Azt megértem, hogy fizikai sportokban nők, és férfiak külön versenyeznek. De sakkban, asztaliteniszben, futásban miért?
A futás miért nem fizikai sport? Ott is az izomzat a döntő.
A sakk még ok, de a többi is fizikai amit felsoroltál.
A futás fizikai sport, és ugyanúgy máshol vannak a határok férfiaknál és nőknél, mint a többi sportágban. Nézd csak meg, a világcsúcs is teljesen máshol van. És nem könnyebb mozgatni a nőknek a testtömegüket, mert relatív nem hatékonyabb a szervezetük a futásnál sem, egyébként sincs megírva, hogy a férfiak feltétlenül nehezebbek, na meg egy 190 centis és egy 160 centis ember között sem egyértelmű, hogy melyik lenne jobb 10 ezer méteres futásban vagy mondjuk 100 méteresben, mert alkat függő.
De az asztalitenisznél is számítanak a fizikai jellemzők, gondolj csak arra, hogy az ütés ereje döntő lehet.
Egyedül a sakk lehet jogos, mert ott a legjobb nők megállják a helyüket a férfiak között is (és ott is indulnak), inkább történeti oka lehet annak, hogy van női is.
"annyival könnyebbek is, könnyebb mozdítani a testtömegüket"
Akkor miért van hogy a 100-as sprintnél férfiaknál aki 10 mp felett fut az esélytelen, nőknél meg 10,5 alá is csak egy ember tudott belépni?
"Egyedül a sakk lehet jogos, mert ott a legjobb nők megállják a helyüket a férfiak között is"
Ezt honnan veszed? Mióta léteznek sakkversenyek, csak 1 azaz 1 nő tudott a legjobb férfiakkal úgy-ahogy partiban lenni. Szóval sok évtizedre visszatekintve a rengeteg férfi között csak 1 nő volt (pár évig) aki megállta a helyét.
Utolsó! Hülyeségeket írsz.
Polgár Judit magyar sakkozó, nemzetközi nagymester, hétszeres sakkolimpikon a férfiak között, magyar szuperbajnok a férfiak között, U14 és U12 korosztályos ifjúsági világbajnok a fiúk között.
Polgár Zsuzsa sakkíró, az 1980-as évektől a 2000-es évek elejéig tartó aktív pályafutása alatt a világ egyik legerősebb sakkjátékosa. Világbajnoki címet szerzett a klasszikus sakkjáték mellett rapidsakkban és villámsakkban is. Azt a teljesítményét, hogy mindhárom világbajnoki címet (triple crown) megszerezze valaki, idáig egyedül csak Magnus Carlsen tudta 2014 júniusban megismételni.
Az első nő volt, aki versenyen a férfiak között sakknagymesteri címet szerzett.
Polgár Zsófia sakkozó, női nemzetközi nagymester, kétszeres sakkolimpiai bajnok, 1989-ben, Rómában világszenzációnak számító eredményt ért el a 2900 körüli „performance rating”-es teljesítményével, amely 14 éves korban máig páratlan. Kilenc játszmájából 8,5 pontot szerezve, 2 pont előnnyel végzett a férfi nagymesterek előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!