Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen ember vagyok én, mit...

Milyen ember vagyok én, mit keresek itt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen lusta ember a világon, de ez már sok. Beismerem a lusaságom, és minden hibám és nem tudok ellenük semmit tenni. Ha segíteni akarok, akkor csak rosszul sülhet el minden. Nincs olyan ember, akit tényleg barátomnak mondhatnák, mindenki utál.


Sajnos már megfordult a fejemben az öngyilkosság, meg hasonlók, de sose mertem megtenni. Pedig volt, hogy már a kést magam felé tartottam, de nem mertem megtenni. Ez már 14 éves korom óta hetente kísért, nem tudok ellene semmit tenni.


Van, hogy lustán órákat fekszek az ágyamon, és gondolkodom, hogy mit keresek itt, miért vagyok, 22 évvel ezelőtt minek csináltak engem. Anyámat hiába kérdeztem, csak annyit mondott, engem nem akartak.


Egyszerűen egy nyomorék h*lye, lusta, naplopó ember vagyok.



2014. jún. 12. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért a saját lustaságodon te is tudsz változtatni, sőt igazából csak te tudsz rajta változtatni.
2014. jún. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tegyél azért, hogy valaki lehess. Felejtsd el, hogy mit gondolnak a szüleid. Kicsit légy nyitottabb ember és menj bulizni vagy próbáld ki a rapidrandit. Ott is szerezhetsz barátot. [link]
2014. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem egy db lelketlen kő vagy, hogy ne csinálj semmit az életben. Élőlény vagy, és mint olyannak az aktív cselekvést kell művelned. Erőt kell kifejtened a világba, világra. Ha ezt nem teszed meg akkor nem vagy méltó az élőlény megnevezésre. A növény méltó, hiszen erejét növekedésbe fekteti szakadatlanul. Az állatok ösztönből teszik amit nekik kell, táplálékot keresnek, menekülnek a veszély elől, szaporodnak, egyebeket tesznek, és ez mind erőkifejtéssel jár együtt. Neked mint embernek is meg van az erőd amit kifejthetsz a világba, de ahelyett, hogy ezt megtennéd kényelmesen a saját illúziódba menekülsz, hogy bármit teszel rosszul sül el, meg hogy nem tudsz ellene tenni, ez mind csak kifogás, a hazugság táplálása, hogy képtelen vagy bármit is megtenni. És az az igazság, hogy amíg ezen gondolatokat táplálod magadban addig tényleg gyengének fogod magad érezni, mert rengeteg erőt felemészt az elme. Igazából az érzelmek nem mások mint az emberben működő erő visszajelzői, ami erő szolgál a mozgásra, gondolkodásra, táplálkozásra, kutyafülére, mindenre az életben. Na már most amikor az erő benned jó irányba halad akkor jól fogod magad érezni, amikor meg rossz irányba akkor meg rosszul fogod magad érezni. A jó irányú erő az az amely az élet által támasztott akadályok leküzdésére szolgáló. Egyetlen egy erő van, és ha tisztán van jelen benned akkor ez a szeretet. Az igazság az, hogy amikor gyűlöletet érzel akkor is ugyanez az erő van benned, azaz a szeretet, csak nem tudod megélni annak ami mert magadban megannyi gátat építettél ami gátak fenntartása elemészti az erőt, és így az erő visszajelez kellemetlenséggel, és így rosszul érzed magad. A gátak az elmében vannak, hosszú idő alatt építik fel az emberek, mindenki a saját kis világát, és mindenki foggal-körömmel ragaszkodik hozzá, mert az Ő maga, a személyisége, az ego. És ha attól eltérne akkor az bármi baj megtörténhet, és jájj te magasságos, inkább félek, minthogy megijedjek. Szóval bárminemű érzés motoszkál benned tudd, hogy a mögött ott a probléma leküzdésére szolgáló energia, és ha nem engeded át magad annak, hogy elragadjanak az érzelmeid úgy egy csomó erőt spórolsz meg amit jól is felhasználhatsz. A jó felhasználás az az elfogadásnál kezdődik. El kell fogadnod azt ami van. Ne állj semminek ellen, érzelmi szinten. Egyetérteni nem kell a dolgokkal, de fogadd el. Elfogadom a melegeket, de egyet nem értek a melegséggel, ezért nem vagyok meleg. Az a lényeg, hogy gyűrd le a kényelmes egót. Pl egy szituban valamihez nincs kedvem mondja az egó, de te kontrázz rá, és tedd meg csak azért is. Mutasd meg magadnak, hogy ki az úr, és ha megteszed elégedettség fog úrrá lenni rajtad, hogy képes voltál valamire amire elsőre azt mondtad, hogy nem. Abba kell hagyni a kifogások gyártását. Némítsd el magad, és cselekedj. Légy élő minőség. A követ ha nekidobjuk a falnak lepattan majd ott marad. A macskát nekidobjuk (csak finoman) lepattan, talpra esik majd elfut, és megkerüli a falat. Élőlénynek lenni erőkifejtést jelent. Minden rossz ami a világban van igazából lehetőség, hogy gyakorold az elfogadást, és végül elérd a feltétel nélküli szeretet állapotát. A sok rossz azért van mert Isten ezerszám nyújtja a lehetőséget a javulásra, de mindenkinek magának kell elfogadnia a világot. Tanuld meg szeretni a lustaságod, a céltalanságod, és meríts erőt ezen érzésekből, és csak azért is tégy valamit, amivel több leszel.
2014. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy nem véletlenül vagy ezen a földön!

Itt egy élettörténet: [link]

Hogyan tud egy totálisan céltalan élet megváltozni.

2014. jún. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, beszélj pszichológussal. Sokat segíthet!
2014. jún. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!