Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20 évesen miért vagyok feledék...

20 évesen miért vagyok feledékeny?

Figyelt kérdés
Pl, elfelejtem hova rakom a telefonomat. Elfelejtem hova rakom a poharamat, stb. kimegy minden a fejemből. Mostanában jött ez elő.

ma 12:08
 1/2 A kérdező kommentje:
de érdekes módon a régi dolgokat, sztorikat stb azokat sose felejtem el, úgy mint az idősek. Nem emlékszem mit ettem reggelire de arra igen hogy 5 éve mi volt ezen és ezen a napon.
ma 12:15
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy régi sztori egyszer történt meg és nyomot hagyott, illetve ha minél régebbi (már amióta vannak emlékeink és fel tudjuk őket idézni), akkor annál több időd lesz rá visszaemlékezni, így jobban bevésődik.

Az, hogy elrakod a telefont, poharat, meg az, hogy reggeliztél, és minden más apróság/napi rutin pedig már több ezerszer megtörtént és még több ezerszer fog is az életed során - 20 évesen legfeljebb 20 évnyi emlékkel rendelkezel, míg mondjuk egy 70 éves viszont már legfeljebb 70 évnyivel, a kor előrehaladtával egyre több emlékünk lesz, és ezért is nehezebb lesz az emlékezés, főleg a napi rutinra.

Felgyűlik sok nagyon hasonló emlék és már nem lehet tudni, hogy melyik és mikori a legfrissebb emlék. Mindenre pontosan emlékezni nem lenne könnyű munka az agynak.


Ha holnap kiugranál egy helikopterből ejtőernyővel, akkor az az élmény nyomot hagyna. De ha ez mindennapos rutin lenne, akkor nem biztos, hogy mindegyik esésre pontosan vissza tudnál emlékezni.

ma 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!