Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Depresszióm ill. szociális...

Depresszióm ill. szociális fóbiám lenne? Miért van ez?

Figyelt kérdés

Folyton, mikor tudom, hogy el kell menni itthonról a készülés közben is már rosszul vagyok, izzadok, remegek...

Van olyan, hogy kitart egyfolytában az utcán mikor sétálok, boltban... Vagy mikor csomagot kell átvennem, akkor is remeg a kezem. Olyan , mintha félnék az emberektől.

De van néha, olyan is, hogy csak a készülődés közben van ez...

Vagy ha pl. nézek képeket mondjuk vasútállomásról, olyan helyekről , ahol tudni, hogy sokan vannak, akkor is már leizzadok...

Vagy mikor elmegyek több ember mellett, akkor elkezdek akaratlanul is sietni..

A hasam is szokott görcsölni, és ilyen fura hangokat kiadni...

Nagyon zavaró..

De ami érdekes,hogy ha például színpadon vagyok (korábban mikor suliban szerepeltem), vagy szerepleni kell nincs ez meg, előtte van meg az egészséges izgalom, de nem az a stresszes izzadás...stb...

Mikor orvosnál is van vérnyomás mérés képes felmenni 180-ra a vérnyomásom , pulzusom is 100 körül...

Valahogy nem érzem magam jól ismeretlen emberekkel.



2015. szept. 22. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok,bár én még színpadon nem szerepeltem sosem.Nekem azt szokták mondani,hogy nagyon kevés az önbizalmam,vagy nincs is.de én ebben nem vagyok biztos,hogy csak ennyi lenne..
2015. szept. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez még nem depresszió, amit leírtál. Viszont egyértelműen szociális fóbia és ha nem kezelheted, akkor könnyen lehet még egy jó kis depressziód is mellé.


Mondom ezt úgy, hogy generalizált szorongásom, szociális fóbiám és depresszióm is van.

2015. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Volt valaha olyan hogy piszkáltak esetleg valakinek a bántó megjegyzéseid kihatottak rád?Az is lehet hogy tudat alatt van valami vagy csak nem vagy megelégedve magaddal:) Azt javaslom hogy állj be a tükör elé nyomd be az egyik kedvenc zenéd és nézegesd magad:) nekem ez szokott segíteni
2015. szept. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Depresszió nem igen, szociális szorongás vagy pánikbetegség inkább. Menj el szakemberhez.
2015. szept. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!