Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vásárlásmánia és munkanélküliség?

Vásárlásmánia és munkanélküliség?

Figyelt kérdés

Egy nap különbséggel rúgtak ki a föállásomból és a másodállásomból ok vagy indoklás nélkül (a fél éves próbaidö alatt ugye megtehetik).

Életemben elöször volt pénzem, megszoktam, hogy azt veszek, amit akarok, normálisan étkezek...

Az egyik munkahelyemröl 200 ezerrel lógnak, a másikról olyan 120 ezerrel kb. Egyik sem akar fizetni.

Ha hívom a fönöknöt, rám csapja a telefont.

Pokolian érzem magam, hogy megint szegény vagyok és munkanélküli, holott legszívesebben megint vásárolnék, mert eddig megtehettem.


2015. júl. 9. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívogatni kell, hanem odavonulni a munkaügyi felügyelőkkel.


Miért volt 6 hónapos a próbaidőd?

2015. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mindenhol 6 hónapos, tudtommal.
2015. júl. 9. 20:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem. Alapesetben 3 hónap, kollektív szerződés esetén lehet 6 hónap.
2015. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem tűnik úgy, hogy vásárlásmániás lennél. Legalábbis nem írtad, hogy hiteleket is vettél volna fel vásárolgatás céljára, és bokáig gázolnál a lecsupaszított hitelkártyákban. Persze, rossz érzés, hogy megint méricskélned kell, mit vehetsz meg magadnak, de próbálj nem nagyon lekeseredni ezen. Előre tekints, keress új állást.

A fizetésedet a munkaviszony utolsó napján ki KELL fizetni. Remélem, nem írtad alá, hogy megkaptad. A papírjaidat rendben odaadták?

Van ingyenes munkajogi tanácsadás, google-ban keress rá, biztos vannak tanácsaik ilyen esetre.

És ne búsongj a múlton, először is pihend ki magad, két állás mellett nem lehetett erre olyan sok alkalmad. Az állásinterjúkon is jobban fogsz szerepelni, ha friss vagy. Meglátod, hamar találsz munkát.

2015. júl. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem 6 hónap, csak 3.
2015. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a próbaidő maximum 3 hónap lehet,hát ha nekem nem fizetnék rájuk törném az ajtót,az utolsó napig meg kell kapnod a neked járó fizetést,tehát maximum másnap reggel a kezedben/számládon kéne lenni a pénzednek!
2015. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!