Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért félnek az emberek az...

Miért félnek az emberek az örvénylő (természeti) jelenségektől?

Figyelt kérdés
forgószél, lefolyó, fekete lyuk...

2013. aug. 10. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk talán azért, mert a nagy méretű, örvénylő dolgok (nyílt vízi örvény, tornádó) többségében halálosak?

A lefolyótól meg azért (jellemzően kisgyerekek), mert úgy tűnik, mint ha az beszippantaná a dolgokat, amik ugye azután a "semmibe" eltűnnek.

Csak egy megjegyzés: a fekete lyuk távolról sem tekinthető örvénynek. Az egy többé-kevésbé gömb alakú égitest.

2013. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én példa nagyon félek az örvénytől.Egy félelmet vált ki belőlem,nemtudom h miért de még a hideg is kiráz tőle.
2013. aug. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kifejezetten szeretem az örvénylő, spirális dolgokat. Nem annyira, hogy beleússzak egy örvénybe, vagy belekocsikázzak egy tornádóba, életösztönöm azért van, de szeretem őket.
2013. aug. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan engem is lenyűgöz a működése, azonban csak biztos távolságból. Erre a kognitív disszonanciára keresek választ.
2013. aug. 11. 00:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért?Egyenes mozgást végző természeti jelenségek nem tudják sokkos állapotba hozni az embert?Közeli villámcsapás,meteor becsapódás(legfrissebb példa:orosz),cunami,orkán erejű szélvihar.Nem a mozgás iránya határozza meg milyen félelmetes.
2013. aug. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az örvény olyan hatást kelt, mint ha be akarna szippantani, elnyelni, "eltüntetni a semmibe". Ezáltal az emberi elmét megrémiszti.

Viszont a fekete lyuk továbbra sem örvény...

2013. aug. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!