Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennyire csak a külső, a...

Petii98 kérdése:

Ennyire csak a külső, a megítélés és a származás szamit? Vagy vannak kivételek?

Figyelt kérdés

Miért van, hogy semmi sikerem sincs a csajok terén? Igaz hozzá teszem, hogy roma sztarmatzasu vagyok, de kis koromba örökbe fogadtak. Magyarul nem az a tipikus " cigany vagyok". Engem nem roma szarmaztasu szülők neveltek fel. A barátaim szerint sem vagyok roma gyerek, meg ők nem is ugy néznek ram, mivel mar ismernek. Lányoktól pedig Megmondom őszintén hogy tartok a megitelestol, ezert nem is próbálkozom sajnos ....

Es ezert kérdezem, hogy sokat szamit a megítélés? Másrészt pedig szegyelem magam ugymondd mivel, altalaban a romak nem ilyenek es lopnak csalnak stb.es én ezert kínosan erzem magam, es inkabb magyar "normális" barátaim vannak. De ugye én igy szuletttem es nem tudok sajnos semmit se tenni :(

És sajnos akár ki akármit mind sajnos a fiatalok körében inkabb a külső számít manapság. Másrészt pedig vissza terve, tenyleg mikor ciganyoznak akkor én érzem magam kellemetlenül, akkor elfog egy gyomorgörcs. Es szerintem ez inkabb nevelés kerdese az egesz !

Es nem tudom miert de egyszerűen szegyelem magamat mert felek gatlasaim vannak ! Felek hogy majd azt mondjak az utcan hogy " na mar megint egy cigany" viszont ami erdekes hogy kulfoldon nem erzem ezt mivel itt szerintem joval toleránsabbak az emberek, mivel ott egyrészt tobben es tobb nemzetiségűek vannak. Nem tudom, hogy ne gondoljak erre sajnos ...

Es ezert az egészért amit itt leírtam nincs is barátnőm. Meg hat nen tudom de őszintén szólva ha nem lennek roma származású es találkoznék eegy roma gyerekkel akkor azert elkerulnem. Igy ezért tényleg hálás vagyok akik a barátaim es elfigadnak igy amilyen vagyok :)

Szó mi szó, vannak olyan lányok akiknek nem csak a származás a megítélés szamit ?


2015. márc. 29. 22:02
 1/4 anonim válasza:
71%
Sajnos a világnak tényleg nagyon rossz véleménye van a romákról. Nem tudsz ellene mit tenni, amit tehetsz egy társért hogy esetleg egy hozzád hasonló rendes romát keresel. Sok sikert
2015. márc. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én mindig is úgy voltam vele hogy nem a bőrszín alapján ítélek, hanem a tekintet és gesztusok alapján. Ha szembejön veled valaki akkor látszik rajta, hogy provokálásnak veszi-e azt is ha csak ránézel, és -kihaénnem- elszállt "cigány gyerek", de az is látszik, ha szelíd és normális az illető. Én úgy vettem észre, hogy minél idősebbek az emberek annál inkább fogadnak el másokat.
2015. márc. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, amit leírtál, sajnos nagyon meglátszik az összes roma származású emberen Magyarországon, és ahogy írod, nem túl toleráns evvel kapcsolatban a Magyar nép.

De nem csak evvel, a melegekkel, a kicsikkel, a nagyokkal, a gazdagokkal, a szegényekkel, stbstb...

Ez intelligencia kérdése is, tipikus példa erre a barátnőm apja, aki nem egy észlény emberke, de rettenetes pökhendi, nagyképű, okosnak hiszi magát.

Tipikusan annak a példája, amikor evvel a stílusával próbálja leplezni azt, mennyire sötét. Na ő bánt mindenkit, aki kicsit más mint a többi, zsidókat, cigányokat, stb.

Annyit tudok Neked javasolni, gyűrd le a gátlásaidat, és próbálj olyan külsőt magadnak tudni, hajviseletet, öltözködést, amivel teljesen el tudod rejteni azt, amitől érzed, hogy előítéleteik lesznek az embernek Veled kapcsolatban.

2015. márc. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az emberek zöme felszínes és előítéletes. De azért megnyugtatlak, nem mindegyik. (Bár az írásodból az derül ki, hogy te is az vagy, szóval min csodálkozunk?)

Mellesleg: nyugodtan próbálkozhatsz roma csajoknál! ;-) Csak félre kellene ehhez dobnod az előítéleteidet.

2015. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!