Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Átlag feletti képesség ha...

Átlag feletti képesség ha valaki ki tud olvasni egy kb 600 oldalas könyvet pár óra alatt, vissza tudja adni a lényegét?

Figyelt kérdés
szept. 5. 09:38
 1/10 Metionin ***** válasza:
36%
Mennyi az a pár óra? És milyen a könyv? Nem mindegy, hogy egy regény vagy az orvosi embriológia szakkönyve. Anno amikor megtehettem (pl. nyári szünet, hosszú vonatút) lazán kiolvastam 500-600 oldalas regényeket olyan 6 óra alatt és a mai napig emlékszem a tartalomra de a szakkönyvek azért nem ez a kategória.
szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Nem, ez egyszerű szemfényvesztés.
szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Orvosi embriológia
szept. 5. 10:00
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Egy könyvet nem kiolvasunk, hanem elolvasunk. És nem, nem átlagfeletti képesség, csak semmi értelme ledarálni egy ilyen vastag könyvet ennyire felületesen. Kétlem, hogy vissza tudná mondani a lényegét.
szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem igen. Én nagyon sokat olvasok, mindig olvasok valamit, de pár óra alatt csak rövidebb könyveket tudok elolvasni, ha nagyon érdekes, pl. 200-300 oldal.
szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
68%
#3. Az ilyen típusú szakkönyveket értelmetlen "kiolvasni". Mivel szakkönyv, ami konkrétan egy információdömping, nem lehet egy szálra ugyanúgy felfűzni, mint egy regényt, ami egy történet, benne jelentősebb és jelentéktelenebb cselekménnyel. Más módon kell olvasni, másképp dolgozza fel az agy és másképp kell visszaadni a tartalmát is. Fizikailag végig lehetne menni a sorokon ugyanúgy mint egy krimin, de minek? A fikciós könyveknél sem mindegy, hogy ponyva limonádé a tartalom vagy egy Tolkien szintű bonyolult történet rengeteg szereplővel és cselekményszállal.
szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
"Egy gyorsolvasási tanfolyam után fél nap alatt el tudtam olvasni a Háború és békét. Oroszokról szól." (Woody Allen)
szept. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak erre tanulható technikák, villám olvasás a neve. Nem ördögtől való, se nem extra képesség, bár én nem preferálom. Egy köny szerintem olyan, mint a jó bor. Ízlelgetni kell, lassan olvasni, kiélvezni a szép mondatokat és kifejezéseket. Ha csak átrohanok rajta, minek olvassam el? Akár filmet is nézhettem volna.
szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Magyarok…..
szept. 5. 13:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem vagyunk amcsik, akik mindent túlkompenzálnak és a szemedbe hazudnak, hogy de ügyes vagy Pistike.
szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!