Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emiatt rossz ember vagyok?

Emiatt rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Ha vannak elvárásaim munka terén (jó magas fizu, sok szabadság, klímás iroda, ne kelljen kb semmit se csinálni) és nem akarok valami proli betanított melót, sz@r fizuért végezni?

Amíg szembe nem jön egy ilyen, addig majd a szüleim úgyis eltartanak. (Középkorúként van még időm dolgozni úgyis)

Erről szól a család hogy segítenek, nem? Nehogy már leadjam egy szint alá. Óránként pár ezer forintért inkább maradok otthon.



júl. 8. 16:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a legtöbb általad leírt álláshoz kell minimum 2-5 év tapasztalat.

Szóval "várhatják a sült galambot, de azért legalább egy tányért le kellene rakni az asztalra".

Ez a véleményem.

júl. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Olyan állásom volt ami megfelelt, de megszűnt. De ősszel elvileg majd felvesznek megint egy ilyen helyre ha valamelyik nő elmegy szülni. Addig csak ki tudnak segíteni a szülők, nem? Csak pár hónapig kell eltartsanak vagy ha nem jön össze ez a meló, akkor addig amíg nem találok egy bizonyos szint felettit.
júl. 8. 17:06
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudsz letenni az asztalra, mit tudsz felmutatni, hogy "bizonyos szint feletti" állásra érdemes legyél?

képzettség, nyelvismeret, tapasztalatok, személyi készségek?


a vágyakat megfogalmaztad, de ez csak a mérleg egyik oldala: mi a helyzet azzal, amit neked kell adnod?

júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
30 feletti ember vagyok, ha csak 5000 forintot kellene kérnem a szüleimtől, inkább elásnám magam. Amíg jó melód volt, tehettél volna félre, nekem is van 10 havi tartalékom ilyen esetekre.
júl. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Na jó, elég választ kaptam, köszi!


Már elárulhatom hogy ez egy társadalmi kisérlet volt. Volt egy kérdés korábban ahol ugyanezt írtam többször amit ti és elmondtak minden sz@rnak, mert hogy ez nem eltartás hanem segítség és teljesen normális hogy egy szülő segít a gyerekének ilyenkor ha bajba kerül, majd ha szülő leszek akkor megtudom, blablabla.


Tulajdonképpen bizonyítva lett hogy a közvélemény a megfogalmazáson múlik. Az eredeti kérdező áldozatnak akarta beállítani magát, én ellenben leírtam nyers változatban ugyanazt.

júl. 8. 17:19
 16/21 A kérdező kommentje:
Amúgy én is úgy vélem hogy segítenie kell egy szülőnek a bajban, de nem mindegy hogy ezt csinálja valaki vagy tartós beteg és munkaképtelen vagy beütött hirtelen a baj, tönkrement valami (hengerfejes lett a kocsi, tönkrement a bojler, anyámkínja) és nincs pénz hirtelen a javításra.
júl. 8. 17:22
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
@15 Középkorút írtál. Ez bármilyen átlag definíció szerint legalább 35+-os emberről szól, nem egy 24 éves, egyetemről kiesettről. Radikálisan különböző szituáció. Kicsit foglalkoztt kutatás módszertannal, mielőtt ilyesmibe belevágsz.
júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
30-as nőről van szó
júl. 8. 18:36
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a probléma az elképzeléseddel, hogy az áhított meló nagyon ritkán fog csak úgy szembe jönni. Nem azt mondom, hogy teljesen 0 az esély, de az ismerősi, baráti körömben, akik szellemi munkát végeznek jó feltételekkel, de úgy, hogy ők vannak alkupozícióban, azok általában már az egyetemi évek alatt gyakornokoskodtak valamelyik nagyobb cégnél (sokszor akár hetekre ingyen, vagy minimálbérért), később még évekig dolgoztak rengeteget szar fizetésért, akár diploma után is, és aztán lett annyi tapasztalatuk, ajánlásuk meg nevük a szakmájukban, hogy ma már viszonylag kényelmesen és jól élnek. Ha csak nem ismersz valakit, akkor kellenek a puttó helyen szerzett tapasztalatok, kapcsolatok ahhoz, hogy később feljebb léphess.

Egyszer se említetted a kérdésben, hogy mi a szakmád, vagy mit tanulsz, de egy több év csúszásban lévő, görbülő jegyű diplomával rendelkező ember, aki végigdolgozta az egyetemi éveit, kelendőbb, mint az, aki cum laude végzett, de a kötelező gyakorlaton kívül máshol nem járt. Legalább is én ezt látom.

júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Senior Séf ***** válasza:
100%
Kamu. Ennyire hülye nem lehet valaki.
júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!