Miért szükséges kielégítenie az embernek azt a "vágyát", hogy gonoszkodjon?
Figyelt kérdés
ez szerintem belénk van programozva, lételemünk
és aki szerint nem mindenki hajlamos gonoszkodni, hazudik
2013. nov. 8. 10:57
1/7 anonim válasza:
Szerintem összekevered a gonoszkodást az agresszióval. A kettő nem ugyanaz, agressziót le tudsz vezetni egy boksz zsákon is, vagy egy netes játékban, ahol halomra kaszabolod az embereket. Ezek valójában nem gonoszkodások, teljesen jó módjai a feszültség levezetésnek.
2/7 anonim válasza:
A riválisokon való felülkerekedés igénye egy ősi ösztön.
Persze attól is függ, mit értesz gonoszkodás alatt.
3/7 anonim válasza:
Mindenki tud gonoszkodni , de nem mindenki csinálja.
Akik másokon szeretnének uralkodni , azok szoktak gonoszkodni minden ok nélkül , ez a lételemük , az odamondogatás, kukacoskodás , keresztbetevés , mások manipulálgatása.
A szelídebb emberek is gonoszkodhatnak , de nekik ehhez valamilyen okot kell találniuk , ők bosszúból , sértettségből teszik.
4/7 anonim válasza:
Ez alapvető emberi tulajdonság, tényleg belénk van kódolva. Persze minden embernél másképp nyilvánul meg, nálam kimerül annyiban, hogy néha hülyeségekkel cukkolom a tesóimat és a barátaimat, valamiért olyan jó érzés, persze mindig vissza kapom.
5/7 anonim válasza:
Most míg elmentem fél órára a boltba, minimum 2 agresszív megnyilvánulással szembesültem. Türelmetlenek, önzőek, csak a saját fejükkel képesek gondolkodni.
6/7 A kérdező kommentje:
nem az agresszióra gondoltam elsősorban, hanem ezekre: kárörvendés, kiközösíteni, bűnbakképzés, minden közösségbe kell valaki, akit kinézhetnek, bánthatnak, megbélyegezhetnek, leírhatnak mindenféle verbális kommunikáció nélkül, de az okos ember ezt észleli
2013. nov. 8. 13:40
7/7 anonim válasza:
Ezek a csoporthoz tartozásra és az agresszióra vezethetők vissza. Az ember (is) hajlamos "klikkesedne", csoportokat képezni, és az oda nem tartozókkal szemben agresszivitást mutatni. Általában a valamiben erősek tartoznak egy csoportba, és a gyengék a célpontok. Egyfajta evolúció által létrehozott ösztönnek is nevezhetjük. (Az más kérdés, hogy emberként uralnunk kellene ezt az ösztönt, de valójában sokan nem képesek erre.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!