Az emberek nagy része miért ringatja magát abba az
illúzióba a technikai fejlődés láttán, hogy valóban
fejlődik a világ, miközben tudatilag, lelkileg,
szellemileg egyre primitívebbek vagyunk, szeretet helyett
gyűlölködünk?
Szerintem régen sem lehetett emberségesebb a világ.
A Föld túlnépesedett, természetes, hogy sok az éhező és a munkanélküli, ahogy az is, hogy először mindenki magára gondol.
Azért ne feledd, hogy az Emberi Jogok Nyilatkozata nem régi kreálmány, mi már úgy lettünk nevelve, hogy pl. nem adhatjuk el a saját gyerekünket, de régen nem volt ez annyira magától értetődő.
2013. dec. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
A felvilágosodással jött liberális eszméknek köszönhető az, hogy ma már nem erőszakolgat a várúr (nem mintha régen ez jellemző lett volna, pl. első éjszaka joga is egy baromság) és az is, hogy a kapitalizmus teret nyert és mára már szinte teljesen kibelezte a világot.
2013. dec. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
A gázkamra rossz példa, mert egyáltalán nem hitelesíthető, hogy valaha létezett, rengeteg cáfolat van rá, az más kérdés, hogy mit akarnak a tömegekkel elhihetni.
A világ nem fejlődik, csak változik. Mozognak a kőzetlemezek, stb. Mi, emberek, értelmileg rengeteget fejlődtünk globálisan, azonban az ember legfontosabb eszméi sosem fognak megvalósulni, mint a szabadság. Individuálisan is sokkal előrébb tart az ember, mint régen. Ma tanulhatsz akárminek, régen pedig még az is ritka volt, hogy egyáltalán tanultak az emberek. Ilyen szempontból is előrébb tartunk. Erkölcsileg viszont még jobban visszafejlődtünk, a kapitalizmusban nincsenek emberi értékek, csak pénz és érdek.
2013. dec. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Teszem még hozzá, hogy az érdekekből következik az a dedukció, hogy aki hagyja magát, azt elbutítják, primitív fogyasztót nevelnek belőle társadalmi szinten. A családi értékeknek ebben is meg kell nyilvánulniuk, hogy a szülők foglalkozzanak a gyerekük értékrendjének és világképének helyes kialakulásában.
2013. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
A középkorban az emberi életnek nem volt nagy értéke. A felfedezések korában sem változott ez sokat, gondoljunk az őslakosokra. Aztán ez elkezdett javulni, bár a 20. században tényleg történt egy kis hanyatlás, de akkora biztonságban, mint amiben ma élünk, soha nem éltek az emberek. Szellemileg nem fejlődünk? Mondd neked valamit az a kifejezés, hogy tudás alapú társadalom? Annyi információhoz, mint ma, soha nem juthattál volna hozzá. Ma már alapvető, hogy mindenki iskolába jár, írni-olvasni tanul, alapműveltséget szerez. Régen ez nem volt így. A szeretet helyett gyűlölködés sem igaz szerintem. Rengeteg önkéntes- és segélyszervezet van, ami azt bizonyítja, hogy az emberekben benne van az együttérzés és a segíteni akarás. (Egyébként aki túl sokat lóg a gyk-n vagy csak általában az interneten, az tényleg az hiheti, hogy mindig mindenki csak gyűlölködik, de ez csak szájhősködés. Szét kell nézni a való világban és kiderül, hogy az emberek törődnek egymással.)
2013. dec. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
Ha van valami amitől rosszul vagyok az, az amikor valaki ezzel a "bezzeg az én időmben" , "ma sokkal rosszabb minden", "lezüllik minden" szöveggel jön. Az élet régebben sem volt könnyebb és jobb.
2013. dec. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
17/17 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted jó irányba halad a világ?
Kapcsolódó kérdések: