Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félek attól, hogy...

Miért félek attól, hogy visszakapok minden rosszat?

Figyelt kérdés

Relatív sok nehézség ért sajnos, és most úgy fest, rendben az életem. Kezd helyrejönni az egészségi állapotom, van munkám, stabil a lakhatásom, van pénzem. Kiegyensúlyozott vagyok, szépnek érzem magam (és másoktól is hasonló visszajelzések érkeznek), és végre megvalósítom az álmaim.

A párom a napokban ajánlotta fel, hogy vehetnénk egy zongorát, szívesen tanít. Festeni is szeretnék, mert ezek mind kimaradtak az életemből.

A pénz nem érdekel komolyabban, nem akarok hat nullát a fizetésem végére, elég az átlagos élet.

Most épp parfümre gyűjtök. Megtehetném, hogy berohanok a boltba, lekapom a polcról, és máris az enyém, nem érezném meg, pedig luxusmárkáról van szó. Viszont inkább félreteszem a vásárláskor megmaradt aprót egy dobozba, és megveszem, ha kijön belőle az ára.

Amitől viszont nagyon félek, hogy az élet kamatostul fizet majd meg azért, hogy nekem most jó (1 hete kezdett stabilizálódni az életem).

Éheztem, fáztam, egy év alatt 3szor kerültem majdnem utcára, és félek, ennek a sokszorosa vár még rám, mert most épp jó.

Nem szoktam másoknak ártani, sőt, ahol tudok, ott segítek, de akkor is.


Normális ez?


(Nem a pénz elvesztésétől félek, az pótolható, meg rendszeresen rakok félre, hanem a betegségtől-van bőven-érzelmi válságtól...)


2015. aug. 11. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Én megtudlak érteni. Ha kapok valami jót vagy rosszat az élettől, akkor mindig azt várom, hogy mikor jön az ellenkezője...


Biztos nem volt valami fényes múltad, ergó eddig rossz volt és most megkaptad a jót. Szerintem élvezd ki, mert az élet egy örökös hullámvasút.


Nem hiszem, hogy még egyszer olyan helyzetbe kerülnél, de ne agyalj rajta. Hisz te is tudod: eddig is volt valahogy. Ezután sem lesz másképp. De próbáld meg élvezni, ami van :)

2015. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez fejben dől el. Amíg rettegsz, és nem veszed természetesnek, hoyg neked is jár egy normális, bővelkedő élet, addig nem biztos, hogy meg tudod tartani a jobb szintet. Egyszerűen csak vedd tudomásul, és fogadd el, hogy erre Te is méltó vagy. Mért kéne visszakapnod midne rosszat? Azt írod, ahol tudsz, segítesz. Éppen ezért fordult jóra az életed. ne rontsd el.
2015. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, én éppen ebben az állapotban vagyok, nincs pénzem, nincs munkám, és lehetőség. De mégis azt hiszem, hogy ez nem így van, ha mindig attól rettegek, h megbüntet az élet, akkor sose lesz jó, még ha jó is. Úgy értem, élvezzed ki, aki a jóra gondol, annak meg is marad az.


A másik dolog meg... ismerek olyat, aki rossz dolgokat tesz az emberekkel, kicseszik velük, mégis az élete nagyon jó, minden téren... szerinted ő is azon gondolkodik, hogy majd valamikor visszakapja? Hát, nagyon nem. Ne gondolj ilyen baromságra, mert ezek megkeserítik azt a jót is, amiben vagy! Kívánom, hogy hagyd el a félelmeidet! :)

2015. szept. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!