Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is küzd ezekkel a problémá...

Más is küzd ezekkel a problémákkal? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az a bajom, hogy nagyon rosszak a szociális készségeim (meg más problémáim is vannak ezen kívül nyilván).


Nyilván azért mert nem tudtam kimozdulni amikor középiskolába jártam, csak otthon voltam szinte. Haverokkal egyszer egy évbe elmentem Pestre, csak úgy lógni.Konkrétan csak otthon voltam, ahogy mondtam, mert én nem tudtam sosem barátokat szerezni könnyen, csak szerencsém volt. 3 barátom van, az egyik haverom meg a nővérem néha beszélgetett, és mondta, hogy én nehezen engedem közel az embereket magamhoz, hozzám is próbáltak közeledni meg már nem emlékszek. Én igazából ebből nem vettem semmit észre, nem azt mondom, hogy hazudik, csak ezeket a szociális helyzeteket nehezen érzékelem. Nem nagyon beszélünk már a haverommal, és nővérem mondta, hogy "csodálkozol?". Nyilván nem esett jól. Akarnám megbeszélni a haverommal ezt, csak nem megy. Az érzelmeimet nehezen tudom kifejezni, és nem tudok ráírni, hogy most beszéljük meg, és ez eléggé nagy problémám.


A másik meg az egyetemi magány. Nem tudok barátokat szerezni. 1-2 ember bejelölt nemrég de most nem tudom mit csináljak velük, mit írjak eleve, vagy írjak egyáltalán?! A gólyatáborba pár emberrel beszéltem is, szerintem bírnak, de így egyetemen nem is tudok mit beszélni velük, azt se tudom, hogy közelítsem meg őket.


Ami idegesít engem, hogy borzalmas hallgató vagyok. Amikor épp elkezdek beszélni, akkor a másik még előtte mond valamit, én meg belebeszélek mit mond. Sosem tudok időzíteni, hogy mikor beszéljek, és azon gondolkozok, hogy mit mondjak amikor befejezte a mondandóját, ami nyilván megint rossz szokás. Szerintem a barátaim se boldogok, hogy ezt csinálom. Utálom is magam érte. Beszélni meg végképp nem tudok, hülyeségeket beszélek, logikátlanul szerintem. Írásban logikusabban összeszedettebben kommunikálok szerintem, bár hát kiderül, hogy, mi lesz a reakció az írásomra.


A magány nagyon rossz befolyással van rám, kihat a kapcsolataimra is.Érzelmileg eléggé éretlen vagyok, másokon adom ki a bánatomat, mert nem tudom kezelni az érzéseimet, a kritikát is nehezen viselem. Szerintem eleve frusztráltabb is vagyok, negatívabb a magány miatt. Gyakran vagyok mélyponton, mert se barátokat se párkapcsolatod se tudok szerezni, bár tudom, hogy nem kellene erőltetni, de attól még vágyok rá.


A gólyatáborba volt olyan, hogy egy alacsony aranyos jó személyiségű lány megnyitotta az instáját, és pár srácot bejelölt, én valamit beszéltem vele, de nem sokat, és tőlem nem kérte el, ami lehet nem nagy dolog, de fájt nekem. Gólyatáborba is kicsit magányos voltam, nem tudtam kötődni úgy senkihez, nem mertem csoportokhoz odamenni, el is nehezedtek az érzelmeim. Az egyik Hök-ös csajjal beszéltem erről, mert nekem az volt a fejembe, hogy a 3-dik nap hazamegyek, de ő meggyőzött, hogy maradjak, olyan kínos visszagondolni, hogy elmondtam neki a szociális szorongásomat meg bajaimat. Hülyén hangzik, de kínos, mert velem egyidős a lány, és hát sajnált meg minden, de annyira rossz visszagondolni erre, lehet, hogy nehezen fogadom el azt, hogy nekem is ki kell néha beszélnem ezeket.


Eléggé insecure vagyok. Szociális szorongásom van, önbecsülésem és önbizalmam szinte nincs, és megfigyeltem, hogy ha az ember barátokat, barátnőd, sikeres karriert akar, akkor az önbizalom szinte elengedhetetlen. Lányoknál főleg számít az, hogy legyen a srácnak kellő önbizalma és önértékelése, mert megérzik ha a srác insecure (bocsánat ha így mondom, de jobban hangzik, mint a bizonytalan szó).



Van mentálhigénia is az egyetemen, de próbálom először saját magam megoldani a problémáimat, és ha nem megy, akkor fordulok ahhoz. Igazából én eléggé érzelmes srác vagyok (mármint úgy, hogy az érzelmek rohadt nagy hatással van rám, nagyon befolyásolnak, ezért nem kell azt mondani, hogy meleg vagyok), meg eleve érzékeny srác vagyok, szóval hát meglátom, hogy tudok javítani-e a problémáimon a mentálhigénia nélkül.



