Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kevés a nők...

Miért ilyen kevés a nők között aki játszik (konzol, pc, stb)?

Figyelt kérdés
Pl néztem az ilyen csoportokat fészbúkon, nem néztem végig, de amit láttam abból az derült ki hogy 5% csak a nőnemű játékos. 95% a férfi. Ez marha nagy különbség, de miért? Mármint hogyhogy a nők nem játszanak?
2015. szept. 30. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek jó játékok.
2015. szept. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen játszom, többfélét is, de nem vagyok semmilyen FB csoport tagja.


45/N

2015. szept. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
wowozok és gw2-őt is tolom, wowot majd 8éve,gw2-őt amióta kijött. 27N
2015. szept. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem rengetek oka lehet annak, hogy egy lány/nő nem játszik.

A fiúk már abban nőnek fel, hogy játszanak, erről beszélnek a suliban, stb.

Egy lány meg nem. Ott nem az a téma általában, hogy mekkora király voltam a CS-ben, hanem mondjuk, hogy milyen csini volt egy ruha a tv-ben, stb.

Sajnos sokan vannak úgy vele, hogy játszani hülyeség/gyerekes, mert a legtöbb helyen azt olvassa. Ki soha nem próbálta, de elítéli és hangoztatja.

Az emberek nagy részét rettentő könnyű befolyásolni.

Vagy pl ha egy lány elkezd játszani, a barátnőit attól még nem feltétlenül fogja érdekelni. A legtöbb lány véleménye a játékokról az, hogy szar, gyerekes, hülyeség. Aztán ha valaki ezt kapja meg, berögzülhet neki, hogy hülyeség.

Vannak, akik ha a szomszéd városban élő Marika azt mondja, hogy kutyát tartani hülyeség, akkor nem fog tartani. Vagy mondjuk látja a testvérén, hogy nem csinál mást, nem foglakozik mással, akkor negatív hatások fogják vele kapcsolatban érni és nem fogja kipróbálni.

Persze ezek általánosítások, nem feltétlenül van így, de attól az tény, hogy a lányok nem abban nőnek fel, hogy játszanának.

A pozitív hatásairól ritkán hallani bármit is, no meg külön nem nagyon készülnek nőknek játékok. Persze van, de elsősorban a fiúk/férfiak a célpiac.


Első: Az nem igaz, hogy nincsenek jó játékok, ez teljesen szubjektív dolog. Ha elzárkózol tőle, természetes, hogy nem fogsz játszani.

Rengeteg nagyszerű játék van.


N

2015. szept. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy olyan kevés nő játszana, legfeljebb náluk nem akkora téma.


Régebben volt BF2 csapatom, mindig együtt toltuk lanba, és ott volt 25 és 45 éves nő is. Vagy a legtöbb lány azért eljátszik 1-1 népszerűbb játékkal, Tomb Raider, stb.


Max tényleg az lehet, hogy náluk nem akkora "divat" erről beszélni, meg ők sokszor inkább a valós élet kibeszélésével vannak elfoglalva, blogokat írnak, posztolgatnak.

2015. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én férfi létemre halálosan unom ezeket a játékokat. A feleségem viszont playstation-ön játszik. Szóval nem érzem át a problémát. :)

Viccet félretéve: A játékok többsége lövöldözős vagy focis, ezek a csajokat nem annyira érdeklik. Nem tudom, hogy létezik-e egyéltalán valami tipikus csajos játék. Ezek olyan élethelyzeteket idéznek elő, ahová az ember nem kerül normál körülmények között, ezért is sikeres dolog képernyőn megjeleníteni. Ezek viszont olyan helyzetek, ami a lányok fnatáziáját nem annyira mozgatja. Szörnyek, lövöldőzés, versengés stb. Kb. 25 éve, amikor ezek a dolgok elkezdtek terjedni, nem figyeltek arra, hogy nők igényeinek megfelelő játék is készüljön, most meg már annyira kialakult köztudatban, hogy a TV-játék a fiúk dolga, hogy ezen rettentő nehéz változtatni.

2015. szept. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

azért mert mindig szanaszét vannak alázva,bár lehet egyszerűen az nem jön be nekik hogy 80%-a a férfi játékosoknak már attól erekciója van ha meglát egy női nevet,egyből elkezd nyáladzani,meg hirtelen a flegma gyökerek is nagyon segítőkészek lesznek :D szánalmas

offline játékokkal nem tudom mi a helyzet

2015. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Imádom a pc játékokat, főleg single-ben az open world rpg-ket, multiban meg az mmorpg-ket. Viszont egyetlen gamer csoportban sem vagyok face-en. Vagy egyedül játszok, vagy barátommal. És szerintem a gamer lányok nem annyira feltűnő jelenségek, azért tűnik úgy, hogy kevesen vagyunk. Pedig nekem ismerőseim jó része játszik valamivel. Bár lehet azért, mert én eleve ilyen körökben mozgok. :)
2015. szept. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem játszom multiban, így nem is nagyon vagyok csoportokban tag, meg úgy a közösségi médiák sem érdekelnek. Azért utáltam meg a multit, mert sok volt a béna, aki miatt folyton kifingott a csapat, és a rosszindulatú emberek, akik csak beszólni, lenézni akarnak, még a csapat társaim is bszogattak, átcsesztek szal nekem ennyi elég volt.

Én végül is játékokon nőttem fel: Tomb Raider, Mortal Kombat, Syberia, Crash Bandicoot, egy rahedli ps, és még több pc. Az indie játékokat szeretem a legjobban. A ps-t eladtam, azzal már nem játszok, és mivel melózok és ott is a gép előtt ülök nincs mindég kedvem beülni játszani munka után sem, így már kevesebbet, de azért játszom most is.

Biztos, hogy több a női játékosok száma, mint 5%, szerintem az van, hogy tesznek a fb csoportokra, aki játszik az játszik és nem a közösségi médiák előtt ül, pláne, ha nem is multizik. Egyéni vélemény, magamból indulok ki, ha gép előtt vagyok vagy melózok, vagy játszok, vagy gyakorin lógok, ha nincs meló. 23/l

2015. szept. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nő vagyok és minden női ismerősöm játszik v. játszott számítógépes játékokkal, csak mi nem verjük nagydobra a dolgot. :D Az én ismerőseim, magamat is beleértve offline játékokkal szoktunk játszani, szóval ott nem futunk össze "idegen" férfi játékosokkal. Az interneten meg (pl. facebook) nem szoktam a játékokról beszélni, nem like-olok ilyen oldalakat, stb. szóval senki nem tudja, hogy játszom. Egyszer randiztam egy sráccal és valahogy eljött a téma, hogy kijött a legújabb (akkoriban legújabb) verziója egy autós játéknak. Mondtam neki, hogy ó azzal én is szoktam játszani, ha neki megvan a legújabb, szívesen kipróbálnám. Aztán játszottunk vele és simán lealáztam a játékban. :D Csodálkozott is, meg mondta, hogy "a lányoknak ez nem szokott ilyen jól menni". Pffft.. hát nem tudom milyen lányokkal találkozott azelőtt, de én nem vagyok egy erős játékos, mégis legyőztem, szóval inkább ő volt a béna, maradjunk annyiban. :P
2015. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!