Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Le lehet mondani teljesen a...

Le lehet mondani teljesen a pénzröl és az anyagiakról?

Figyelt kérdés

Itt most nem arra gondolok, hogy vonuljunk ki az erdöbe remete életet élni, hanem arra a harmóniára, amikor nem akarunk szebbet, jobbat, nagyobbat, újabbat, gyorsabbat, hanem boldoggá tesz, ami van.

Én nem vagyok valami materiálisan orientált, jellemzö rám, hogy csak annyit veszek, amit használok, legyen az ruha, kozmetikum vagy müszaki cikk. Nem nèzek TV-t, nem hallgatok rádiót, csökkentett szerepben van jelen az életemben a média. A pénz sem érdekel, azért dolgozom, mert szeretem a munkám.

Viszont a teljes harmóniát még én sem tudom elérni. Tudom, hogy a szépség belülröl fakad, és az ápoltságon és az igényes öltözködésen túl nemigen kell vele foglalkozni (mondom ezt úgy, hogy szeretem a színeket, anyagokat, és nagyon enyhén sminkelek is).

Viszont néha én is vágyom új dolgokra, akkor is, ha mindenböl annyi van, amit kihasználok.


Leküzdhetö ez teljesen?


21N


2015. szept. 28. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
a mai modern generáció biztos nem fog.
2015. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha valamit élvezettel használsz, akkor nem értem, miért kellene lemondani róla. Az oké, hogy ne verjük magunkat adósságba, csak hogy ugyanolyan, vagy jobb autót vegyünk, mint mondjuk a szomszédunk, de ha van pénzük és sóvárgunk egy adott kocsi után, akkor miért lenne jó ezt elnyomni, csak hogy dicsekedhessünk, hogy minket aztán nem befolyásolnak ezek a világi hívságok? ( Most csak példa volt az autó, ne erre hegyezzük ki a témát..)
2015. szept. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az igényeid mindig okkal alakulnak ki. A kérdés inkább az, hogy miért érzel késztetést a vásárlásra. Ez alapján tudsz (ha tudsz) értékelni, hogy tényleg szükséges e számodra, vagy sem.
2015. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, le lehet mondani, vannak aszkéták.De kérdés, hogy vajon a nagy lemondásnak van értelme? Természetes, hogy az ember egy idő után megun dolgokat és vágyik valami újra.Szerintem te megtaláltad a középutat, ez így pont jónak tűnik, talán valami mást kéne leküzdened, ami nem anyagiakkal kapcsolatos.
2015. szept. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

egy idő után nem kell nagyobb ház, vagy márkás ruha, szerintem ezt le tudjuk vetkőzni sokan, és ahogy öregszünk, egyre több dolgot fogadunk el és elégszünk meg vele.


de bizonyos dolgokból akkor is kell sokszor új, mert elhasználódik.


szerintem te nagyon szerencsés ember vagy, és nagyban hozzájárul a nyugalmadhoz, boldogságodhoz, elégedettségedhez, hogy szereted a munkád. és ezért nyilván kapsz is annyit, hogy ellegyél szépen.


az emberek 90%-a ezt nem mondhatja el magáról. hogyan legyen harmonikus az, akinek nincs semmije? aki egyik napról a másikra él? ha meglenne a lakásunk, és nem a hitelért güriznénk minden hónapban, sokkal nyugodtabbak lennénk, és a lelkiállapotunk hasonlítana a tiédhez.

sokan csak azt a minimumot akarják, ami neked már megvan. hidd el, sokkal jobb lenne a közhangulat, de ez a rengeteg ember a mínuszban van. ők is megelégednének a kevéssel, de annyi sincs.


A másik a munkád. Szerencsés vagy. Nem mindenki csinálhatja azt, amit szeret. Te kiteljesedsz a munkádban. Egy gyári melós nem. (ne firtassuk, hogy miért nem tanult). Ha még részben azt is csinálod, amit szeretsz, mert hiszen azért tanultál, akkor sem idilli, mert tuti van egy szemét főnök, vagy bármi, ami elront mindent.


Szóval talán leküzdhető lenne, ha a körülmények olyanok lennének. Egy idilli világban, ahol a fiatalnak alanyi jogon járna lakás és munkahely. Nyilván lenne, akinek semmi sem elég, de a nagy átlag megelégedne vele, és élne csendesen.


Nézd meg a természeti népeket. Nem akarnak 2x akkora kunyhót, mint a szomszédé. Nem akarnak vastagabb fűszoknyát. És boldogok.

A mi civilizációnk ezt már nem teszi lehetővé.

2015. szept. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell leküzdeni. Ahhoz hogy szeretteink körében boldogan, minőségi életet élhessünk, kellenek a pénzért megvásárolható javak. A jó az ha igényeink nem irreálisak, viszont amit megengedhetünk magunknak és szeretünk, azt nem sajnáljuk magunktól és szeretteinktől.
2015. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!