Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy maradjak pozitív ha évek...

Hogy maradjak pozitív ha évek óta csak negatív dolgok érnek? Sose jön össze semmi sem

Figyelt kérdés

2013-ban érettségiztem volt egy célom,egy szakma, amit csak ebben az évben tudtam lerakni,de sikerült,bár támogatással. Viszont ahogy sikerült elhelyezkednem a szakmámban és lenyugodtam egy kicsit,boldog voltam végre sínen volt minden.Erre kirúgnak,mert 2 embert nem tudnak foglalkoztatni és mivel a másik csaj 15 percre lakik én meg 1 óra 15 percre ő maradt,bár szerintem ez is csak kifogás,hogy miért engem rúgtak ki na mind1 Napokban voltam állásinterjún,tegnap közölték,hogy nem engem vettek fel.Most megyek 2 hónapot dolgozni egy céghez szaros 45 ezer ft-ért,mert nincs jobb.


A 2 év alatt egy rendes munkám sem volt ami hosszú távú csak alkalmik és mind 50-60 ezer ft maximum, amiből tököm ki van, a munkanélkülire folyamatos járástól is agyf-szt kapok,hogy a fél napomat ott kell tölteni és hülyének nézik az embert.

Párkapcsolat sem jön össze évek óta.

Olyan mintha vmi átok lenne rajtam,mert mihelyt jön egy kis jó rögtön jön a rossz. Tavaly is ez miatt fogytam le 45 kg-ra és orvoshoz akartak vinni mindenki,mert egy csontváz vagyok közben csak a stressz miatt.

Anyumék segítenek meg minden,de nem állapot,hogy 23 évesen semmit nem értem el az életben.

Szerencsétlennek érzem magam.Sokáig pozitív voltam,de már egyszerűen nem megy!!!

Mihelyt pozitívan állok vmihez,szarul sül el. Már nem megy :(


Nem tudom mit tehetnék.


2015. szept. 11. 14:40
 1/2 anonim válasza:

Az, hogy a dolgokat pozitívnak, vagy negatívnak látod, az a legtöbbször hozzáállás kérdése. Attól is függ, kihez viszonyítod magad. Ha a milliárdos gazdagokhoz, akik egy perc alatt költenek el annyit, amennyit Te meg én összesen megkeresünk, akkor igen, gáz a helyzet. De ha azt nézed, hogy sokan 50 évesen sem mondhatják el azt, hogy olyan szakma van a kezükben, amilyet szerettek volna, vagy sokan nem élvezik a szüleik támogatását... és még sorolhatnám, akkor meg sokkal jobb a helyzeted, mint az országban rengeteg embernek.

23 évesen még minden előtted van, ha tényleg ekkora álmod ez a szakma, akkor tegyél meg mindent érte, és ne hagyd magad eltántorítani egy-két kudarc miatt. Keresd fel az összes lehetőséget és próbálkozz addig, amíg nem jön össze!


A munkahelyről: ha ilyen könnyen váltak meg tőled, akkor az nem a Te helyed! Megvan a Tied is valahol, csak meg kell keresned, és nem biztos, hogy 1-2 állásinterjú után meg is találod.

De az élet folyamatos küzdelem, meg kell tanulni felállni és tovább indulni.

Hajrá!!

2015. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Megteszek mindent,hogy a szakmában dolgozzak,szerencsére oktatómhoz vissza járhatok így ha nem is rögtön fogok elhelyezkedni gyakorolni vissza járhatok így nem esek ki a gyakorlatból. Minden ismerősömet mozgósítottam munka szempontjából.Nem adom fel. Ma is találtam pont egy hirdetést,október első hetében kell őket keresnem.Aztán be mehetek próbanapra,szóval nagyon bízok a legjobbakban,kicsit jobban is érzem magam:)

Szerencsére ezt a cégeset bármikor otthagyhatom ez már csak egy C terv volt mivel A és B terv nem jött össze.

Én meg itthon megbolondulok szóval muszáj dolgoznom nem csak a pénz miatt,hanem,hogy ne csavarodjak be lelkileg..

2015. szept. 11. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!