Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok enni a boltokban?

Ti szoktatok enni a boltokban?

Figyelt kérdés

Szerintem felháborító!

A múltkor voltam egy nagyobb hipermarketben, a pékségnél egy egész család (anya, nagymama, gyerekek) ették a péksütit, mintha az utcán lennének, 5 perccel később egy cigányasszony oldalazott el mellettem a pálcikás jégkrémet falatozva, a polcoknál üres csokis papírokat találok a termékek között...

Egyrészt, a felnőttek vásárlás előtt miért nem esznek, ha tudják, hogy már nem ettek jó ideje, és éhesek? Nem hiszem, hogy a vásárlás végéig ne bírnák ki. Másrészt, a gyerekeknek is minek adják oda már ott a kaját, ezzel csak félrenevelik őket, azt tanulják meg, hogy a vásárlótérben is szabad enni, és még csodálkozni fognak, amikor elkapják őket.


2013. aug. 11. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ott a kulcsszó a leírásban. Cigány. ;)
2013. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogy eszem, ez felháborító!

Olyan fordult már elő (egész felnőtt életemben asszem kétszer), hogy annyira szomjas voltam, hogy vettem egy üdítőt, beleittam egy kortyot. Aztán természetesen kifizettem! Nem vagyok rá büszke, de ez is ilyen nagy melegben volt (nem most), és nagyon szomjas voltam, a csapból meg egy csomó helyen direkt csak langyos víz folyik...


Enni SOSEM ettem meg semmit! Ha kisgyereknek adnak is esetleg egy kiflit, az még egy dolog, de akkor is mondani kell a kasszánál, hogy megettek egyet. Kétlem, hogy az általad említettek aztán kifizették volna...


Ez ugyanúgy lopás, mint fizetés nélkül kivinni valamit.

2013. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért lopnak az emberek ennivalót? Több dolog inspirálja őket. A pénztárnál nem tudnák kifizetni. Ki tudnák fizetni, de nem engedhetik meg maguknak. Hobbiból, vagy a lopott kaja jobban hizlal, stb. Van egy réteg, amelyik nemzedékeken keresztül ezt szokta meg. Sosem volt munkája, nem is érdekelte, mert amit nem kapott meg ingyen, ellopta. Van egy ebben a korban kialakult réteg, hova-tatozástól teljesen függetlenül, akik dolgoznának de nincs hol! Ha nem így jutnak hozzá, akkor sehogy.


Az úgynevezett csövesek, akik ott kéregetnek a hipermarketek előtt, bennük legalább annyi gerinc van, hogy felvállalják a nincstelenségüket. Vannak, akik kihasználják azt a lehetőséget, hogy támogatják a nincsteleneket, így minden nincstelen el van ítélve. Ha meg lehetne oldani azt, hogy mindenkinek legyen munkája, aki becsületesen szeretne élni, akkor ki lehetne szűrni a becsteleneket. Ebben a pillanatban nem lehet kiszűrni.

2013. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, soha, még azt is megálltam mindig hogy igyak, pedig állati szomjas, sokat ivó típus vagyok, de kibírom addig amíg kijutok a pénztáron kívülre. Evés boltban eszembe nem jutna.
2013. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem csak a cigányok lopnak kaját. Ha körülnézel a szupermarketekben, majdnem mindegyik kisgyerek épp tömi magát kiflivel/csokival, de 100-ból csak 2-3 anyuka szól a kasszásnak, hogy számoljon még egy xy-t a kosárban lévő dolgokon kívül.
2013. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem jutott még eszembe enni a boltban. De volt már olyan, hogy felbontottam ott rögtön a vásárolt papírzsepit.

Pénztárnál persze szóltam.

Így tanulják meg a roma gyerekek az életrevaló viselkedést. Ezt ők mondják így, én felháborítónak találom. Szülőként kötelessége lenne rászólni a gyerekre, ne ott egyen.

Persze, mikor 6 pulya csüng a szoknyáján, nem is akarja észrevenni. Esetleg otthon még tippeket is ad, hogy kell ott jóllakni. Mert soká jön még a családi segíítsííg.

2013. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyan előfordult már, hogy hapciztam, a boltban, és nem volt nálam zsepi. Muszáj voltam felbontani egy 10 db-os csomagot, mert kissé gusztustalan lettem volna a náthámmal az orrom alatt.


Olyan is volt nemrég a kánikulában, hogy nagyon szomjas voltam, végre beestem egy kisboltba, és rávetődtem egy első fél literes hűtött vízre természetesen jeleztem a boltosnak, hogy egy pillanat, és fizetek. Ő pedig mosolyogva megnyugtatott, hogy csak nyugodtan, és utána még beszélgettünk is egy keveset. Enni nem szoktam, és más a gyerekeimnek sem adtam még semmi olyat, ami nem volt kifizetve. Az előző vizes esetnél sajnos otthon felejtettem a vizemet. :(

2013. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem... de azt mesélték már a szüleim, hogy volt, hogy mielőtt kifizettük volna, megettem egy csokit, amikor kicsi voltam, de az üres csokipapírt odaadták a kasszásnak :)
2013. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban sokszor ettem kiflit (akkor még nagyon finom volt, ma már nem olyan ellenállhatatlan), de anyukám mindig mondta a pénztárosnak, hogyha ettem egyet. Ma már soha nem eszem boltban, illetlenség. Szóval attól még, hogy 5 évesen ettem 1-1 kiflit, nem lettem boltievő.
2013. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!