Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képesek leszünk egyszer...

Képesek leszünk egyszer kommunikálni telepatikusan? Az emberi agy ki tud adni hangot?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre! :)
2015. aug. 22. 03:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ha több százalékát fogja kihasználni az ember az agyának akkor valószínűleg lesz rá esély.. de ahhoz képeznie kéne magát, törekedni arra hogy jobbá, okosabbá váljon, teletömje a fejét tudással, kamatoztassa azt stb.. most nézz szét a világban.. rengeteg a buta ember! nem az írástudatlanokra gondolok, sokan azért analfabéták mert nincs lehetőségük tanulni. akiknek meg lenne, nem élnek vele. meg persze a kormány elhülyíti a népet :) de egy szerkezettel lehet meglehet majd oldani hogy bárki tudjon telepatikusan gondolkodni. pl egy beültetett chippel. olvastam olyat hogy csótányokra kötöttek chippeket és úgy irányították őket (gondolom billentyűzettel vagy valami hasonlóval).. elég érdekes dolog szerintem :)

a telepátia nem az hogy az agyad ad ki hangot :D vagy nemtom hogy gondoltad ezt :D

a telepátia az amikor 2 fél hallja egymás gondolatát.. nevezhetjük ezt annak hogy az agyad "hangot" ad ki, szóval a gondolkodást, amikor pl valamin töprengesz magadban, lehet annak mondani de igazából nem az :) na jó már belezavarodtam a mondandómba xD

2015. aug. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az valamilyen szinten most is jelen van ..

Igazabol ismerni kel a masikat ..

Van erre egy erdekes tortenetem megprobalom tomoren leirni ...

Szoval nyar van bigracsiztunk haverokal van egy nagyon jo baratam .. mar meg kajaltunk cigiztunk a piros paprika ott figyelt az asztalon ram nezett en ra neztem mindketen tudtuk hogy mi a cel ra mutatott ra nezett csiguszra ugy h csak en lattam oda mentem le fogtam ere o bekente a szajat meg az orat a piros oaorikaval ..

A csajok meg anyit kerdeztek h hogy beszeltuk ezt meg .

Hat szemmel ..

A hulyeseg hez ekeg 3 tekintett..

Ahoz nem kel beszelgetni sott sokmashoz sem ..

2015. aug. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ugye minden gondolatnak van rezgése. Egy olyan chipet beültetnének az agyba ami a rezgéseket átalakítaná szavakra (...mondatokra) akkor lehetne. Úgy képzeld el mint a morze jelet csak itt a rezgéseket szinkronizálná. xD


Na de most én arra vagyok kíváncsi, hogy műszaki eszköz nélkül lehetséges lenne az, hogy a fej hangot adjon ki?

Tehát nem 2-3-4 ember kommunikálna telepatikusan, hanem hangot adna ki a fejem amit hallana mindenki aki a közelemben van.

Most hiába használnám ki az agyam sok'százalékát, az agynak nincs hangképző szerve (vagy mi...) ami hangot tudna kiadni.

Vagy olyan okos lennék, hogy kitalálnám?


Amúgy megvan mind a 4 kerekem... :)

2015. aug. 22. 06:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező...Nem, nincs ki a négy kereked!

A gondolatoknak nincs semmilyen rezgésük! Ha elvégezted volna a 8 általánost, akkor tudnád, hogy elektromos jelenség!

Az agy egyszerűen nem ad ki hangot! Attól, hogy a rajzfilmekben ezt látod, még nem lesz igaz!

Arról lehet szó, hogy az agy elektromos aktivitását méri egy ezköz arról lehet szó, sőt ilyet már ma is tudunk, csak szoba méretű berendezés kell hozzá, és nem nagyon tudjuk, hogy melyik "felvillanás" mit jelent....

2015. aug. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jó sok hülyeséget összehordtok...

Már a gyakorlatban is sikerült információ teleportálása. Ilyen módon, nano technológiával elméletileg megvalósítható. De ennek gyakorlati kivitelezése még nagyon messze van.

2015. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az agy adhat ki hangot méghozzá úgy hogy üzenetet küld a szájnak ami megformálja azt a hangot. Az meg baromság, hogy az agyunknak több százalékát is ki tudnánk használni. Az agyunk 100%-át használjuk csak nem egyszerre, ugyanis az evéshez pl nem szükséges az agyunk együttérző része, vagy a beszédközpont.
2015. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De egyszerre kb. csak 10%-át használjuk...
2015. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez sem mindig igaz, van, amikor 15-20% is egyszerre.

De epilepsziás rohamban lehet akár 100%.

2015. aug. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, honnan tudnánk, hogy csak 10%-os használunk ha nem ismerjük a 100%-ot?:D Ennek így semmi értelme.
2015. aug. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem értem, honnan tudnánk, hogy csak 10%-os használunk ha nem ismerjük a 100%-ot?:D Ennek így semmi értelme."

Léteznek olyan eszközök, mint az EEG vagy az fMRI, amik éppen az agyi aktivitás mérésére és kimutatására szolgálnak. Számtalan vizsgálatot végeztek már, és ezek teljesen jól mutatták, hogy egész más agyterületek működnek például amikor az ember egy emléket próbál felidézni, vagy amikor egy logikai feladatot kell megoldania, vagy éppen valami új vizuális inger éri.

Teljesen alaptalan ez a 10%-ozás, van amihez több agyterület működése szükséges, van, amihez kevesebb, és az agy minden részének megvannak a maga funkciói, amik akkor működnek amikor arra szükség van. Semmi szükség például a vizualizációs központ működésére ha épp valami matematikai feladatot old meg az ember. De nincsenek mindenféle sosem használt, szürke területek.

2015. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!