Az IQ szint feltétlenül meghatározza valakinek a jellemét?
Igazából ezzel a kérdéssel egy vitát szeretnék elindítani.
Én úgy gondolom, hogy természetes becsülendő dolog, ha valakinek magas az intelligenciaszintje, de azzal nem értek egyet, hogy a nyugati világban manapság az IQ-ban mérik magát az egész embert. Az IQ szint a kognitív képességeket valóban nagyon jól reprezentálja, viszont az ember nem egy két lábon járó számítógép, nem egy "kartoték adat", és egy csomó más, és talán jelentősebb oldala van annál, mint az, hogy hogyan boldogul a reális dolgok terén.
Ismerek Mensa tagokat, van köztük mindenféle ember, de a jó részük számomra rettenetesen rideg, érzelmileg teljesen felszínes, már-már pszichopata vonásokkal rendelkező személy, akiket nem tudok "jobb" embernek tartani, csupán azért, mert egy bizonyos teszten magas eredményt értek el.
Azt pedig kifejezetten bajnak tartom, hogy az embernek csupán az egyik pólusa, abszolút önkényes hatalmat kapott a világban, és "tudománynak" titulálva, gőgösen minden "elvontat", minden érzelmen vagy lelkiségen alapuló dolgok feleslegesnek, nevetségesnek, primitívnek, "az állatvilágból származó csökevénynek", századrangúnak vagy akár lét jogosulatlannak kiálthat ki.
Az embernek két pólusa van: egy reális és egy érzelmi. Az IQ mellett létezik EQ is. Egy normális társadalomban ennek a két pólusnak egyenrangúnak kéne lennie, de az utóbbival sajnos néhány évtizede nagyon keveset foglalkoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!