Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha valaki nem szeret...

Az baj, ha valaki nem szeret szállóvendégnek menni máshoz?

Figyelt kérdés
Én ilyen vagyok, mondjuk, ha a szüleimet látogatom meg, akkor az kivétel, mert úgy veszem, hogy hazamegyek, de egyéb rokonokhoz, barátokhoz nem megyek úgy, hogy ott is aludjak. Tudom, hogy sokan így csinálják és hívnak is mindig, de én azt szeretem, hogy keressek magamnak szállást a neten, legyen meg a privát terem, akkor kelek és fekszem, amikor akarok, nem vagyok máshoz kötve, kifizettem és kész. Még egy ebédre vagy vacsorára elmegyek, de ilyen többnapos rokon látogatást nem vállalok. Nyugaton amúgy nem is szokás ez, hogy valakit meghívj a lakásodra, vannak bárok, kávézók, ott találkoznak az emberek és mindenkinek megmarad a magánélete.

jún. 30. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ezzel csak azoknak a régivágású embereknek gond, akiknél az a jó házigazdaság ismérve, ha folyamatosan a seggedben vannak és huszonhárom fajta sütit sütnek plusz addig tömnek kajával, amíg nem tudsz mozdulni sem.
jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően en is ilyen vagyok. Bar azert amikor Londonba hivott meg egy baratnőm, ott azert nem volt rossz, hogy minimum 100 ezret megsporoltam a szallason. Csak ketten voltunk a lakasaban, ugyis ejszakaba nyuloan traccspartiztunk, az azert nem volt rossz :))
jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Még ebédre vagy vacsorára sem szeretek menni senkihez, nemhogy ott is aludjak.
jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Nem baj. Mindenki eldöntheti, hogy mi a jó neki. Nekem messze laknak a rokonaim, valakinél szeretek 2-3 napot eltölteni, jól szoktam érezni magam, jókat eszem, jó programokat csinálunk, nagyokat motorozunk az unokatestvéremmel, vagy Esztergom és a Dunakanyar közt motorcsónakozunk. Valakihez reggel elindulok, 11 óra körül odaérek, ebéd, dumcsi, aztán du. 3-4 körül elindulok haza.

Régen, a 80-as, 90-es években elképzelhetetlen volt, hogy csak megyünk-jövünk. 2-3 nap a minimum volt, de egy hét ott alvás is előfordult. Hozzánk is jöttek minden évben. Volt, hogy olyan sok vendég volt, hogy sátrakban aludtunk az unokatesóimmal. Én nagyon szerettem az ilyen összejöveteleket. Plusz fárasztó korán kelni, 700 km-t levezetni 2-3 óra beszélgetés miatt, ezért is jobb ott aludni, és kipihenten indulni haza.

Azt a privát teret lehet nélkülözni 1-2 napra, ha szívesen látnak és örülnek, hogy ott vagy.

jún. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek szállóvendégnek menni rokonhoz, ismerőshöz. Még anyuhoz sem. Amíg a családi házban lakott (én is ott nőttem fel), addig mentem úgy, hogy ott aludtam, az valahogy más volt. De amikor apám halála utána eladta, és vett egy lakást, azóta nem aludtam nála, egyszer sem (10 éve ennek). Reggel megyek, beszélgetünk, kajálunk, elviszem vásárolni, ha kéri, de délután jövök haza (150 km).
jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!