Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Betegesen a pénz és a spórolás...

Betegesen a pénz és a spórolás rabja vagyok, hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Azt hiszem, hogy eluralkodott rajtam egyfajta kényszerbetegség. Állandóan azzal vagyok elfoglalva, hogy az élethez szükséges dolgokat (kaja, ruha, műszaki cikk, állatkaja, egyszóval minden) hol tudom a legolcsóbban megvenni. Képes vagyok órákat szánni, többet utazni Pesten belül is, ha valami olcsóbb valahol, akárcsak 100 Ft-tal is. Sokszor még munka után ,fáradtan is vagy a szabadidőmben, amikor pihenni tudnék.

Sokan vannak így, hiszen sokan élünk kevés pénzből. Ez lehet a magyarázat nálam is, de azt hiszem, hogy én már átestem a ló túlsó oldalára. Hiába látom magam kívülről és tudom, hogy ostoba vagyok, újra és újra elkövetem ugyanezt, sokszor napi szinten. Nem tudok kimászni ebből...

Pl. Ha valami akkor 100 Ft-tal vagy többel olcsóbb (ugyanaz vagy hasonló termék) én képes vagyok fél vagy több 1-2 órát utazni. Állandóan a leértékeléseket nézem neten és az újságokban.

pl. Rosszul vagyok , ha látom, hogy ugyanaz a termék vagy hasonló másutt nagyságrendekkel olcsóbb, mint ahol vettem. Képes vagyok órákig ezen rágódni.

Sokszor ha magamnak veszek valamit (ruha, cipó, smink), akkor is ugyanez van. Félek, hogy begolyózok, mert ez már régóta nem szimpla spórolás és ésszerű, takarékos pénzbeosztás, hanem betegség. Segítsetek!


2015. ápr. 22. 18:30
 1/7 A kérdező kommentje:
cipő (elírtam az előbb)
2015. ápr. 22. 18:31
 2/7 anonim válasza:
nekem sok van de mégis sporolgatok sokszor inkább nem veszek meg valamit csak hogy ne költsem a pénzem.persze én tudatosan raktam félre mert volt célom amire gyüjtöttem igaz szerintem néha tulzásba estem énis a sporolással.de ha kevés vam akkor nem szégyen ha probálod az olcsobbat megvenni föleg ha mersz beszélni rola másoknak.szerintem az membaj ha néha a drágábbat veszed mert sztem ennyi belefér és nemszabad stresszelni rajta hanem arra gondolj hogy most ezt megteheted magadnak:)
2015. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Megpróbálhatod észérvekkel kihúzni magad ebből, vagy pszichológushoz kell menned (igen, pénzért - az egészség fontos, gondolom, gyógyszerre is költesz szükség esetén).


Gondolj a következőkre.

(1) Értékes ember vagy! Megérdemled, hogy költs magadra valamennyit. Nem kell minden filléren spórolnod.

(2) Az idő pénz. Dolgozol? Ha igen, számítsd ki a nettó órabéred. Biztosan több, mint 100 Ft. Ez alapján villámgyorsan kiszámíthatod, hogy mekkora árkülönbség miatt mennyit érdemes utaznod. (Ha van túlórára lehetőség és a túlórapénz magasabb, számolj azzal. Ha nem lehet túlórázni, akkor számolj a sima órabéreddel, hiszen ha nem pihensz, magadat teszed tönkre, és kevesebbet fogsz tudni dolgozni.)

2015. ápr. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. ápr. 22. 18:49
 5/7 anonim ***** válasza:

1.

Számold ki, hogy a befektetett utazási költséged kevesebb-e, vagy több, mint az, amit így megveszel. Ha úgy számolod, hogy az utazási költséged több, mint ami holmit bevásárolsz ennek értéke, akkor nem éri meg, hogy többet szaladgálj érte.

2.

Pécézz ki egy üzletet, ahol többnyire olcsó élelmiszereket tudsz bevásárolni, és ne félj megvenni azt a terméket sem, ha úgy gondolnád, hogy az másutt esetleg olcsóbb lenne. Így több időt fordíthatsz pihenésre.

3.

Az, hogy mi hol olcsóbb, soha nem tudhatja az ember, mert ha ma kipécézel egy jó cipőt, mire odamégy, már vagy elfogyott, vagy éppen lejárt az akciós vásárlása, esetleg átvertek azzal, hogy olcsó, közben egy másik üzletben meg még olcsóbb.

4.

Tehát érdemes inkább túrkálóban beszerezni a ruhaneműket, ezzel biztos, hogy nem fogsz többet fizetni, mintha boltban vásárolnád azt 10-20-szoros áron.

5.

A leértékeléseknél, akcióknál érdemes inkább a nagyobb összegű termékekre figyelni, mondjuk tv, vagy mikrosütő vásárlásánál, mert valóban elképzelhető, hogy az egyik üzletben ugyanaz a termék sokkal drágább, mint egy másikban.

6.

Ha spórolni akarsz, akkor csináld úgy, hogy mindig legyen nálad megtakarított pénz, és mindig azt a terméket vásárold meg, ami éppen le van akciózva, vagy leértékelve. Még akkor is vedd meg, ha éppen akkor nincs rá szükséged. Mert majd a későbbi időben lehet, hogy szükséged lesz rá, de akkor meg nem lesz akcióban. Így időt és energiát spórolsz meg, és nem bolondulsz bele.

2015. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezek a válaszok tényleg segítenek!
2015. ápr. 23. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:

A sporolás jó dolog 1 embert ismerek a sok-sok ismerőseim közül rajtam kívül aki képes rá , én is így szoktam s van amit nagyon meg akarok venni, de mégse teszem mert akkor nem lesz pénzem, de ha pl: Akciós egy póló, pulóver, nadrág akkor azt megveszem mert mindenképp jól járok vele.


Az élelmiszereknél attól függ ha 10Ft al olcsóbb egy csoki akkor nem sétálok 1km-t, max ha 10-et veszek

2015. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!