Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik felnőttként, főállásban...

Akik felnőttként, főállásban dolgozóként nem tudnak jól (vagy sehogy) kijönni a fizetésükből, miért van? Mennyi pénz hiányzik, hogy teljen mindenre, amit szeretnétek?

Figyelt kérdés

Mire költötök, mire megy el a pénz, hogy nem éltek meg, vagy nem éltek jól? Mik a beteljesületlen vágyak?

Én kijövök, de tudom, hogy nincsenek is nagy igényeim, azért kérdezem.


ma 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Legalább még 200 ezer kellene havonta. Túl sokat elvisz a lakbér.
ma 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
350et keresek nettóban, pár számlára meg kajára elég, néha egy új ruha meg valami kisebb értékű elektronikai eszköz még futja belőle. 30F
ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Katona Dius ***** válasza:

Mi a férjemmel éppen hogy megélünk.

3 éve vettünk házat, pár hónappal azelőtt, mielőtt nagyon megugrottak volna a ház árak. Önerő, babaváró plusz egy kis lakáshitel. Tudom, sokan nem díjazzák a babavárót, de mivel mi amúgy is szerettünk volna gyermeket, úgy voltunk, ha van ez a lehetőség, kihasználjuk. A törlesztő részletet úgy állíttattuk be, hogy mellette még tudjunk megélni és félre rakni is, hogy felújítsunk. Ami egy darabig oké is volt. Aztán jöttek az élelmiszer áremelkedések, a benzin és a rezsi emelés. Mivel glutén és tej allergiám van, így bármit nem ehetek, a hideg (szendvics stb) kaja nekem drágább, mint a főtt étel. Az áremelkedések oda vezettek, hogy már nem tudunk haladni a felújítással, egyszerűen elmegy minden a hitelre és a fennmaradásra. Mert persze a fizetések nem úgy emelkedtek, mint az árak. A környéken pedig nincs olyan munkahely, ahol jelentősen jobban fizetnének. Eddig kitartottunk, mert nem akartuk itthagyni a családot (mindkettőnk családja ezen a településen lakik). De már erősen gondolkodunk, hogy eladunk mindent és kimegyünk külföldre. Nem látok rá reális esélyt, hogy a közeljövőben javulna bármi is az országban (akár a fizetések akár az egészségügy), így valószínű, nem maradunk sokáig. Még talán egy év, míg kitanulok valami olyan szakmát, amivel kint is el tudok helyezkedni (könyvelő vagyok, azzal kint nem sokra megyek, újra kéne tanulni mindent az ottani jogszabályoknak megfelelően, de annyira nem vonz ez a szakma, hogy újra kezdjem az egészet), utána megyünk.

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!