Én az érzelmest úgy is értem, hogy én nem vagyok igazából valami logikus srác, engem inkább az érzelmeim hajtanak. Én szerintem bölcsebbnek, mint intelligensek mondanám magamat. Hallottam párszor, hogy azt mondták, hogy bölcs vagyok. A hök-ös lány is azt mondta, mikor az ívásról beszéltünk, mert én annyit iszok, hogy még tudjak racionálisan gondolkozni-



Remélem tudtok segíteni, illetve hajlandók vagytok, de ha nem, az se baj. További szép napot kívánok neki ugyanúgy. Tudom, hogy érzelmi káosz az amit írtam, de remélem tudtok segíteni azért.


22 F


tegnap 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Pszichológus fog segíteni. Nem idegenek.
tegnap 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ennyire komoly akkor a probléma gondolom, ha ezt írod.
tegnap 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd sokan küzdenek magánnyal, illetve azzal, hogy nem képesek mások felé nyitni, kezdeményezni és nehezen tartanak fenn kapcsolatokat. De van egy jó hírem ez tanulható :). Nyilván nem vagy egyedül, realizáltad, hogy ez így nem jó, most jön az a rész hogy tenni is kell valamit és nem feltétlenül egyedül. Mint írtad a nővéred próbált segíteni, fogadd el, menj vele ha a barátaival van próbálj beilleszkedni, ha nem is megy elsőre (mert általában nem szokott, még ötödjére sem különben nem próbálkozásnak hívnák), akkor is tanulhatsz tőlük, pl. bizonyos helyzetekben hogyan reagálnak, kommunikálnak, így minden próbálkozásból meríthetsz akár csak egy egy apró észrevétel ami szerinted a kommunikációjuk kulcsa lehet, sajátítsd el, alkalmazd leközelebb, teszteld le te magad is. Úgy érzem azért tisztában vagy azzal hogy kb. mi is a probléma, mint például hogy egy időben beszélsz a partnereddel, ezeket magad is kitudod küszöbölni. Tarts egy kis szünetet mielőtt megszólalnál, ha nem beszél tovább, felveszi a szemkontaktust, te jössz, stb... Kicsit tagolt lesz, de majd ráérzel. Ha az a baj hogy azért vágsz közbe mert izgatotttt leszel és gyorshozzáfűznél a témához, akkor amitm ondani szeretnél folyamatosan igazítsd fejben a partnered utolsó mondatához és ha megbizonyosodtál hogy ők végeztek add ki magadból, te jössz. A másik, hogy esetleg online, anonim módon beszélgethetnél emberekkel, ha el is rontod úgymond nincs semmi veszve, gyakorlásnak jó volt, nem ismernek, te se őket, senki nem fogja tudni. Emellett a már meglévő kapcsolataidban, ha nem megy jól maga a kapcsolattartás akkor állítsd be naptáradat hogy jelezzen bizonyos időközönként és írj nekik egy "hello, mizu? -t" kezdésnek, biztos tudod legutóbb mi érdekelte őket "pl.: képzeld most akciós az a nem tudom mi amit legutóljára kinéztél", keress rá, mutasd meg nekik, hogy figyeltél és onnan már sínen lesz a dolog, reméljük ők is visszaérdeklődnek. Emellett ha bejelölnek jelöld őket szépen vissza, ne csökkentsd az esélyeidet, beszélgess vagy lesz belőle valami vagy nem. Akár szimpla kérdéseket is alkalmazhatsz, pl.: valaki esetleg el tudná magyarázni ezt meg ezt, vagy jegyzetet elkérni tőlük, attól függetlenül hogy neked is megvan, nekik ezt nem kell tudni, megköszönöd és talán kialakul belőle valami, ők is mernek majd hozzád fordulni, lesz egy gyengébb connection ott. És ne félj elfogadni a mentálhigiénés tanácsait, látogass el akár egy pszichológushoz, vagy life couch-hoz amit érzel hogy segítene, vagy amire lehetőséged van, azért vannak ezek a "szolgáltatások" mert bizony van rá igény és nem te vagy ezzel egyedül. Hajrá!
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor megyek a mentálhigénikushoz. Nem a nővérem ajánlottam fel, hogy segít, félreérted, és nem mondtam ilyet. Azt mondtam, hogy a nővérem és a haverom beszélgettek, és a haverom mondtam rólam, hogy nem nyitok mások felé. Másként én nekem az nem menne, hogy menjek a nővéremmel meg barátjaival valahova, nem is kérdi és nem is akarok. Tudom, hogy ekkor nem fogok fejlődni, de viszont én nem tudom megtenni a kellő lépéseket, ilyen értelembe eléggé gyáva vagyok, túlságosan félek, hogy fognak reagálni rám az emberek. Én olyan vagyok ha idegen társaságba vagyok, hogy csendben ott vagyok, és ki vagyok hagyva a beszélgetésből.


Bocs, de ez az egész online dolog nem megy. Tudom, hogy nem szabad könnyen feladnom, de ez nekem ez tényleg nem megy, se az élő se az online.

tegnap 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!