Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez miben jó, és...

Koncocska kérdése:

Szerintetek ez miben jó, és miben rossz?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, de nagyon sokan, akik csak először látnak, azt hiszik rám, hogy legalább 16 vagyok. Az évek során mindig is a legmagasabb voltam oviban, alsóban és most is, jelenleg 170 centi vagyok. Az is igaz, hogy a testem már nagyon ki van fejlődve. Sokkal bölcsebb lettem, mint az osztálytársaim, sokszor mondják rám, olyan vagyok mint egy felnőtt. De viszont az a furcsa még bennem, hogy állatira rosszul érzem magam ilyen csajos csapatokban, és nagyon sokszor, szinte mindig a fiúkkal lógok, és akkor nagyon jól érzem magam, és velük tudok "önmagam" lenni. Én abban érzem jól magam, ha pogózom egy koncerten, vagy őrjöngök. Egyébként nagyon szeretek rajzolni, hip hopot táncolni, 7 éve tanulok hegedűlni, és egy éve gitározni, és énekelni is nagyon szeretek. Ja és akármilyen szakkörön is vagyok, mindig sokkal jobban kijöttem az idősebb korosztállyal mint a sajátommal, és ők is nagyon élvezték a társaságomat. Mi a véleményetek ezek alapján rólam? Baj hogy korábban el kezdtem fejlődni? Lehet ez még rossz a jövőben?
2013. júl. 15. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek alapján az a véleményem, egy értelmes, érzékeny fiatal lány vagy. Az,hogy ki mikor "ugrik meg" változó, alkati kérdés és a jövőre nézve semmit sem jelent, hogy előbb vagy utóbb. Rajzolj(fessél is:), zenélj, énekelj sokat! Az pedig a jövőre nézve igen hasznos és fontos, hogy gyakorolj kifejezésformákat! Mert értelmes és érzékeny vagy - ahhoz kell ez is, mert az baj, ha valaki sokat fog föl a világból, de nem tudja kifejezni azt.

-aa-

2013. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem baj. Te egy rendes lány vagy, miért kéne a Justin Bieber imádó,kavarós, vihorászó kis csajokkal lógnod, akik még a saját nevüket sem merik kiírni Facebookra , amikor a nálad idősebb emberekkel el tudsz normálisan beszélgetni és ők is szeretik a társaságod..
2013. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen a bölcsebb lettem "dumán" jót mosolyogtam :)

Semmi különös nincs ebben az esetben, kicsit érettebb vagy a társaidnál ennyi, de ezek a különbségek idővel úgyis el fognak tűnni. Az, hogy az idősebbekkel érzed magad jobban az sem különleges eset.

Összességében az a véleményem, hogy egy teljesen normális 13 éves vagy, aki még keresi önmagát és a helyét a környezetében és a világban.

2013. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Lehet ez még rossz a jövőben? " - Igen is meg nem is.


A koránérő típusok néha kiközösítés tárgyává vállnak, beképzeltnek tűnnek mások számára, nem lelnek megértésre, stb. Ennek nem kellene így lennie, de sokszor így van.

Mindig is nehezebb lesz egy olyan szintbe integrálódni, amely eltér a te szintedtől. Viszont ettől még kilehet hozni úgy is a dolgokat, hogy neked se származzon hátrányod abból, hogy érettebb vagy, mint a korodbeliek. Ezt neked kell kitapasztalnod, hogy miként is kell csináljad, de mondok néhány példát segítségképpen:

- ne éreztesd másokkal azt, hogy te “ felettük “ állsz; ez az életben végig érvényes amúgy, de sokan megfeledkeznek róla, noha nyilvánvaló, hogy senki se szereti alárendeltnek érezni magát

- ha valakit nem kedvelsz, az alapvető tisztelet azért add meg neki: írtad, hogy nem szereted a csajos csoportokat, amivel nincs gond, mert azokkal lóghatsz, akikkel jól érezed magad, de attól még ne sugározd mások felé sem, hogy nem kedveled őket

- ne engedj meg magadnak olyasmit, amit mástól sem szeretnél kapni, csak azért, mert különb lennél a többieknél; nem vagy különb, ezt azért jó, ha tisztán látod, lehetsz érettebb, okosabb, stb., de ne szállj el magadtól, mert onnan szoktak kezdődni a problémák

2013. júl. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólóval - légy önmagad és ne hasonlítgasd magad másokhoz! Légy erős, mert nem könnyű az átlag felletieknek!

Csináld azt, ami jólesik és ne akarj mindenkinek megfelelni, semmi értelme, csak elpazarolsz egy csomó energiát, amit amúgy egy csomó jó dologra is fordíthatsz :)

2013. júl. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!