Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lett az emberekkel? Nem...

Beni Farkas kérdése:

Mi lett az emberekkel? Nem érdekel senkit semmi? Nagyon sajnálatos. :/

Figyelt kérdés
Múltkor Pesten a 7E-buszon ültem és levetette magát egy férfi az 5-dik emeletről.Akkor amikor száltam le kb 500 ember járt el arra.A legtöbb oda sem nèzett, fotózták stb.Csak egy férfi ment oda azt halottam a Híradóban.Ő is azt mondta mivan az emberekkel miért nem segítenek ? mivan velük ? :O :/
2013. dec. 29. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
civilizációs jelenség!
2013. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenki azzal takarózik hogy meg van a maga baja, pedig elvárható lenne akkor is segíteni, ha saját gondja van valakinek.

Nálunk a Magyarok eszméletlen buták, két véglet van, a mindent lesz*ró nem törődöm fajta, meg a segítőkész aki ingyen is ásná az árkot a pusztaságban. Van pár, kettő közti átmenet is aki főleg hangulat függő.


21/F

2013. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ebbe bele kell törődni...

Kevés ember van csak aki másképp gondolkodik, és ők meg nem tudják megváltani a világot...

2013. dec. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 bumbi02 ***** válasza:
Múltkor a zebra közepén elesett egy 50-60 közti ember. Mindenki elment mellette, csak anyámmal álltunk meg, hogy felsegítsük. Az egy dolog, hogy részeg volt, de attól még egy kanyarodósávban lévő zebrán nem hagyunk ott senkit.
2013. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerinted ha valaki kiugrott az ötödikről azzal már mégis mit lehet kezdeni? Ez nem egy baleset ahol van kin segíteni :(
2013. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos a legtöbb ember ilyen: nem törődnek semmi mással, csak saját magukkal, még akkor is, amikor tényleg szüksége lenne a másiknak némi segítségre. :( Nem tudom, hogy mi lehet ennek az oka, de én undorító dolognak tartom ezt az egészet. Néha a másikat is észre kellene vennünk, miközben a saját javainkat hajtjuk...még senki sem halt bele egy kis segítségbe.
2013. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom mivan de sokan inkább már észre sem veszik. De ezt nem lehet megérteni hogy egyesek miért ilyenek amilyenek.

Még egyszer régen 3-4 éve kb mentem a buszon tömegnyomor volt, nem volt hű de nagy hőség de azért beszorult a levegő. Én a csukló mellett álltam nem sokkal, a csukló részen meg elég sokan voltak de azért volt egy karnyújtásnyi hely. A lényeg az hogy egyszer a csuklóban állt egy lány két srác előtt meg mögötte is voltak 3-4 en fiúk meg csajok picivel messzebb. Annyi volt hogy az a kis csaj elkezdett látszólag émelyegni, én nem foglalkoztam vele, azt hittem álmos vagy valami valahogy nem vettem úgy észre hogy gond van.

Amikor odapillantottam láttam hogy a csaj esik hátra fele és a kezével próbálja tartani magát, majd hirtelen összecsuklott és már a földön volt. A röhej ebbe az hogy senki nem segített rajta előttem a csukló felé álltak ketten egy csaj meg egy srác odanéztek de mintha észre sem vették volna. A csaj előtt álló srác nézett inkább ki a fejéből a másik meg a telefonját nyomkodta. A mögötte lévőek is csak nézték tátott szájjal. Na akkor én is egyből félrelöktem a tömeget és odaálltam persze a szembe lévő tömegben egyik barátnője észrevette hogy gáz van és próbált odaférni, mondanom sem kell alig engedték oda. Én odamentem és érdekes módon már másoknak is eszükbe jutott segíteni. A lányt felsegítettük, akkor már úgy ahogy magához tért, de utána az ülő utasok közt a csukló környékén egy ember sem volt hogy átadja a helyét a lánynak, csak néztek ki a fejükből. De szerencsére egy picivel hátrébb lévő helyen egy 40 év körüli hölgy volt képes arra hogy átadja a helyét a lánynak, és persze ő is beszólt hogy "én legalább átadom a helyem" Na akkor a fél busz csak nézett totál csend volt meg minden aztán mintha mi sem történt volna elkezdtek beszélgetni tovább.

Esküszöm a pofám leszakad az ilyenektől...


A másik idén történt még nyáron.

Itt a város közepén van egy elég forgalmas rész a főúton persze. Nyár volt hatalmas hőség mindenkin folyt a víz. Egy kis csaj miniruhába jó lengén izzadtan vörös fejjel közeledik felém és egyszer észreveszem hogy összeesik. Én tőlem volt kb 50 méterre de előttem legalább 8-10 ember és egyik sem állt meg a többség direkt nem vette észre. Én akkor odaszaladtam, persze megint én aki a legmesszebb volt... És egyből felsegítettem majd egy közli üzletbe az eladó csaj jött ki egy pohár vízzel hogy itassuk meg. bevittük a légkondis helyiségbe, leültettük és amikor jobban lett akkor elkísértem valameddig. Én közbe beszaladtam egy kisboltba gyorsan vettem fél liter ásványvizet és hazafele menet megitattam vele az egészet. Elég kába volt még akkor is. Gondoltam rá hogy inkább az orvoshoz viszem, de nem akarta, így hazakísértem.

Felkísértem őt az emeletre, és elbúcsúztunk egymástól.

És érdekes módon a kutya nem vette őt észre amikor gond van. Egyedül egy 50 év körüli férfi jött még oda hozzánk amikor kísértük be az üzlethelyiségbe de mondtuk hogy már megoldottuk a segítséget.

Hihetetlen ami megy ebbe a világba komolyan. Jó vannak kivételek, de sokan tojnak rá.


21/F

2013. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, kedves kérdező, te odamentél segíteni, vagy ugyanúgy mentél tovább?
2013. dec. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!