Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szoktál beszélgetést kezdemény...

Szoktál beszélgetést kezdeményezni ismeretlen emberekkel vagy nem?

Figyelt kérdés
Például szupermarketben sorbanálláskor, orvosi rendelőben a váróban, vagy távolsági buszon, vonaton, esetleg szórakozóhelyen
júl. 6. 21:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Helyzetfüggő
Nem
24 szavazat
 1/10 Antiszociális lény ***** válasza:
100%

Én nem.


De velem rendszeresen szoktak. Ma is például egy a piacon egy ránézésre autista kislány, Spárban egy ott dolgozó, Pennyben egy néni, Aldiban egy bácsi.

júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szoktam kezdeményezni, de velem rendszeresen szoktak :D Pékségben is, szupermarketekben dolgozók is, buszra várás közben is rendre engem szólítanak meg az idősek. Illetve buszozás közben is sokszor jártam már úgy, hogy a mellém ülő mesélni kezdett, aztán kellemes beszélgetés kerekedett belőle. A korombeliek (25 körüliek) azonban szinte abszolút nem csinálnak ilyent, inkább a (ránézésre) 45 felettiek.
júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon ritkán, de néha azért szoktam.

Amúgy gyakorin legtöbb ember introvertált, nem lesz túl reprezentatív a "kutatásod" 😅

júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem. De velem szoktak.
júl. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Buszon előfordul azért, hogy kezdeményeznek velem. Van amikor sajnos nem kellemes a beszélgetést kezdeményező partner, meg van amikor kellemes és olyankor elbeszélgetünk.


Én általában nem szoktam. Sőt igazából soha. Maximum csak leszólítok valakit, hogy pl "Szabad e leülnöm melléd?"

júl. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Alapjáraton kerülöm az embereket, a kommunikációt amennyire lehet, idegenekkel meg pláne nem állok le beszélni. Ha megyek valahova, fülhallgató a fülemben zenével, viszek magammal mindenhovà könyvet és olvasok ( addig a zenét kikapcsolom de a fülest nem veszem ki) , így szerencsére a többség nem próbálkozik azzal, hogy hozzám szól:)
júl. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem,és irritál ha velem elakarnak kezdeni, Rájuk sem figyelek. Mit mer egyáltalán hozzámszólni vadidegen ember?!
júl. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kizárt.
júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem, de velem szoktak.

Az, hogy hogy reagálok, attól függ, milyen kedvem van. Tegnap pl. vettem két üveg bort, és mást semmit. Feltettem a szalagra, mögöttem álló úr hármat vett, megbökött, hogy "haha, nekem több van, én nyertem". Jó kedvem volt, elbeszélgettem vele sorbanállás alatt, utána még mikor mentünk vissza az autóinkhoz, biccentettünk egymásnak. Ez így teljesen pozitív.

Viszont, mikor végigdolgoztam 12-14 órát, úgy, hogy végig emberekkel kell smúzolnom műszakban, és felszállok a rohadt buszra bedugott füllel és/vagy felhúzott kapucnival, napszemüvegben, látványosan belemélyedve egy könyvbe vagy a mobilomba, és így talál meg valaki, akkor sikítani tudnék. Voltam már vállalhatatlanul bunkó ilyen helyzetben, és mondtam azt vicceskedő emberünknek, hogy 3100 az órabérem, ennyiért vagyok hajlandó kedvesen bájcsevegni emberekkel, ha nem szeretné kifizetni, akkor ne szóljon hozzám. Mentségembre szóljon, hogy már csak arra vártam, hogy hazaérjek, és befekhessek egy kás forró vízbe sírni, mert olyan volt a nap.

júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mit mer egyáltalán hozzámszólni vadidegen ember?!


Ez azért beteges....

aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!