Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy bizonyos korra hol kell tartani a életben?

Figyelt kérdés

3 hónapja 28 éves lettem, szóvql egyre jobban közeledik az a bizonyos 30.

Elgondolkodtam, hogy nem ott tartok, ahol "kellene tartani".

Gimi után kihagytam 2 évet , utaztam, dolgoztam, nyelvvizsgáztam, mert nem tudtam még, hogy mihez kezdjek, milyen egyetemre menjek. Utána elkezdtem egy egyetemi szakot, de nem tetszett, így otthagytam 1 év után.

Itt már eleve -3 évvel indítottam. Utána találtam meg a szakot, amit szerettem, 4 év alatt elvégeztem, közgazdász lettem.

Elkezdtem dolgozni, jelenleg egy nagy multinál vagyok szenior pozícióban és imádom a munkám, sokat keresek, nemsokára Amerikába is kijutok pár hónapra cégen keresztül.

Van párkapcsolatom, de nem élünk együtt és nem vagyunk összeházasodva, kicsit lazább kapcsolat de most nekünk ez így jó, nincs gyerekem és a közeljövőben nem is szeretnék (majd valamikor a 30as éveim végén maximum). Jogsim nincs, de tervben van. Saját lakás ugyan már van, de a többiben nem ott tartok ahol kellene.

Szóval rájöttem, hogy nem ott tartok, ahol kellene, másoknak ekkor már van gyerek+férj, stb.

Arra jöttem rá, hogy nekem a sikert nem ez a standard normál jellemzi. Néha kicsit rosszul érzem magam emiatt, de próbálom magam rábeszélni, hogyha nekem amúgy sem jelent az sikert vagy örömöt, akkor minek hasonlítgatnám magam másokhoz. én így jól érzem magam és csak ez számít.

Nektek mi erről a véleményetek?



júl. 6. 21:16
 1/9 A kérdező kommentje:
*28N
júl. 6. 21:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozom ezzel. Én sem tartok ott, ahol szokás, talán nem is fogok.
júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány ember annyi élettapssztalat. Senki se ugyanonnan indul már a születésétől se hisz az se mindegy milyen családba születsz bele. Volt osztalytarsaim közül legalább a haromnegyedenek már van családja. Nekem nemhogy család de barátnő sincs jóideje és nem érdekel hogy ennyi idősen hol "kellene" tartanom. Jólérzem így is magam és ha az élet úgy hozza majd lesz család is ha nem akkor meg nem. Szerintem ne azzal foglalkozz hogy másnak milye van. Nekem sincs autóm de motorom van és inkább arra költök mint egy bontószökevény vacak rá csakhogy elmondhassam nekem is van kocsim.
júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A mai "standard" szerint sikeres vagy. Már nem a családa szerep a siker, legfeljebb vidéken... Pénz, karrier, külföld... Ez a valami manapság. "Elkésve" (mármint "a standad szerint", ami már furának számít) a 40 körüli nők vannak, ha családról van szó.
júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*családanya
júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs erről törvény, így nincs realitása.
júl. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva, nekem nehéz volt ettől az "x évesen itt KELL tartanod az életben" dologtól elvonatkoztatnom, pedig tudtam, mennyire káros is ilyenekhez hasonlítgatni magam, meg az életem. Ahogy azt is, hogy senki nem indul ugyanonnan az életben, mindannyian mások vagyunk, másmilyen családból jövünk, másmilyen háttérrel rendelkezünk. És mégis..

Viszont mióta kevesebbet hasonlítgatom magam másokhoz, kevesebb időt töltök a közösségi felületeken, érezhetően jobb a közérzetem, jobban érzem magam a bőrömben. Tisztában vagyok azzal, hogy van egy rakat dolog, amiben nem ott tartok, ahol az elvárt lenne, de közben egy rakat másik is van, ahol meg az ellentettje igaz, és (bőven) felülmúltam az elvárásokat. (amiknek egy részét én állítottam magam felé)

Szóval, tudom hol vannak hiányosságok, amiket igyekszem a saját tempómban pótolni, de közben azért is hálás vagyok, amim van, amiket elértem.

júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan, ami jogos ilyen társadalmi berendezkedésben... pl. 25+-osan lássa / tartsa el magát az ember, ha nem szellemi fogyatékos vagy rokkant akkor is, ha még tanul (pl. PhD-zik). De ezen felül szerintem mindenki éljen úgy, ahogy jónak látja, ha másnak ezzel nem okoz direkt kárt. Én sem "tartok" ott 35 éves nőként, amit a társadalom elképzel egy magam korabeli nőnek, de őszintén, nem is akarom. Pl. nem akarok gyereket. Csapatvezető vagyok egy multinál, van egy viszonylag friss párkapcsolatom vele jól elvagyok, utazunk, túrázunk, elszórakozunk, sokat költünk élményekre. Autónk nincs, kertes házra nem is vágyom. Van lakásom, de azt örököltem, valószínűleg azért akkor nem élnék ennyire gondtalanul, ha az nem lenne. Most olyan életet élek, amit mások kb. egy egyetemistának tudnak elképzelni, de abból egy-két fokkal "puccosabb", mert már telik rá (pl. világsztár budapesti koncertjére menni, külföldre utazni úgy, hogy nem diákszálló vagy couchsurfing...). Nekünk ez így most jó.
júl. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A klasszikus család/karrier képek, hagyományok többnyire a korábbi generációkból jönnek, akik teljesen más módon, ritmusban és körülmények között éltek.

Ugyanez a közgondolkodás mondatja, hogy "ne kockáztasd a biztos megélhetést, ne váltogasd a munkahelyed". Csakhogy közben már nem úgy működik a világ, mint régen - és még csak az sem biztos, hogy a korábbi "siker stratégia" régen tényleg működött és ne lehetett volna más módon sikeresebb az ember.


Mindenkinek a saját céljait és értékrendjét kell felmérni, aszerint kell élned. Mások nyomasztani fognak a saját vélt igazukkal, de ők mit sem törődnek a te szempontjaiddal, körülményeiddel.


Ugyanakkor érdemes azt is rendszeresen felülvizsgálni, hogy a saját értékrended, nézőpontod tényleg helyes és számodra megfelelőbb, mint más megközelítés. Mert ugyanúgy lehet, hogy csak az "ifjonti hév" mondatja veled, viszont a tények nem igazolják már most sem és később nagyon meg fogod bánni. Nem lebeszélni akarlak semmiről, vagy rábeszélni bármire. Csupán azt mondom, hogy érdemes a saját álláspontodat is kritikusan kezelni és időről időre felülvizsgálni, hogy még mindig helytálló-e az álláspontod.

Jobb sűrűn kétkedni és mindig megerősítést találni, hogy helyesen látod, mint nagy magabiztossággal, kételyek nélkül menni rossz irányba és csak későn rájönni.


A későbbi gyerekvállalással sincs feltétlenül gond, ne stresszeld magad rajta. Viszont ne csak halogasd a dolgot, hanem körültekintően kezeld a lehetőségeket. Pl. Vizsgáltasd ki magad nőgyógyásszal, hogy a szervezeted milyen állapotban van, mennyi lehetőséged van a halogatásra. Nagyon sokan beleesnek, hogy a termékenyebb fiatal éveket kihagyják, mert még ráérnek vele. Viszont 40 évesen meg már egyre kevésbé akar nekik összejönni, későn derülnek ki mindenféle egészségügyi problémák, amik rontják az esélyeket. Ha ezek kezelését is halogatod, akkor egyre nagyobb veszélybe kerül, hogy akár lombik vagy más módszerrel összejöhet - és idősebben még örökbe fogadni is egyre nehezebbé válik, mint C-D terv. Szóval ha még nem is akarsz gyereket, a lehetőségekre vonatkozó vizsgálatokat érdemes időben elkezdeni, hogy biztosan ne fuss ki az időből. És ez nem csak rád, hanem a párodra ugyanúgy vonatkozik, mert ha mondjuk róla derül ki, hogy nála van gond a termékenységgel, akkor az a te gyerekvállalási terveidet is nagyban befolyásolhatja. Ha meg mással kell belevágnod, akkor lehet, hogy az oda vezető utat már most kellene mással elkezdeni, nem a mostanival. Szóval az előkészítés fontos ezeknél a dolgoknál is - ugyanúgy, ahogy a pénzügyek terén is sokat segít a tudatos tervezés, alapos felkészülés, na meg a körültekintő tájékozódás.

aug. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!