Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek beteg dolog amit...

NeugasShaman kérdése:

Szerintetek beteg dolog amit csinálok?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez egy írott kérdés és mindenki elképzeli hozzá egy verzióját annak, aki ezt írja, ami előítéletekhez vezethet, így le kell szögeznem pár dolgot:


Alapvetően jó életem van / boldog vagyok. Kvantitatív fejlesztőként dolgozom egy befektetési banknál, jó a fizu stb. Volt több hosszútávú (2-3 éves) kapcsolatom is. Heti 4-5x járok edzeni, relative jó kondiban vagyok, 188cm magas, lányokkal több-kevesebb sikerem van, de nem is vagyok meghülyülve hogy minden nap randikra járjak. Ja és ha bárkiben felmerülne, már jártam pszichológushoz korábban életemben, akivel beszéltünk a következő témáról (is). Na de már ez is túl sok mellékes infó. :)


Most jön a kérdés lényege:

1 - Randikon van, hogy kamuzok dolgokról. Nagyon fontos, hogy csak lényegtelen dolgokról tehát pl. magamról / barátokról / családról nem, inkább csak apróságokról, mint például egy korábban látott vicces videót, vagy mémet lefordítok úgy mintha az velem történt volna pl. a munkahelyen, stb. csak azért hogy egy pillanatra legyen egy laza sztori ami megtartja a jó hangulatot, aztán el is felejtjük.

2 - Az első 1-2 találkozón kicsivel kevesebbet beszélek a megszokottnál. Ez valamilyen szinten tudatos, hogy ne essek abba a hibába, hogy csak én jártatom a számat az egész randin és a másikat nem hagyom megszólalni, de közben végig tudatos vagyok annak tekintetében, hogy én alapvetően nem vagyok ám pont ilyen. Azt túlzás lenne állítani, hogy "megváltoztatom a személyiségemet", de annak valamilyen lightos verziója történik tulajdonképpen, hogy elsőre emészthetőbb legyen a társaságom

3 - A randi témától elrugaszkodva, relative sokat taxizom és ha taxiba ülök, általában sportot űzök abból, hogy milyen gyorsan tudok kb. kaméleon módjára azonosulni a taxisofőr személyiségével és egyetértésig jutni vele mindenféle politikai / városfejlesztési / társadalmi témában (amikről a taxisofőrök azért általában bőséggel nyilatkoznak) Ezt kolleganőmnek elmeséltem egyszer, aki röhögve csak annyit válaszolt rá, hogy "haha akkor egy enyhe szociopátia neked is befigyel azért" és itt gondolkoztam el :D


Ezek vajon kóros viselkedési formák, vagy csak olyan dolgok amiket mindenki csinál de senki nem mondja ki?



máj. 20. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

A vicces sztori sajatkent elmondasa regi es szanalmas jelenseg.

A tobbi beteges is lehet.

máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a 2-es normális, senki sem önmaga az első találkozón. Mármint nyilván visszafogottabb az ember és próbál teret adni a másiknak is.


Az 1-es meg... Na én nem akarlak bántani, de az nagyon ciki, és tuti többször lebuktál vele. Egyébként nálam ez egy redflag is lenne, tökre elveszíted a bizalmat, mielőtt megszerezhetted volna.


A 3-as meg nagyon furcsa, ilyennel talán még nem is találkoztam? De nem feltétlenül gondolnám kórosnak, nekem is vannak ilyen "játékaim", csak az inkább arról szól, hogy meddig tudom húzni a másik agyát.

máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes pali vagy, de való igaz, legalább kimondod. Én régebben csináltam, most már csak nagyon minimális helyzetben fordulnak velem elő ilyenek amikor úgy gondolom, hogy szükséges.
máj. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Semmi gondot nem látok, de azért elmondhatnád, merre szoktál megfordulni, hogy tudjam, mely helyeket kerüljem el..m
máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2-es teljesen normális. Érthető, hogy nemcsak te akarsz beszélni egy randin, legalább a másik is látja, hogy nemcsak magadról akarsz beszélni, hanem a másikra is figyelsz. Ez lehet pozitívum is akár.


A 3-at kicsit túltolod. Nem kell szinte azonosulni a másikkal, de abban valóban igazad van, hogy minek állj le vitatkozni egy idegennel pláne pl. politikáról. Én a helyedben inkább meghallgatnám, nem mondanék véleményt, hadd mondja. Ha kérdez, akkor max. mondd azt, hogy "Igen, értem" stb, szóval valami kissé semleges választ. Persze nem azt mondom, hogy ne is érts egyet a másikkal sose, de tényleg csak akkor fejezd ki az egyetértésedet, ha igaz, mert ez így kissé hazugságra hajaz. De direkt szinte mindenre rábólogatni felesleges.


Az 1-es viszont számomra probléma, hiába apróság. Ha nem muszáj, nem hazudok, főleg nem azért, hogy a középpontban legyek. De kinek mi az értékrendszere.


Nem vagy beteg szerintem, nem hinném, hogy ez szociopátia de hazugságokra vagy hajlamos, amiből előbb vagy utóbb hátrányod fog származni, én a helyedben azért hagynám abba.

máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabor49 ***** válasza:
0%
szerintem nem hazudas felveszed masok személyiségét masok bőrébe képzeled magad én is ilyen vagyok 50/f
máj. 21. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Javaslom Neked, hogy foglalkozz önismerettel. Ha feloldod magadban az ellentmondásokat megszűnnek a kényszeres viselkedéseid.
máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.: ezt, szerintem, a saját érdekedben is hanyagold inkább. Lehet, hogy "lényegtelen" dolgokról hazudsz, füllentesz, adsz elő saját történetekként, hogy érdekesebbnek tűnj, vagy a beszélgetés legyen színesebb, azonban egy ponton túl lehet, hogy már komolyabb dolgoknál is így fogsz eljárni. Illetve, sosem tudni, a beszélgetőpartner mikor utal az előző hazugságra (úgy, hogy nem tudja, hogy az az volt), és keveredhetsz komolyabb spirálba, vagy akár keveredsz bele azokba, amiket azelőtt mondtál.


2.: szerintem ez rendben van. Nem akarod elnyomni a randipartnered, nem szeretnéd, ha csak te beszélnél, csak te lennél a középpontban végig.


3.: ez pedig olyan dolognak tűnik, aminek érdemes lenne a mélyére ásni, és megtudni, miért is csinálod. Hogy mások bizalmába férkőzz? Mert (esetleg) nincsen saját gondolatod? A három közül nekem ez a legmeredekebb.

jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!