Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a titka azoknak az emberekn...

Mi a titka azoknak az embereknek, akik nem tanulnak annyit vagy szinte semmit középiskolában és mégis jó jegyeik vannak?

Figyelt kérdés

sok helyen olvastam, hogy 4 év alatt nem tanult szinte semmit, érettségire sem készült és mégis jó jegyei lettek.

ezt hogyan?


folyamatosan tanulok, inkább a lényeget próbálom megjegyezni, mindegyik tárggyal szenvedek, de matekkal főleg.

jövőre érettségizek, nagyon félek tőle, igen ez a legnagyobb problémám jelenleg, ha bárki megkérdezné..


szóval, az ilyen embereknek mi a "titkuk"?



2015. aug. 26. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak odafigyelnek órán meg jól meg tudják jegyezni a dolgokat
2015. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Figyelnek órán, ők főleg az a típus akik könnyebben tanulnak hallás után, és persze otthon nem fárasztják agyonra magukat a tanulással. Persze a leghatásosabb eszközük a puska, vagy jó tanulók közelében vannak, akik segítenek nekik dolgozaton. Persze a jeleshez azért ezek mellett jó képességek is kellenek. Ezzel le vannak tudva a jegyek, viszont az érettségi már más tészta. Vagy annyira jól tanulnak, hogy kevesebb tanulással rövidebb idő alatt felkészülnek (ritkább, kevésbé valószínű), vagy pedig egyszerűen verik a mellüket meg hazudoznak, hogy ők mekkora királyok, holott ők is ugyanúgy melegítik a széket (ami elég gyakori).
2015. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én pl elég könnyen megjegyzek dolgokat. A reál tantárgyak matek kémia stb tanulás nélkül is mennek. Elég ha figyelek órán, megértem és kész. A humán dolgokkal már inkább szenvedek, de tulajdonképpen az is könnyen megy. Elolvasom egyszer óra előtt és ötösre felelek. Tz előtt is egyszer-kétszer alaposan átrágom magam az anyagon és jó jegyet szerzek.

Nincs titok, talán a tanulás módszerén múlik, én pl mindenhol az összefüggéseket keresem. Ha értem mi miből következik akkor már tudom.

2015. aug. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs titkuk, van, akiknek egyszerűen jó a memóriájuk, könnyen megtanulnak új dolgokat, anélkül, hogy erőlködniük kéne. Pl nekem volt egy osztálytársam, aki a legjobb töris volt, pedig saját bevallása szerint soha nem tanult. Egyszerűen csak figyelt órán és simán megjegyezte az összes nevet, évszámot, földrajzi helyet stb. Én otthon órákat töltöttem a magolással és mégsem tudtam ezeket megjegyezni.... Viszont más tárgyakkal, amihez jobb érzékem volt (pl. idegen nyelv), semmit nem kellett tanulom, mégis ment magától. Úgyhogy ez a saját képességeidtől (is) függ.


A másik dolog, hogy attól is függ, hogy magyaráz valaki. Én 2 évig jártam egyetemre matek szakra, de kibuktam sajnos, mert az istenért nem tudtam megérteni az integrálást..... a legalapvetőbb dolgokat nem tudtam megcsinálni, hiába tanultam meg vettem korrepetáló órákat is... nem mert. Kínai volt az egész. Aztán egy nap, évekkel később, tök véletlenül ráakadtam egy videóra a neten, ami elmagyarázta, hogy kell integrálni. Kb. 15-20 perc alatt megtanultam mindazt, amit 2 évig nem tudtam az egyetemen!!! Hát majdnem falnak mentem, gondolhatod!!! Akkor jöttem rá, hogy nem velem van a baj, hanem azokkal, akik megpróbálták elmagyarázni... Mert sz*r tanárok voltak mind, nem tudtak magyarázni, ezért soha nem is értettem meg, hiába erőlködtem. Tehát próbálj meg több forrást keresni, kutakodj a neten, könyvekben, könyvtárakban, kérdezz meg több embert, akárkit, hátha valaki tud neked segíteni. Mert ha megtalálod azt az egy forrást, aki normálisan magyaráz, akkor könnyen meg fogod érteni, és már nem lesz olyan nehéz a tanulás!!


Sok sikert!

2015. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy jó memóriával bárkiből éltanuló lehet. Ha ez nem adatik meg jön az órákig magolás szenvedés.
2015. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a poén, hogy én se tudom....ez akkor volt vicces amikor a közoonti felvételit írtuk és mindenki halálra izgulta magát, én meg csak bementem, megírtam(mondván úgysem érdekel)...és az enyém lett a legjobb a körzetben...
2015. aug. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most őszintén, az érettségi írásbelit sztem a matek kivételével tényleg meg lehet csinálni semmi felkészülés nélkül, mert van atlasz, csomó kb. forrásértési feladat van még töriből is...


Amúgy meg figyelni kell / érdemes órán. És tényleg figyelni, nem beszélgetni meg úgy figyelni, hogy csak nézünk ki a fejünkből, mert álmosak vagyunk.

2015. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha figyelsz oran akk rettento sok minden radragadhat es nem kell majd vele otthon szenvedni. Nekem eleg jo a hosszutavu es a rovidtavu memoriam is ugyh sose volt gondom a tanulassal de persze ettol meg nem egy csettintesre ment az egesz. Matekbol eleg jo vagyok de azert abbol is leulok tz elott gyakorolni mert hiaba ertem, biztosra akarok menni es van pl egy osztalytarsam aki szinten erti ha elmondom neki h oldottam meg de magatol nem tudja megcsinalni. Human targyakbol is eleg ha figyelek oran mert tenyszeruen azert nem sokat kell tudni kb csak evszamok es helyek (a tobbi magatol ertetodik mar). Ha van egy jo vazlatod akk konnyu hamar memorizalni az infokat, teszem azt a termeszettudomanyos targyakat nem igazan kedvelem de minden oran felelunk ezert ora elott 5 perc alattt atolvasom a vazlatom igy felfrissul mi volt mult oran es ha megvannak a tenyek akk jo mert van mire epiteni a feleletem.
2015. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem relatív jó érettségim lett. Töri 5 többi 4. Az utolsó órák nagy részén aludtam. Otthon sem tanultam. Érettségire az utólsó három napban " tanultam". Nekem akkora mázlim van az életben, ( a lottót még nem nyertem meg) hogy a dolgaim maguktól megoldódnak. Magyarból 2 tételt tudtam Ady-t meg Thomas Mann-t és az utóbbit húztam. Infóból a felét sem tudtam a tételnek, azt hittem kettes lesz és négyes lett. Most meggondoltam magam a sulival kapcsolatban és három nap alatt visszavetettem magam a régi sulimba. Bazi nagy mázlim van az ilyen dolgokban.
2015. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!