Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rettenetesen félek attól,...

Rettenetesen félek attól, hogy mindent elszúrhatok, valami tanács/ötlet, hogy kiűzhessem a negatív gondolatokat?

Figyelt kérdés
Napok óta attól rettegek, hogy mindent elrontok. Sok negatívum ért az utóbbi időben, fáradt vagyok, de jelenleg olyan munkáim vannak, amiket nem hagyhatok félbe. Mit tehetnék, hogy esetleg kipihentebb legyek kicsit munka közben, vannak olyan módszerek, amik ilyenkor beválhatnak? Elismerem, eléggé ki is merültem az utóbbi időben.
2015. aug. 12. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a meleg se tesz jót (nekem legalábbis nem). Sok oka lehet, de most adok pár tippet.

1) Aludj többet. - Nem tudom, mennyit alszol, de mindig jobb kipihenten nekivágni a dolgoknak, mint fáradtan. Ha kell, feküdj le egy-két órával előbb (gondolom reggel időre kelsz).

2) Mozogj. - Ez triviálisan hangzik, de a testmozgás hiánya is produkálhat hasonlókat. Erre sose férj rászánni az időt. Csak egészségedre válhat.

3) Kávézz mértékkel. - Reggel egy kávé jól jöhet, és ebéd után még egy. Több nem kell, ha délután kávézol, nem bírsz aludni.

4) Ne félj vitamint szedni. - Fáradtságot vashiány is okozhat, érdemes lehet tehát ezt megvizsgáltatni (bár ehhez labor kell), addig is szedhetsz Béres-cseppet, illetve valamilyen multivitamint, és C-vitamint.

5) Igyál eleget. - Ilyen hőségben ez rendkívül fontos. Én azt mondom ebben a melegben nincs olyan, hogy elég. Minél többet iszol, annál jobb. Munka közben is lehet kezed ügyében egy üveg ásványvíz.

6) Tarts szünetet - Nem tudom, milyen jellegű a munka, amit végzel, de ha megteheted, érdemes lehet apróbb szüneteket tartani közben. Ezt nem tudom, megteheted-e. De nem sok, maximum néha 5-10 perc.

7) Ne gondolj a munkádra, ha nem dolgozol. Tudom, ezt a legnehezebb betartani az összes közül, de próbáld mással is lekötni az agyad. Filmezz, járj társaságba, olvass, vagy bármi olyan tevékenység jó, ami elvonja erről a figyelmed. Nem egészséges egész nap a munkára gondolni, és csak rágörcsöl az ember. Ez egyébként akadály lehet az esti elalvásban is.

2015. aug. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Erősítheted az idegrendszered b vitamin komlexxel, vehetsz alvás előtt nyugtató fürdőket, otthon használhatsz füstölőket is nyugtatás céljából, ezeket azért írom, mert ha nyugodtabb vagy jobban alszol és kipihentebb is leszel. Negatív gondolatok/vádak terén én simán azt mondom nekik magamban persze, h kussoljanak :D, tudom ez így vicces, de nekem bevált.
2015. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem használnak ki? Nem vállalsz el egy kicsit túl sok melót mostanában? Mondjuk olyanokat is, ami nem a te dolgod lenne? Csak tippelek, de vannak olyan emberek, akik nem tudnak semmire se nemet mondani, és így szépen lassan tönkremennek. Foglalkozz kicsit többet magaddal, ha pedig elszúrsz valamit, az is csak azt jelenti, hogy még ember vagy és nem robot. :)
2015. aug. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!