Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy alakult ki az emberekben...

Hogy alakult ki az emberekben az az szokás, hogy mindent háborúval old meg?

Figyelt kérdés

Nem mindent,de nagyon sok mindent.


Legfőképp az érdekel, hogy hova vezethető vissza az erőszak.


2015. szept. 6. 01:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a származásunkhoz vezethető vissza, vagyis mi is emlős állatok vagyunk. A gond az hogy ezt a tulajdonságunkat a mai napig megőriztük. Az utcán nap mint nap elborzadok a sok állat láttán. Persze tisztelet a kivételnek, hisz szerencsére civilizált ember is akad bőven. Az lenne a jó megoldás ha mi civilizáltak uralkodnánk azok felett akik még nem jöttek le a fáról és háborúval oldják meg azt amit egy tárgyalóasztalnál civilizáltan is meg lehetne.
2015. szept. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ezen én is szoktam agyalni, de szerintem ha a kérdés feltevéséig eljutottál elég egyszerűen rájöhetsz, hogy mint ahogyan az állatoknál is gyakran az erőszak a megoldás, pl ahogyan egy oroszlán nem tud másképp húshoz jutni csak ha megtámadja a kiszemelt állatot..


én csupán egyet nem értek, hogy miért van az, hogy ilyen szintü tudás és technológiai fejlettség mellett miért kell még fenntartani ezt?

2015. szept. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen,második, a kérdés lényegét fogalmaztad meg a kérdésedben!
2015. szept. 6. 01:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Az evolúció során kialakult tulajdonság. Az életben maradáshoz ölni kellett (ha megtámadott például egy állat), illetve a táplálék egy részét is öléssel szerezzük meg (amikor állatot ölünk). A kérdés, hogy honnan jött az, hogy megtámadunk másik embereket. Szerintem az első "háború" az lehetett, amikor az egyik csoport összegyűjtötte az élelmet, voltak eszközeik, ruháik (stb), és egy másik csoport pedig úgy döntötte, könnyebb elvenni tőlük, mint maguknak beszerezni, és elkészíteni, ezért megtámadta őket. Amit mi háborúként ismerünk, az az ölés szabályozott formája. Ha megnézed a történelmi háborúkat, azt látod, hogy a hadviselésnek volt egy formája (ide tartozik a hadüzenet, de akár a modern szabályozások is - pl. mi számít háborús bűncselekménynek). Nagyon hosszú téma, és nagyon hosszan lehetne ecsetelni. Ha érdekel a téma, akkor olvasd el a következő könyvet, ami ezzel foglalkozik, és boncolgatja a kérdésedet is, illetve, hogy lehetséges-e egyáltalán egy olyan jövő, amiben nincs háború: John Keegan: A hadviselés története.
2015. szept. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Az emberek nem hajlamosak a háborúzásra, és a politikai, gazdasági elitnek nagyon sok munkájába, hazugságába, propagandájába kerül, hogy valahogy rábírja az embereket, hogy mégis vállalják a háborút, hajlandók legyenek beleugrani egy olyan fegyveres konfliktusba, amit pár naposra terveznek, de aztán valahogy mégis mesterségesen gyűrűztetik tovább.


Persze vannak kalandorok, adrenalinvadászok, pszichopaták, perverzek, akik keresik az efféle élményeket, de nem érik el azt a létszámot, amivel akár országos szintű háborút lehetne vívni, nemhogy globálisat.

2015. szept. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elég megnézni a hozzászólásokat a bevándorlós híreknél, máris látható.

Főleg, ha facebook profillal teszik, olyan sűrű sötét emberek irkálnak fröcsögő, gyűlölködő kommenteket, hogy borzalom.

Értelmi szint kérdése az egész, a primitív emberek megoldása mindenre a verekedés, harciaskodás, hőzöngés, a saját bénaságuk túlkiabálása.

2015. szept. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már a kaktuszok is folyamatosan háborúznak, elég alap dolog az élővilágban. Ezt a fejlettséget meg bő 300 év alatt értük el, ez evolúciós szempontból semmi, Ennyi idő alatt nem fog megváltozni valami, csak azért mert többet tudunk, hacsak nem mesterségesen, az meg nem a,legjobb ötlet (lsd Serenity című film). A menekülteket is okkal utálják a népek, mégpedig azért mert mi is territoriális lények vagyunk, akik nem szeretik ha valami idegen bejön hozzá. A liberálisok(már akit itthon annak hívnak), meg nem fejlettek csak agymosottak
2015. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert az erőszak erősebb ütőkártya, mint a meggyőzés, hogy elérd a célod a legtöbb esetben (a nevelést most ne vegyük bele). Az életben szinte mindenki (egyének és államok egyaránt) a saját érdekeiket nézik elsősorban. Ezek érvényesítésére 2 út van, vagy erőszakkal teszik azt, vagy ésszel.


Az erőszak alkalmazására 2 példa:

- Az utcán kirabolnak. A rabló nem fog veled vitatkozni, a lelkedre beszélni, hogy add már oda a pénzed, hanem ha nem adod, elveszi. Neki az erőszak a leghatékonyabb viselkedési forma, azt használva több bevétele lesz. Ha te megtudod magad védeni, akkor neked is az erőszak a legkifizetődőbb.

- A középkorban a katolikus egyház máglyán égetett meg sok embert, mert más volt a hitük. Őket hiába győzködték volna évekig, akkor se érnek célt. Egyszerűbb volt megsemmisíteni az ellenszegülőket.


Az ész alkalmazására 3 példa (ehhez kell több intelligencia):

- A vezető nagyhatalom gazdasági terjeszkedése.

- Csalók, szélhámosok. (nekik is ugyanaz a céljuk, mint az előbbi rablónak, az anyagi haszon, csak ők más módszerrel csinálják)

- A média agymosása


De az ész alkalmazására egy általános, pozitív példa az is, amikor valaki elfogadja a társadalom értékrendjét, felismeri, hogy mely területen tud érvényesülni, és elmegy dolgozni.


A leghatékonyabbak az erőszakot és az ésszel cselekvést is alkalmazzák/ták (pl. római császárok, napjaink diktátorai, egyes nagyhatalmak vagy ilyen az iszlám állam is). Ma már egy háborúban mindenki mind a 2 módszert használja, ez vezet a legtöbb sikerre. Csak az erőszak sokkal látványosabb, ez tűnik fel elsősorban az embereknek.

2015. szept. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!