Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pókfóbia. Nem tudom, hogy mit...

Pókfóbia. Nem tudom, hogy mit tegyek. Valaki ért hozzá?

Figyelt kérdés
Rettegek a pókoktól gyerekkorom óta és az előbb ráesett egy gusztustalan nagy angol házipók a kezemre. Olyan szinten kiborultam, hogy azóta azt érzem, hogy iszonyatosan nyilall-ég az ujjam, ahova ráesett és alig kapok levegőt, meg szédülök. Biztos vagyok benne, hogy nem volt mérges, szerintem csak a fóbia miatt érzem ezt. Mit csináljak, hogy jobban legyek? Tényleg alig kapok levegőt és görcsöl a fejem, szédülök. Meg ez az égető, lüktető érzés az ujjamban kiborít. Valakinek van bevállt módszere erre?

2013. jún. 18. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy ráharapész egy citromkarikára, szépen eszegesd meg, mint Nóa a Barátok köztben. :-) Akkor egy ideig csak a savanyúra fogsz gondolni.

Egyébként én is kórosan rettegek a pókoktól, ha meglátok egyet a szobában, elkezd remegni mindenem és még amikor rabul ejtettem azután is jó ideig stresszes vagyok, de után elmúlik. Ha ennyire súlyos tüneteid vannak, nem ártana egy pszichológussal elbeszélgetni.

2013. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor kicsi voltam beleszaladtam egy keresztespók hálóba és hosszú hajam volt, a pók pedig beleakadt a hajamba és éreztem a lábait a fejemen, meg ahogy végig mászott aztán a hátamon. Fúúúj még mindig ráz a hideg. Az, akkor 5-6 évesen olyan trauma volt, hogy azóta így reagálok, ha találkozom egyel. Én nem azért félek, mert azt hiszem, h bánt. Tudom, h nem bánt. Hanem az érzés, ahogy a lábai hozzám érnek. Fúúj.... Egyébként furcsa, de a rovaroktól viszint sosem féltem, mindig fogdostam hernyókat, indián bogarat, krumpli bogarat, ilyesmit, de most már azoktól is rettegek pár éve. :S Am 22/L és köszi, h írtál , ment a zöld. :)
2013. jún. 18. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, van aki ért hozzá. Pszichológusnak hívják.
2013. jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem van madárpokom mingig kézbe veszem :)
2013. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Büszke is lehetsz magadra #4.
2013. jún. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
16:05 Most nem fogok hirtelen elszaladni egy pszichológushoz. Nyilván tudom, hogy ért hozzá, én is tanultam pszichológiát.
2013. jún. 18. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:

én naponta kb 5 pókhálóba gabalyodok bele a kertünkben...kellene már egy bozótírtás. :-(


Ne félj a pókoktól, megeszi a szúnyogokat, nem bántja egyáltalán az embert, ami itthon van. Csak szépen elvan a kis sarkában, és onnan szemléli a világot. :-)

Viszont ma megcsípett vagy 20 szúnyog, na látod, az már dühítő.

Mégse félek tőlük, viszont úgy káromkodtam, hogy mehetek a templomba, az fix.


Nézd a vizipók-csodapókot, másképp fogsz rájuk nézni utána. :-)

2013. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!