Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen volt 2005-2010 közt...

Milyen volt 2005-2010 közt kamasznak lenni?

Figyelt kérdés
jún. 18. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Szar
jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Mindenkinek más, ahogy nekem is. Elvált szülők gyereke voltam, anyám újra férjhez ment, erősen irányítottak, vaskalaposak voltak mindketten, így elég korlátolt kamasz voltam. Sosem lázadtam, sosem dühöngtem, felnőttként külön költözve éltem meg azt, amit akkor kellett volna. Könnyebb volt a helyzet azzal, hogy művészeti gimibe jártam, ott mindenki egy kicsit különcebb, ábrándosabb volt az átlagnál, együtt voltunk kollégisták is, így mindig voltak barátaim. Akkoriban még nem igazán foglalkoztunk a telefonokkal, az internetezés is csak akkor kezdett nagyjából berobbanni. Myvip, msn, chat.hu... ezek jók voltak. Hétvégén és suliszünetekben otthon meg egy pokol volt az életem. Nagyon vártam, hogy végre külön éljek tőlük.
jún. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

2005-ben kezdtem a gimit.

Volt délután MSN-ezés, reggel suliba menet mp3 lejátszón hallgattuk a zenét. Okostelója nem volt még senkinek. Nagy divat volt az emo, Tokio Hotel, vasalt haj, anorexiásnak lenni. Iwiw, myVip... Informatika órákon az ECDL vizsgára gyakoroltunk, Windows XP volt. A fiúk még nem foglalkoztak annyira a külsejükkel (ruha, haj), mint most. Volt mindenkinek kb 2 pulcsi meg 2 nadrág azt csá, nem érdekelt ez senkit. A csajok csípő farit hordtak meg testszínűre festették a szájukat...


Én pl kisvárosban laktam, abszolút nem voltak menő futós cuccok elérhető áron, vagy Decathlon, meg hogy csomó ember fut kint. Kimentem sportolni és konkrétan körberöhögtek, beszólogattak. Manapság meg rengetegen futnak ott, ahol anno én és tök menőnek számít...


Ha tudtam volna, hogy felnőttnek lenni majd mennyire pocsék lesz, jobban megbecsültem volna azt az időszakot, bár talán a hormonok vagy akármik miatt akkor is depresszív lettem volna. Ki tudja. Anyam is akkoriban volt elég súlyos beteg. Nekem nem voltak semmiféle szerelmi ügyeim sem.

Nekem annyira nem volt jó, mégis vissza mennék inkább. Jobb volt az okos eszközök előtti élet.

jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Voltak kütyüink, de nem folytak bele ennyire a hétköznapi életbe mint most. Telefonon volt bluetooth meg egy ótvar kamera. Ínternetes telefon csak a TV reklámban volt, mert olyan drága volt az adatforgalom. Szóval mindenki zsebében volt kamera, de nem kellett attól félned hogy felvesznek ahogy pofára esel és kiposztolnak. Leginkább számítógépeink voltak. Pár embernek volt PS2-je, a kicsit gazdagabbaknak XBOX360-ja akinek meg nagyon ment, annak PS3. Amikor gépeztünk akkor PC-t használtunk leginkább. A cheat kódokat még nyomtattuk a GTA San Andreas-hoz. És amikor valakinek 2 magos volt a gépe akkor el voltunk ájulva. Akkor mentek nagyon az MMO-k, de nem voltunk ráfüggve. Iskola után kerékpároztunk, majd este microsoft messenger (nem facebook messenger) hívásban beszélgetve MMO-ztunk. Így volt gépezés és irl játék is. Google-t a legtöbb ember nem tudta használni, így vették a mágneses "vérkeringés javító" karperecet meg a "hangulatgyűrűt" a búcsúban.
jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem pont a legikonikusabb időszak

Még nem voltak olyan jó telefonok, így nem lehettünk a rabjai

Sokat buliztunk, akkor volt a legikonikusabb house zene

A zene, az akkori parfümök, a sorozatok mind nagyon nosztalgikusak ma.

Akkor voltam pont 13-18 éves

jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha néha belegondolok hogy csak a nappaliban volt számítógép és mennyire lassú volt a net, nem volt okosteló, most meg van hogy egész nap ki sem kelek az ágyból és le nem bírnám tenni…. Hihetetlen változás.

Nem is értem hogy bírtam ki okostelo és villámgyors net nélkül

jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%
Borzalmas, éheztünk a Gyurcsány-diktatúra alatt. Én és az összes osztálytársam a bányában dolgoztunk iskola után, hogy legyen pénz pizzás csigára.
jún. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Pont 2003-2009 között voltam középiskolás, az iskola szakképzési bénázásától eltekintve legjobb időszakom volt, jó társaságba kerültem, kikerültem a gyerekkori depiből, nyitott lettem, rátaláltam az animékre, az animék miatt barátkoztam az interneten, s a többi ebből elindulva.


A szakképzési bénázást úgy értem, hogy lejárt részszakképesítést sóztak ránk felesleges 4 évvel és középső 2 szakmai év után - ritmusból teljesen kiesve - dobtak vissza minket érettségizésre. El is rontottam emiatt az érettségit, 18-19 évesen sajnos nem volt már hozzá affinitásom és kiestem a ritmusból. Illetve minden csoporttársamnak rossz lett. Hiába van nagyobb eszem, ez ott elhasalt történet lett. Aztán érettségivel és a kukázható szakmával sem értem semmit, anyum nagyon rosszul állt hozzá, nem támogatott további tanulást, főiskolára nem mentem. Azóta anyum be is látta a hibáját. Sajnos ez viszont negatívan rányomta a bélyegét az életemre. Nem pont a főiskolára gondolok, sima szakképzésre mentem volna rögtön, szakmázni szerettem. Aztán azóta egy örökséggel és saját bevétellel is letettem még két szakmát. Végül két szakmám között félúton helyezkedtem el, de sajnos nincs nagy jövedelmem.


35/F

jún. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9+

4-eshez hasonlóan: óh, igen!... Iwiw, MyVip, MSN, Lola, Tokio Hotel, No Thanx, AFC, és az új hullám közben még pörögtek régi magyar zenekarok is. Szerintem pont jó időszak is volt még mindenben. A TV-ben is voltak még jó adások, például a Viasat termelte ki a legjobb sorozatokat és voltak köztük jó ifjúsági sorozatok. Folyamatosan tudtam mit nézni a TV-ből, de 2013-tól pedig már nem TV-zek szinte egyáltalán. Figyelem az adásokat, mert naprakész akarok lenni... De teljesen érdektelen változatlanul.

A zenei világ is pont utána kezdett elromlani egy trágya irányba, a 2010-2020 közötti zenéket egyáltalán nem is szeretem, mára kezd újra jobb lenni. Most szeretem a régi zenéket és a mai zenék kisebb részét is.

De amiben a mai világ jó a fiataloknak: magyar ifjúsági regények. Másban nem nagyon, de ezek legalább mutatnak valami példát. Azokat ennyi idősen én is szeretem és kifejezetten követem az íróinkat.


35/F

jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!