Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az olaszok, franciák vagy...

Az olaszok, franciák vagy angolok arrogánsabbak?

Figyelt kérdés

E három nép nekem elképesztő arrogánsnak tűnt. Még a legaljább munkát végző ember is mintha királyi vér lett volna úgy viselkedett.


Miért ilyenek illetve melyiküket találtátok a legarrogánsabbnak?


jún. 5. 08:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%

Megkérhetlek, hogy definiáld az arrogáns szót? A te értelmezésedben mit jelent?

Azért kérdezem, mert vannak emberek, akiknek már az is arrogáns, akinek van saját véleménye és határai.

jún. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Olaszokon egyáltalán nem tapasztalom ezt. Barátnőm kint született, apja olasz, de én is többször voltam már vele Olaszországban. Nagyon laza emberek, vidámak, mosolygósak (ez általában igaz az összes mediterrán népre).


Szerintem a legarrogánsabbak a franciák. Dolgoztam együtt francia emberekkel, pontosan tudtam hogy beszélnek angolul, de egyszerűen nem voltak hajlandóak megszólalni a francián kívül sehogy. Mindig azt éreztem velük kapcsolatban hogy van bennük egy felsőbbrendűség érzet. Volt hogy a csávó jött Magyarországra, és konkrétan tolmácsot hozott magával. De nem magyar-francia tolmácsot, hanem francia-angol tolmácsot, pedig mindenki tudta hogy beszél angolul... Lehet csak én fogtam ki egy ilyen embert, de nem véletlenül terjedt el az a sztereotípia hogy a francia a legbeképzeltebb nemzet.

jún. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
jún. 5. 08:55
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Ők. Akkor ennyi.
jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
*Ok
jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
A magyarok, leginkább a fideszes magyarok többsége.
jún. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

E három népből az angolt ismerem legjobban. Ők a legkevésbé sem arrogánsak. Udvarias, tisztelettudó, elnéző emberek.

A franciákról sincs rossz véleményem, habár ott csak egyszer jártam, és volt a társaságban franciául tudó, tehát nem derült ki, mennyire tolerálnák, ha angolul akarnánk szót érteni velük. De róluk az volt a benyomásom, hogy kedélyes, közvetlen, jóindulatú emberek.

Az olaszokat egyáltalán nem ismerem.


Viszont, kérdező, te nekem elég gyanús vagy. Sok esetben a másik ember a mi viselkedésünket tükrözi vissza. Ha te mindenkit "elképesztően arrogánsnak" érzel, akkor inkább te vagy az és ezek az emberek az "amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj' Isten" elve alapján ugyanezt tükrözik vissza neked.

Ezen gondolkodj el!

jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Egyik kutya, másik eb!
jún. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Olaszok nagyon nyugodt laza emberek. Sokat mosolyognak. Angolokkal nincs tapasztalatom. A franciák viszont Velencében (Olaszország) eléggé fennhordták az orrukat. Szó szerint az égnek meresztették ahogy vonultak turistacsoportként a városban. És elég hangosak is voltak. Ennyi a tapasztalatom franciákkal de ez alapján nem voltak túl szimpatikusak.
jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

9 vagyok


És nem nem úgy meresztették égnek az orrukat hogy nézegelődnek. Hanem szó szerint az az arrogáns tekintet.

jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!