Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy jobban meg...

Mit tegyek, hogy jobban meg legyek magammal elégedve?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok, régebben nem voltak barátaim, de most a középiskolában vannak. Sokszor megkapom tőlük , hogy túl jókislány vagyok, meg csöndes. Nekem ezek nagyon rosszul esnek, és próbáltam már változtatni, de nem tudok, ilyen a természetem, kicsit csöndesebb vagyok, viszont úgy gondolom, hogy mindenkihez kedves és szívesen meghallgatom őket. Azonban szerintem ezt nem értékelik túlságosan, és néha úgy érzem, én vagyok az, aki úgyis kedves, ezért bármit meg ehet vele csinálni. Nem vagyok csúnya, de szép sem, viszont nagyon nem vagyok magammal megelégedve. A számomra tökéletes ideálok a modellek, és folyamatosan hozzájuk hasonlítgatom magam. Bár igaz, hogy jelenleg nincs egy fiú sem, aki tetszene, és sosem volt olyan, aki úgy igazán tetszett volna, nem veszem észre, hogy a fiúk közelednének felém, néhányan azt mondják, hogy én vagyok túl távolságtartó, de ha odajön egy fiú, szívesen beszélgetek vele. Sok lánnyal ellentétben viszont nem ugrok a nyakukba, nem játszom magam nekik. Nem is szeretnék ilyen, lenni,de úgy érzem, a mai világban ez már elvárás... Sokszor van olyan érzésem, hogy engem egy fiú sem tudna igazén szeretni, ezért soha nem lesz barátom.

A másik nagy problémám, hogy mindenkinek meg akarok felelni, és már nagyon elegem van a saját örökös megfelelési kényszeremről, de egyszerűen nem tudok nem gondolni rá, hogy másoknak mi a véleményük rólam. Sokszor túlgondolom, ha valaki akár egy pici hibámra is megjegyzést tesz, és ilyenkor rosszabb lesz a kedvem is.

Félek, hogy elveszítem a barátaimat, mert 1. csöndesebb vagyok=félek, hogy unalmassá válok számukra 2. én fogok eltávolodni tőlük, mert már néha most is úgy érzem, nem szeretnek, bár néha ezt tudom magamról, hogy ok nélkül, mégis bennem van ez az érzés.

Ha valaki lenne, szívesen beszélgetnék vele hogyan lehetnék boldogabb, elégedettebb, szimpatikusabb az emberek számára. :)



2014. jún. 5. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen voltam. Nem volt könnyű. Soha semmi olyat nem csináltam (ami nem illett hozzám) csak azért, mert az az elvárás. Pl. nem jártam az osztálytársaimmal bulizni és nem ittam le magam a sárga földig, mert nekem erre nem volt szükségem. Így nyilván kilógtam a sorból, de önmagam maradtam. Nem ugrottam a barátnőim nyakába, ahogy sok osztálytársam tette, pedig nem is kedvelték egymást. Azt gondolom, hogy ahogy az én időmben, úgy most is nagyon sok fiatal csak azért tesz meg dolgokat, mert elvárásnak éli meg, vagy mert nem akar lemaradni semmiről. Vagy mert cikinek tartják, ha valaki pl. 14 évesen még szűz. Nem ciki. :-)

Ebben az életkorban azért jönnek-mennek ám a barátok. Még mindenki keresi önmagát. Akit elveszítesz, az valószínűleg nem is volt igazi barátod.

Legyél nyitott mindenkire és hidd el, hogy szerethető vagy. Ami neked nem fér bele, abba nem kell belemenni, gondoljon bárki bármit. És mindenkinek nem lehet megfelelni, de nem is kell.

Szerintem te egy tök normális kamaszlány vagy.

2014. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmiképpen se változtass a viselkedéseden, csak hogy másoknak jobban tetsszél, légy olyan, amilyen vagy, add csak önmagadat. ha te csöndes típus vagy, akkor ez van, vannak fiúk akik az ilyet szeretik. nem kell mindenkinek nagyszájúnak lennie.

a modelleket én is imádom, és nyilván én sem úgy nézek ki mint ők. én sem érzem valami jól magamat a bőrömben, pláne hogy mostanában kicsit meg is híztam (64 kg... előtte 50-55 voltam). ha gondolod, sportolj, az jót tesz a testednek és a lelkednek is, mert boldogságért felelős hormonokat szabadít fel, és ha pár hónap után látod az eredményét, csinosít rajtad, az tuti, hogy növeli az önbizalmadat is. mondjuk én utálok sportolni, de anélkül nehéz nem punnyadt testet növeszteni. : (

nem tudom, sminkelsz-e, az is javíthat az önbizalmadon, szebbé válhatsz, ha megtanulsz egy natúr sminket elkészíteni, ami nem feltűnő, mégis szebb és egységesebb összképet eredményez.

van hobbid? ha igen, foglalkozz azzal, hogy a kreatív energiáidat fordítsd arra, az is sokat javít a kedveden.

fiúd majd lesz, ne aggódj, 15 évesen nekem se volt még. majd középiskolában lesz, ismerkedj fiúkkal, de ne add olyan könnyen magad. add önmagad, ha valaki téged akar, akkor így fog szeretni téged. lányokat szard le, minden lány hülye, bennem is megvan az amit utálok bennük. : DDD az igaz barátok is úgy szeretnek ahogy vagy. hidd el. fiatal vagy még, minden más lesz pár év múlva. : )

2014. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!