Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindig van más megoldás?

Mindig van más megoldás?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon bonyolult az életem.Semmi nem sikerül és minden olyan nehéz.Pszichiáterhez kell járnom mert vagdosom magam.Tudom hogy hülyeség és bárcsak ne csinálnám, de nekem így könnyebb .Túl sok minden történt velem.Utálok a pszichiáterhez járni, nem bízom benne és elég idegesítő, de muszáj járnom anya szerint.Szorongás oldó gyógyszert kell szednem a depresszióm miatt.Eléggé elzárom magamtól a külvilágot.De ez nem szándékos, csak sok fájdalmat kellett elviselnem és nem bírom tovább, úgy érzem hogy már nem érdemes küzdeni.Komolyan elgondolkodtam az öngyilkosságon, úgy érzem hogy most az lenne a legjobb.Sokan vannak akik szeretnek és aggódnak miattam úgyhogy nem tehetem meg.

Mindig is egy életvidám mosolygós lány voltam de ez az utóbbi hónapban nagyon megváltozott, és ezen most nem tudok változtatni, egyszerűen nem megy, apróságokon is elsírom magam és nagyon rossz a lelki állapotom.Nehézség után még több nehézség jön és ezt nagyon nehéz elviselnem.De ebben a helyzetben mégis mi mást tehetnék?Hogyan lehetnék megint olyan boldog mint régen?? 15/L


2013. nov. 30. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi az a nagy dolog amitől ennyire elkeseredetten depressziós lettél angyalom?

Ott a tojáshéj a feneked alatt (igaz nekem is) és már fáj az élet.


14/l

2013. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ne haragudj, de az ilyenek miatt nem akarok gyermekpszichiáter lenni. Érdekes, hogy felnőtt depressziósok nem vagdossák magukat. Megértem, hogy nehéz az élet, és ne haragudj, hogy ilyen szárazon fogalmazom meg a dolgokat, de mindenkinek nehéz az élet. Aki összeroppan, és nem viseli el, annak nem az az oka, hogy nehezebb az élete, mint bárki másé, hanem az, hogy gyengébb/hajlamosabb arra, hogy sajnáltassa magát.

Igen, van másik megoldás. Nekem senki ne mondja, hogy külső körülmények kényszerítik arra, hogy vagdossák magukat, ez kamu. Keress dolgokat, amiben hihetsz, próbálj kialakítani egy pozitív életszemléletet, és hidd el, abban a pillanatban, hogy elszakadsz a gondolattól, hogy a te életed ilyen meg olyan elviselhetetlenül nehéz, garantáltan pozitívabb lesz a szemléleted is.

Lényegében ezt magadban kell eldöntened, és az egyik fontos része az, hogy bármilyen nehéz is, semmiképpen se próbáld meg sajnáltatni magad. Ha arról leszoksz, kevésbé leszel hajlamos arra, hogy magadnak sajnáltatni tudd magadat.

Ha gondolod, írd meg privátban, mi történt veled ezalatt az egy hónap alatt, ami ilyen nehézzé tette (mellesleg kamaszkorban ez természetes - hormonok).

