Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a felnőtt emberek nem mások, mint intelligensebb óvodások/állatok?

Figyelt kérdés
Régebben gyerekfejjel (7 évesen) naivan úgy láttam az embereket, mint akik bemennek a munkahelyre elvégzik a feladataikat, mindenkivel jóban vannak, jót beszélgetnek és kvázi mindenki egyenlő, csak az óvodás társaim csúnyák, igazságtalanok és alig vártam, hogy felnőttek között lehessek (esküvő, rokonság, ünnep). Aztán felnőttem és a saját bőrömön tapasztaltam, meg ennek az ellenkezőjét. Ahogy az óvodában a nagy gyerek elvette a másiktól a kisautót, a kormány/cégvezető ugyanúgy lenyúlja a pénzt csak "törvényes" módszerekkel. Ahogy az iskolában kialakult egy hierarchia és mindig volt néhány talpnyaló, aki emiatt a tanár kiskedvence lett, úgy a cégeknél sincs másképp, az állásinterjú meg inkább egy "kifinomultabb" beavatási szertartásra hasonlít, amit az iskolai klikkesedésre tudok visszavezetni. De ami szerintem a legjobb hasonlat, az a társkeresés. Sokszor azt érzem, mintha valami beton- és épületdíszletekkel ellátott szavannán élnék, ahol a tipikus kigyúrt hímek a plázákban/bevásárló központokban/10 milliós kocsikban igyekszenek felhívni a figyelmet a többi párválasztásban alulmaradt hímnek, hogy ki is az úr a környéken, természetesen a legszebb nősténnyel az oldalán.

2015. szept. 17. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen így látom én is.
2015. szept. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hát lehet hogy így van..
2015. szept. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Vadállatok- majmok vagyunk egy nagyon vékony kulturális mázzal bevonva. Annyi a különbség hogy nekünk lenne lehetőségünk ésszel gondolkodni ,de sokkal kényelmesebb az ösztönökre hallgatva mának élve vegetálni.
2015. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van aki felnő, meg van aki megöregszik. Két külön állapot.
2018. jún. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartozom a tipikus alfahímek közé, de ez nem jelenti azt, hogy a társadalomban haszontalan szerepet töltök be. A társadalomban, ha megnézed a vezetőket, egyik sem néz ki úgy, mint Schwarzenegger fénykorában, sokkal inkább a szociális képességek számítanak, magyarul az, hogy mi van a fejben, ki-hogyan gondolkozik. Manapság már nem az szaporodik a legjobban, aki a legerősebb, hanem akinek a legjobb szociális kapcsolatai vannak, teljesen más mederben csordogál az evolúció (legalábbis szerény véleményem szerint). Egy idézet úgy gondolom idevág Tolkientől:


"Az úton végig kell menni, jóllehet nagyon keserves. És sem erővel, sem bölcsességgel nem jutunk messze rajta. Az utat éppoly reménnyel keresheti a gyönge, mint az erős. Nem ritkaság, hogy ez a tettek sora, amelyek a világ kerekét igazgatják: kis kezek hajtják végre, mert közben a nagyok szeme másfelé tekint."


Tehát ennek a logikáján az teremt, aki dolgozik, aki alkot, neki van "valódi" ereje.

2018. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!