Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért raknak...

Az emberek miért raknak virágokat meg mécseseket az utak mellé is, a balesetek helyére?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap is, autózunk nagy nyugisan két település között, nézek ki a fejemből, és egyszer csak egy nagy színes virágkupacot meg valami szöveges, arcképes kis vésett táblát látok magam előtt az út mellé lehelyezve. De korábban is észrevettem már, hogy elég sok helyen vannak az utak mellett keresztek, kisebb sírkövek virágokkal, koszorúkkal. Főleg az egyszámjegyű utakon.

De mi az oka, hogy nemcsak a temetőbe viszik a virágokat a hozzátartozók, meg díszeket, hanem az utak mellé is a balesetek helyéhez is? Mi értelme van oda is tenni?

Ez amúgy külföldön is szokás, vagy csak Magyarországon jellemző?



ma 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom ott ütötték el ott volt a baleset ott halt meg.


Mi az hogy egyszámjegyű út?

ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Tiszteletadás és emlékezés. Meg szerintem jó figyelmeztetés ez az idióta autósoknak, motorosoknak.
ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Még több halottat szeretnének ezeken a helyeken. Nálunk se mindenhol jellemző, de vannak országrészek, ahol kifejezetten elterjedt. Én először a Balkánon láttam ezt a szokást, nem igazán értem mi értelme van és miért jó az, hogy veszélyeztetik az autósok életét plusz mintha egy temetőben autóznánk.
ma 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Ezek többnyire diszkóbalesetes fiatalok, akiknek semmi figyelmeztetés nem használ vasárnap hajnalban.
ma 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1: az egyszámjegyű út alatt olyan főútra gondolt a kérdező, aminek a számozása egy számjegyből áll. Pl a 6-os vagy a 8-as főút.
ma 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
85%
Pont ugyannyi értelme van, mint temetőbe vinni.
ma 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!