Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Testvérem miatt kialakult...

Testvérem miatt kialakult kisebbségi komplexussal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Ikertestvérek vagyunk (lányok). Úgy hozta a sors, hogy ő vékony és szép, természeténél fogva szeret a figyelem középpontjában lenni, nyitott, közvetlen, az emberekkel szinte azonnal egy hullámhosszra kerül, rengeteg barátja van, mindenkivel jól elvan. Vele szemben én nem vagyok vékony (nem vagyok kövér, csak van egy kis felesleg, amit próbálok ledolgozni), nem vagyok szép (azért érzem így, mert nincsenek visszajelzések). Zárkózott vagyok, nem szeretem ha idegenek vesznek körbe. 1 igazi barátom van, vele is kb 2 havonta tudok találkozni. Önbizalom hiányos vagyok, nehezen teremtek kapcsolatot más emberekkel. Ezt úgy értem, hogy ha nincs ott valami ismerős, aki bevon a beszélgetésbe (mondjuk egy idegennel), vagy ha az az idegen akivel ismerkednék nem nyit felém, nem beszéltet, nem érdeklődik irántam, akkor egyszerűen meghal a társalgás és kínos csöndek állnak elő. Az önértékelésem katasztrófa.

Mivel nem nagyon vannak barátaim, eljárni se tudok kivel. Tesóm nem akar magával vinni, hogy segítsen, és én se nagyon szeretnék vele menni, mert mint fentebb említettem, szeret a figyelem középpontjában lenni, általában mindig mindenki vele foglalkozik, és így nem érezném jól magam, ha ott is csak azt élném át megint, hogy mindenki rá figyel.

Tud valaki valami tanácsot adni?



2013. júl. 16. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy a tesod miatt alakult ki vagy sem. A megoldas ugyanaz mint barmi mas onbizalomhianyos embernel. Keress ra az oldalon, van 1000 ilyen tema. Ha nagyon nem megy egyedul, keress fel egy szakembert.
2013. júl. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erősíts rá arra a területre, amiben te nagyon jó vagy. Ez lehet egy tantárgy, sportág (akár szellemi sport), vagy hobbi, ami szeretsz. Kezdj el vele nagyban foglalkozni. Jár el ezzel kapcsolatos klubokba, edzésre, fejlesztőkre. Ha tantárgyról van szó, kérd ki a tanárod véleményét, merre tovább.


Ha már átérzed, hogy egyre többet tudsz az adott területen felmutatni, az meglendítheti az önértékelésedet is, plusz új embereket ismerhetsz meg, ráadásul olyanokat, akiket szintén az általad választott terület érdekel.


Az is jó, ha szabadidődben elmész önkéntesnek valahová, egy állatmenhelyre, vagy ilyesmi. Ha érzed, hogy hasznos vagy, ki fogsz magaddal békülni, és megindul a szépülés kívül-belül. :)


Ja, és még valami. Lehet, hogy csak neked kínos a csönd, de valójában szükség van rá néha. Ne félj a szavaktól, de a hallgatástól sem.

2013. júl. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. júl. 18. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!