Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen jelei vannak a depressz...

Milyen jelei vannak a depressziónak?

Figyelt kérdés
kicsikét rosszul érzem magam lelkileg és nem tudom igazán mit is érzek... szeretnék választ kapni arra, hogy vajon depressziós vagyok e ?

2013. jún. 29. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

ezt így nem lehet megmondani! -.-

Csak olvasni meg keresni kéne egy kicsit, de mivel én már voltam depis, sőt sztem mániás depresszióm van,és jó lelkű vagyok, ezért bemásolom:

A depresszió leggyakoribb tünetei a következők:

a.) A figyelem és koncentrálóképesség csökken.

b.) Megfogyatkozik az önértékelés és az önbizalom.

c.) Bűntudat és értéktelenség érzése lép fel.

d.) Sivár, pesszimista jövőkép.

e.) A betegnek önmagára nézve ártalmas gondolatai támadnak; ezek időnként tettekben is megnyilvánulhatnak.

f.) Kialakul az alvászavar.

g.) Csökken a páciens étvágya.

A hangulati nyomottság általában alig változik; viszonylag független a környezettől, ugyanakkor jellegzetes napi ingadozást mutathat. Egyes esetekben a szorongás látható jelei, és a gyakori, sok mozdulatban megnyilvánuló nyugtalanság sokkal feltűnőbb lehet, mint maga a depresszív hangulat. A hangulatzavart egyes esetekben olyan jelek, tünetek vagy cselekvéssorok fedhetik el, mint az érzelmi túlérzékenység; fokozott alkoholfogyasztás; szeszélyes, kiszámíthatatlan viselkedés; korábbi valótlan vagy valós félelmek felerősödése; illetve kényszerképzetek megjelenése, és képzelt betegségek megélése. Bármilyen súlyos is legyen egy depressziós periódus, általában elmondhatjuk, hogy a diagnózis felállításának feltétele a tünetek legalább két hetes fennállása. Természetesen súlyosabb, illetve hirtelen jelentkező tünetek esetén a kórisme felállításához rövidebb időtartam is elegendő. Az alábbiakban rövid ismertető olvasható a depresszió főbb fajtáiról.

Bipoláris érzelmi zavar


Jellemzője két vagy több olyan periódus, amelyben gyakori hangulatváltozások zajlanak le. A betegség képét két véglet jellemezheti: hangulati és érzelmi emelkedettség, duzzadó vitalitásérzet, és mániáig felfokozott aktvitás, illetve ezeknek az ellenkezője, azaz a teljes érzelmi mélyrepülés. A mániás szakasz általában hirtelen kezdődik, időtartama 2 héttől egészen 4-5 hónapig is tarthat. A depressziós periódus rendszerint hosszabb; átlagos időtartama 6 hónap, de nem ritkán 1 évnél is tovább tarthat.

A hangulat állandó labilitása, mely számos enyhe depressziós és csökkent aktivitású szakaszt tartalmaz. Ez az instabilitás a korai felnőtt korban alakul ki és krónikus lefolyású, ámbár a hangulat néha hónapokig is normális és stabil lehet.


Disztímia

Krónikusan nyomott hangulat, amelyben a viszonylag normálisnak mondható szakaszok és a depressziós hangulattal járó epizódok között változó egyensúly jelentkezik. Néha a páciens napokig vagy hetekig is jól érezheti magát, ideje túlnyomó részében azonban fáradt, deprimált, mindent megerőltetőnek érez és semmiben sem lel örömet. A betegek passzívak, sokat panaszkodnak, rosszul alszanak és persze kellemetlen a közérzetük, de tüneteik ellenére rendszerint megfelelnek a környezet mindennapi elvárásainak.

2013. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) keresgéltem én is de nem igazán találtam jó oldalakat.. de te nagyon sokat segítettél. Köszönöm
2013. jún. 30. 22:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!