Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha csórónak érzem...

Normális, ha csórónak érzem magam?

Figyelt kérdés

Rengeteget dolgozom, de nem keresek jól, mivel csak eladó vagyok. Nem éhezek, vagy fázok (jutott belöle elég a múltban), de nem megy jól. Van pár olcsó ruhám, alap sminkfelszerelésem, néhány pár cipöm, és ki is fújt. Albérletben lakok, és úgy fest, ott is fogom leélni az életem.

Ráadásul mindezt külföldön, ahol az alap èletszínvonal hatszor megugorja a hazait, ès minden nap többszáz szerencsésebb korombeli lány tipeg be Chanel táskával a vállán, tökéletesre sminkelve, luxusparfümtöl illatozva.

Én bármennyire is igyekszem, 8 nadrággal és 7 felsövel nem váltom meg a világot, ráadásul munkában meg egyenruha van, és a sminkelést sem viszem túlzásba.

És lenéznek. Amikor szépen megkértem pár fiatalt, hátra üljenek, mert elöl felmostam, és még vizes, röhögve végigtaposták az egészet. Vagy ma reggel, mikor a szemeteszsákot cseréltem, és kiesett pàr papírlap két nem túl intelligens egyén majd megfulladt a röhögéstöl.

Annyi pénzünk nem volt odahaza, hogy a kollégiumot az egyetemen fizessük, hiába jártam támogatott szakra, így itt vagyok 22 évesen diploma nélkül.


Normális, ha csórónak érzem magam?


2015. szept. 30. 14:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem tudod folytatni a sulit Magyarországon ha közben dolgozol valahol? Milyen szakra jártál? Ha maradsz nem fog megváltozni az életed, hiába hasonlítod magad ezekkel a lányokkal sajnos máshova születtek más lehetőségekkel..
2015. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Lehet jól élni Budapesten is, nem fognak úgy lenézni mint külföldön és meglehet mindazod amiről álmodozzol ( ruhák, cipők, smink,parfüm). Hiába 5x az életszínvonal ha te nem élsz jól.. Milyen nyelvet beszélsz? Nem ad fel, jobbra fog fordulni az életed de ezt akard kell!
2015. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hogy aztán diplomás munkanélküli legyen belölem? Akkor inkább lediplomázok itt idövel.
2015. szept. 30. 14:21
 4/20 A kérdező kommentje:

6 nyelven beszélek, 2 anyanyelv, 1 felsöfok, 1 középfok, 2 alap.

Pesten diákmunkából úgy, hogy tesz rám a családom, és egy vasat nem remélhetek onnan, ahogyan lakhatást se?

2015. szept. 30. 14:22
 5/20 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, hozzám képest egészen biztosan nem vagy csóró! Én idehaza élek, van elég magas képzettségem, minden emberhez úgy állok hozzá, hogy segíteni próbálok és megvédeni azt, akit bántani akarnak, mégsincs soha egyetlen felesleges vasam sem. A diploma miatt ne aggódj, 22 évesen még bőven lehet diplomád, akár több is. Ha annyira rosszul érzed magad, akkor gyere inkább haza, itt sem jó, posabban jó szar, de legalább nem fog mindenki utálni és lesznek barátaid, akik biztosan szeretnek majd Téged. Én pl. szívesen lennék a barátod és az sem zavarna, hogy nem a legdrágább ruhákat viseled és nem vagy mindig profi szinten kifestve. :-) Leszünk barátok? :-)
2015. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ott ne hagyd a sulit, ha valami értelmes szakról van szó, mérnöki, informatikai, pénzügyi, vagy hasonló! Akkor már inkább felvenném a diákhitelt, mert egy ilyen szakmával a zsebedben röhögve visszaperkálod a diákhitelt, főleg ha utána külföldre mész.


Ha az egyetem tényleg nem lehetséges, akkor szakma! Például légy villanyszerelő, 1 vagy 2 év okj, az állam fizeti, azt hiszem mivel szakma, még egy kis pénzt is fizetnek azért, hogy ezt tanulod, de nem nagy összegre kell gondolni, havi 20 ezer körül! Villanyszerelőként is jól lehet keresni, főleg külföldön és pár év tapasztalattal már lehet egyéni vállalkozásban is csinálni! Az ne tartson vissza, hogy ez férfi munka, szerintem ugyanúgy képes rá egy nő is!

2015. szept. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én mint villanyszerelö? Humán szakos voltam, ráadásul tolmács, hülye vagyok matekból
2015. szept. 30. 14:32
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha 6 nyelven beszélsz és beálltál takarítani, akkor hülye vagy, már ne is haragudj. Bármelyik luxusszálloda hatszoros fizetésért alkalmazna recepciósnak, de próbálkozhatnál a reptéren is, vagy egy gyors tanfolyam után idegenvezetőként... találd már fel magad, ne ragadj le szinteden alaul.
2015. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Milyen nyelveket beszélsz és melyik országról beszélünk? Valószínűleg sokkal jobb munkád is lehetne, hátha tudok segíteni. (Én is külföldön élek, és a cég vadászik a nyelvtudásra - akár felsőfokú végzettség nélkül, és jó meló, pénzben és presztizsben is.)
2015. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem 6 db felsőm van,2melegítőm,amiből az egyik kényelmetlen,a másik egy cicanaci agyonkopva,van egy pulóverem ami kicsi rám,felugrik a derekamon,és egy pár cipőm van,farmerem egy sincs,smink a legócskább,csak hogy legalább legyen rajtam valami,nincs átmeneti kabátom,csak egy hosszú térdig érő,amihez még meleg van.Egy szál pulcsiba járok dolgozni a 8-10 fokokba,meg is lett az eredménye,lebetegedtem.Viszont egyáltalán nem telik ruhára.Hó végén ( utolsó 10-12 nap) nincs mit ennem,gyümölcsökért folyik a nyálam,de marad a krumpli meg a hagyma. Szóval hozzám képest jól élsz.
2015. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!