Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogyha télen...

Miért van az, hogyha télen van 23-25 fok, mindenki örömtáncot jár, hogy "jaj de jó idő van" mostmeg hogy akár 35 fok is lehet jövő héten, mindenki siránkozik, hogy "Jaj, de utálom a meleget!"?

Figyelt kérdés
Így normális az én számomra, hogy télen hideg van, nyáron pedig meleg.
jún. 16. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Hazudsz!
jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg örömtámcot járt mindenki? Van erről videód?
jún. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem odaírni, hogy "Tisztelet a kivételnek"
jún. 16. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

A páratartalom és a hőérzet más. Az is, hogy huzamosabb ideig melyiket szoktad meg, és ahhoz képest a változás egyik napról a másikra drasztikusan következik be - erre a szervezet ilyen gyorsan nem képes átállni. Ugyanaz a hőmérséklet egyik évszakban meleg, a másikban hideg emiatt.

De ezt nyilván te is le tudtad vonni az eddigi tapasztalataid alapján, ha ezen a kontinensen és bolygón éltél.

jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

télen a 23-25 fokot vígan kezeli az ember, hiszen annyi csak, hogy lekapcsolja a fűtést


de nyáron a 35 fokot? szerintem akinek van klíma otthon és autóval jár, az nem siránkozik. mindenki más meg igen. nyilván nem kell magyarázni miért. próbálj meg HO-ban lenni egy állandóan 30+ fokos lakásban, ami éjjel sem tud lehűlni

jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt a jelenséget azért nem bírom, mert legalább 35-ig bezárólag 25 évvel ezelőtt is volt ilyen időjárás. Nagyszüleim is jártak hőségben nyaralni és strandolni. Akkor vehetünk 50 évet is. Aki annyira nem bírja, annak 2 vagy 3 generációs ideje lett volna északra költözni az egész család összefogásával együtt. Talán gonosz vagyok és túlzok, de idegesítő ez a jelenség. Persze talán ennyire hosszú hőhullámok és viharok nem voltak. De már akkor kezdik a nyavalygást a neten, mikor 1 napig van 30-35 fok. Komolyan tegyen ellene, aki nem bírja. Megértek én minden rossz anyagi helyzetet, de már egy vagy két toronyventillátor is elég lehet és nem kerül 50-ezerbe sem. Nem eszi meg az áramot sem annyira.


Amúgy nálam a helyzet: nincs klíma, nincs autó, nagyjából szeretem a nyarat, toronyventillátor van, nagyon jól vagyok. Nekem igazából 3 napig fel sem tűnik a hőség, de ez nálam már más helyzet.

jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

6+

Plusz a tavalyi nyár egyáltalán nem volt brutális, néhány napos hőhullámot követett 2 napos enyhe lehűlés, minden hét így zajlott, nem volt óriási ingadozás, nem volt óriási vihar sem, nem dőlt rekord régóta. Szinte klasszikus nyár volt. Nem tudjuk előre a mostani nyarat és még be sem indult, de már a negatív cunami megy.

jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#5

H.o.-ban vagyok klíma nélkül, alig várom hogy végre elkezdődjön a nyár és jó meleg idő legyen, imádom ☀️

jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!