Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te tényleg elhiszed, hogy a...

Te tényleg elhiszed, hogy a kritizálás az irigység jele?

Figyelt kérdés

Olvasgattam néhány kérdést, és mostanában mindenhol az a duma jön, hogy "irigy vagy". Az emberek el sem tudják képzelni, hogy valakinek tényleg nem tetszik valaki/valami. Legutóbb egy Taylor Swiftről szóló kérdést láttam, hogy szép-e a csaj. Szerintem, ha nem is csúnya, de nem szép, de én nem szóltam hozzá. Viszont ezt sokan leírták, erre megkapták, hogy irigyek. És azt utálom a legjobban, hogy hozzá jönnek ezek az ál-mély dumák, hogy "nézz magadba". Hova nézzek? Ezer meg ezer nálam sokkal szebb nő van a világon, és elismerem, ha így van. Sosem mondtam még dafke Claudia Schifferre, vagy Courtney Coxra, hogy ronda.

De nem csak a szépség kérdésében van ilyen. Ha leírtam valahol (kulturáltan!), hogy nem szeretem Justin Biebert, akkor is irigy voltam, függetlenül attól, hogy én nem akarok énekes lenni.

Szerintem azok az emberek mondják ezt, akik magukból indulnak ki. Mármint akik leszólják azt, akire irigyek. Ez pedig elég csúnya tulajdonság, és nem kéne rám kenni.


2013. szept. 17. 02:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek irigyek és kompenzálni próbálnak. Beleélik magukat, hogy ha híresek, sikeresek és sztárok lennének, akkor boldogok lennének, mert körülrajonganák őket, aki pedig nem, az kizárólag csak irigységből teheti ezt, mert ő is szeretne a helyükben lenni.


El sem tudják képzelni, hogy léteznek olyan emberek, akiknek nem a pénz és a hírnév az istenük.

2013. szept. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
A kritizálás, saját szempontunk kivetítése.
2013. szept. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem csak egyféle kritika létezik. Vagy jóindulatú, építő kritika is, ami kifejezetten hasznos.


És persze van rosszindulatú, bántó, és irigy kritika.


És ráadásul egyiknél sem mindegy, hogyan van előadva.


Szóval nem lehet általánosítani.

2013. szept. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Az irígység pedig önmagunk hiányának a kivetítése, kivetülése egyedi beidegződésekhez mérten.Tehát ha valaki nem fogadja el önmagát, nem tudja szeretni önmagát, akkor az addig kialakult működése, a magához vett viselkedésformái,beidegződései, alapján lesz irígy vagy épp nem irígy.

Fontos megérteni és megfigyelni, azt a tényt, hogy az ember mindent önmagából mond kifelé.Az adott gondolat, legyen az akár egy vélemény vagy a véleményre egy válasz, mindig arról az emberről árulkodik, akinek a fejében megfogant a gondolat,tehát az ő gondolatait tükrözi.

Tehát megfigyelheted, hogy bárki bármit mond, az mindig őrá is igaz.

Minden saját gondolatunkat kivetítjük önmagunkból.

Tehát az az ember aki azt mondta "irígy vagy", valószínű irígy lehetett valakire vagy valamire, mert ezt vetítette ki önmagából terád.

Az az ember aki azt írta, hogy "nézz magadba", valószínű magába nézhetett a helyzet hatására, és mindezt kivetítette rád.Először történt meg, hogy ő magába nézett, utána írta le"írta ki magából" ezt neked.

Ezek mind csak kivetítések.

2013. szept. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
egyedi megítélésű kérdés, ugyan nem lehet általánosítani, de sok esetben valóban ez a mechanizmus működik (persze olykor tudattalanul is)
2013. szept. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 _Jessy_ ***** válasza:
Első tökéletesen leírta. Saját maguk irigységét vetítik ki másokra. Nemhiába született a mondás: Mindenki magából indul ki!
2013. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pbiker válasza:

Sokaknál igen. Hölgy ismerősöm állandóan pocskondiázott egy másik csajt. A háta mögött kibeszélte, de neki sose mondott semmit. Többen is éreztük, hogy csak irigy rá. Neki jó alakja volt, az alakjához iszonyat ízlésesen simuló szép (de nem luxus drága) ruhák, ráadásul intelligens is volt.

Egyöntetűen éreztük, hogy ott irigységről volt szó.


De nem csak nála tapasztaltam. Nagyon sok ember inkább fikázza a másikat, minthogy beismerje, hogy tetszik neki az illető szép holmija...ráadásul a háta mögött ugye.

2013. szept. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én azt értem, hogy a jelenség létezik, és nem is tagadom. Csak nem kell azt gondolni, hogy már véleményem sem lehet irigység nélkül. Azt is megmondom, hogy a kaja el van sózva, de azért nem akarok rántott hús lenni. Köszi mindenki válaszát! Szerintem egyébként nem is feltétlenül magukból indulnak ki az ilyen emberek, csak jó emögé rejtőzni. Ha téged kritizálnak akkor is: könnyebb azt mondani, hogy irigyek, mint elgondolkodni, nincs-e igazuk.
2013. szept. 17. 18:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom vannak olyan emberek akik azért kritizálják a másikat mert irigyek. /és ezt nagyon sokáig tapasztaltam is/


De vannak akik úgy kritizálják a másikat, hogy segítenek vele. /ú.n. építőkritika/


Az elsőt én inkább megsem hallom. A másodikat meg attól függ kitől és hogy.

2013. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a kettő között is van valami. Mármint lehet, hogy nem építő kritika valami, de attól még lehet véleményem. Értsd: egy sztár számára építő kritikával nem tudok szolgálni, hiszen az csak akkor építő, ha ő meg tudja fogadni, márpedig nem ismer engem. De attól még nem vagyok rosszmájú, csak megvan a véleményem.


Az én tapasztalatom az, hogy igen, valóban vannak irigy emberek, de szerintem ez nem a hírességek esetében jellemző. Jellemzőbb, hogy irigy vagy egy osztálytársadra, kollégádra, a szomszédodra, stb., és rosszat mondasz rá, de szerintem a sztároknál inkább az ízlés számít.

2013. szept. 19. 03:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!