Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tartod magad okosnak és...

Miért tartod magad okosnak és műveltnek? (Indokold a válaszod.) Illetve, mi az oka sok Gyakori kérdések-felhasználó lenéző, felsőbbséges és kritizáló viselkedésének? (Sokszor szántszándékkal az adott kérdező ellen kommentelnek, megfigyeltem.)

Figyelt kérdés
jún. 30. 19:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"A kérdező egy helikopter XD"


Az ilyenek miatt (is) számít ez az oldal elkerülendőnek.

jún. 30. 19:45
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

"Sokszor szántszándékkal az adott kérdező ellen kommentelnek, megfigyeltem." Nahát te most újítottál, és megfordítottad: szántszándékkal az adott válaszoló ellen kommentelsz. Ezért tetted fel a kérdést.

"Rosszindulatúak." De még mennyire!

A választól kímélj meg, nem érdekel.

jún. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A nagy Levin ***** válasza:
52%

Én nem tartom magamat különösebben okosnak és műveltnek, de úgy gondolom, az átlagnál tájékozottabb vagyok több témában.


"(Sokszor szántszándékkal az adott kérdező ellen kommentelnek, megfigyeltem.)"


Nem tudom , mit értesz azalatt, hogy "ellene kommentelnek", de amikor valaki állít valami hülyeséget, és ahhoz foggal-körömmel ragaszkodik, annak ellenére, hogy hárman-négyen bebizonyítják az ellenkezőjét, akkor mire számítasz?

jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Én nem érzem magam különösen okosnak, műveltnek. Átlagos vagyok.


Az az oka, hogy az embereknek nagy a szájuk, mert ez internet. Név nélküli, személytelen. Itt nincs komolyabb következménye, ha durván összeszólakozol valakivel. Ennélfogva itt az interneten minden könnyebb. Ha személyesen körbeülnénk, és úgy beszélgetnénk egymással bármilyen témáról, mint ahogy sok kérdésnél is, sokan nem olyan hangnemben szólalnának meg, mint itt ezen az oldalon. Ez vonatkozik mind a kérdezőkre, mind a válaszadókra úgy általánosságban, mert azért mindkettőből vannak ám provokatívak elég szépen.

Azt azért hozzátenném, hogy nem az a baj, ha valakivel nem ért valaki egyet. Egyet nem érteni lehet. A hangnem, valami elképesztő itt ezen az oldalon. Így általánosságban írtam ezeket, témáktól függetlenül.

jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

20:15

Abszolút egyetértek veled.

jún. 30. 20:17
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki gyökér, azt nem is izgatja ez a kérdés annyira. Aki hülye, és rosszindulatú, az inkább más kérdésekhez megy, nem megmagyarázza, hogy miért művelt. Ez inkább annak érdekes és ingerlő kérdés, aki valamennyire tanul/olvas/fejleszti magát. Egy proli nem érez késztetést szerintem, hogy ecsetelje, mennyire sokat tanul.
jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A tudomány változHAT, mert ahogy új dolgokra jövünk rá, az váltztathat bizonyos dolgokon. Ez önmagában nem rossz dolog. Neked soha nem változott a véleményed semmiről, mikor többet megutdtál róla?

Az ezotéria viszont himi-humi dolog. Bármit bele lehet magyarázni bármibe, ha valami nem jön be.

jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Művelt inkább vagyok, mint okos szerintem. Mindkét területen vannak olyanok, akik jóval okosabbak és műveltebbek nálam, de műveltség terén van egy jókora halmaza a magyar embereknek legalábbis, akin objektívan mondhatom, pozitív módon túlteszek (nap mint nap találkozom emberekkel, vannak sokan, akik egy tőmondatot nem képesek értelmezni, egy értelmes mondatot kimondani és kb. arra a szintre jutottak el, hogy zacskót nem húznak a fejükre kb.). Bizonyos szintig logikus a gondolkodásom és bizonyos típusú problémákat elég könnyen megoldok, tudok néha magamtól rájönni könnyebb megoldásokra. De pl. a fizikához meg a kémiához síkhülye vagyok, és nem értem. A tudomány más ágainál is úgy vagyok, hogy nem fogom tudni sosem felfogni, csak csodálom.


Ez ezotériában én nem hiszek, de nem gondolom, hogy ettől lennék okosabb.Viszont van az a fajta érvelés vagy "tény", ami egyértelműen hülyeség (főleg az elmebeteg konteók, mi szerint pl. a Zoolander filmmel mossa libsi Hollywood az emberek agyát és pedofiliára buzdítják vele a jónépet).

júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!