Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól értem, hogy, ha valaire...

Jól értem, hogy, ha valaire azt mondják, hogy "szarkavaró", akkor az ezt jelenti?

Figyelt kérdés

Mindig csak hallottam, hogy használjá másokra ezt a kifejezést, de nem voltam sosem biztos a pontos jelentésében.


"Szarkavaró" = Ember aki úgy mesél el másoknak egy történetet, hogy a lényegtelen és jelentőségtelen apróságokat emeli ki és nagyítja fel, ezáltal új és negatív értelemben feltüntetve a személy cselekedetét, direkt azért, hogy egymásra haragítsa azt akivel beszél és azt akiről beszél.


Jól értem, hogy ezt jelenti a "szaravaró" kifejezés?


ma 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
ma 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Óh, szuper! Köszike!
ma 06:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj hogy ilyen formában torzítsa el a tényeket. Lehet az szimpla és bődületesen nagy hazugság is, amit teljesen csak kitalált. A lényeg maga a bekavarási szándék. Hogy embereket ugraszt össze. Ja és lehet akár valós pletyka is, amit nem szabadott volna megosztania valakivel, de mégis megteszi. Tehát ez a fajta rossz szándék/nemszándékosság de teljes idiótaság hogy olyan dolgokat mond másoknak másokról, amit nem kéne és nem szabadna. Ezáltal az emberek megutálják egymást, összeugranak stb. Na ezt teszi a szarkavaró.
ma 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
A szarkavaró inkább azt jelenti hogy keveri a dolgokat másnak a kárára
ma 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy bármilyen más módon úgy manipulálja az eseményeket, hogy nagy patália legyen.


Pl áthívja magához a sógorát, mert tudja, hogy a testvére a szomszéddal csalja és látni az egészet a kertből.

ma 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól érzed, ez nem ennyire specifikus. Arra mondják, aki szeret mások között feszültséget kelteni, lehetőleg úgy, hogy látszólag neki ne legyen benne szerepe.
ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!