2013. nov. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itthon csak a problémákat hallom, ha apa itthon van akkor anyuval állandóan csak veszekednek.Apa Ausztriába költözött, és ritkán látom csak.Egy számomra fontos személy nemrég meghalt, és ez nagyon nehéz volt, még mindig fáj.Akiben a legjobban bíztam az elárult és nagyot csalódtam benne,már nem igazán tudok bízni senkiben.Ezenkívül nem tudok teljesíteni az iskolában és eléggé lerontottam a jegyeimet, már nem tudom hogy minek van értelme és minek nem.És ezek mellett még van pár rossz dolog...Szóval lényegében ezek miatt fáj az élet.
2013. nov. 30. 19:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Háát nehéz minden, és a barátaimmal éppen ezért nem szeretek ezekről beszélni,mert nem akarom "sajnáltatni" magamat, ezért írtam itt...A vagdosást meg mindig is elítéltem addig amíg nem kezdtem el csinálni, nagy hiba volt de talán így könnyebb, nagyon igyekszem és próbálom nem csinálni, de ezt néha nagyon nehéz megállni amikor rossz után csak rossz jön.
2013. nov. 30. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy élnek még a szüleid, és iskolába járhatsz, nagyjából a világ gyerekeinek 90%ánál jobb sorsod van. Sokan ennyi idősen már veterán gyerekkatonák elvesztett végtagokkal. Kicsit nézz már körül a világban, és hagyd abba a rinyálást. A szüleidnek is normális gyerekre lenne szükségük, nem egy rakás szerencsétlenségre. Amin tudsz változtass, amin nem azon pedig bánkódd ki magad, de eret ne vágj miatta. Mindenkinél vannak rossz periódusok, ezen túl kell lendülni. Hajrá.
2013. nov. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az előzőnél a pont..nem értem mért olyan megrázó,ha kiköltözött az apád külföldre és meghalt az egyik szeretted..én 9 évesen az apámat vesztettem el mégsem vagyok olyan mint te..csúfolnak valamiért avgy kiközösítenek? a leírtak szerint nem.csalódásra pedig nem az a megoldás,hogy össze-vissza vagdosom a karom.
2013. nov. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pszichiátered beszélget is veled, vagy csak gyógyszert ír? Mert ha nem, akkor érdemes lenne szerintem egy pszichológushoz járnod (akár az iskolapszichológust is megkeresheted, biztos szívesen segít), akinek kiöntheted a szíved, meghallgatna, ha már másnak nem beszélsz a gondjaidról. De szerintem a barátaidnak is mesélhetsz nyugodtan - nem kell mindig panaszkodni, de az teljesen normális, ha a gondjaidat elmondod nekik.

A pozitív hozzáálláshoz pedig ajánlom Mosolyka blogját ill. facebook oldalát ( [link] tőle aztán lehet tanulni. Egy kerekesszékes lány, gyógyíthatatlan betegséggel, édesanyját elvesztette kiskorában, de a hozzáállása csodálni való, hihetetlenül optimista. :)

Hidd el, jobb lesz minden, ha egy kicsit jobban fogod érezni magad, a tanulás is jobban fog menni, és az máris eggyel kevesebb gond. Próbálj keresni valami hobbit, ami leköt, olvass, írj verset, kézműveskedj, sportolj, bármit, csak ne a gondjaiddal foglalkozz. Ehhez ajánlom még a másokon segítést, attól neked is jobb lesz. Itt van nemsokára a karácsony, csinálhatsz pl. cipősdoboz ajándékot egy szegényebb sorsú gyereknek, vagy mehetsz bárhová önkénteskedni. De már az is segít, ha a buszon átadod a helyed, segítesz egy öreg néninek cipekedni, adsz egy zsömlét egy kéregetőnek, hidd el, te is jobban fogod magad érezni a köszönetüktől. :)

2013. nov. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Meditáció!

Csinálhatod este lefekvés előtt, vagdosás helyett, ha van egy kis időd és pici csend.

Én is karmoltam magam, néha igen csúnya eredménye volt, mert a fájdalom megnyugtatott.

Keress rá a neten a jógi-légzésre. Egyszerű légzőgyakorlat. Nyugtat, helyrehozza a vérnyomásod és feszültséget old.

Ha elkezdesz meditálni, vedd számba a rossz érzéseket, gondolatokat. Belégzésnél képzeld azt, hogy a rosszak összegyűlnek a testedben, a tüdődbe és kilégzéskor kifújod mindet. Ha ezekkel megvagy, jöhetnek a pozitív gondolatok, mert üresen nem lehet élni... Belégzéskor beszívod a jó gondolatokat, a kedves emlékeket és kilégzéskor a tüdődből szétküldöd a teljes testedbe.

Nem csak megnyugszol, de pihensz is. Ne hagyd, hogy megzavarjanak a zajok, ne merülj el a rossz emlékekben. Sírni szabad, az is segít :)


Fel a fejjel, te is túl leszel rajta! ;)


Nekem 22 éves fejjel 700.000 tartozásom van úgy, hogy semmi közöm nincs hozzá és nem hogy ezt kifizetni, megélni sem elég a fizetésem. Segítség pedig sehonnan sem jön... Látod, még is élek :)

2013. dec. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!