Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az igaz hogy a technikumokban...

Az igaz hogy a technikumokban nem a legértelmesebb diákok járnak?

Figyelt kérdés
Fiam technikum a megy jövőre, ő sem egy agysebész az igaz, de félek, hogy az esetleges rossz közeg lehúzná.

ápr. 24. 21:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kicsit eltérő a 2 dolog, az hogy valaki nem a legélesebb kés a fiókban nem egyenlő azzal, hogy rossz hatással van másra.

Ennyi erővel az egyetem is veszélyes hely, hiszen egyesek ott találják csak ki, hogy mivel is akarnak foglalkozni, tudásban sincs mindenki egy szinten, vannak ahol a banda 75%-a folyamatosan bukdácsol, stb.

Sőt, gimibe se küldjük a gyereket, mert mi van, ha az ő osztályában mesz 3 gyerek aki lebukott hozzájuk, 3 gyerek aki készül megbukni és 5 gyerek akik kettessel csúsznak át, meg 10 közeles tanuló...

ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%
Én Ruhaipari technikumba jártam. És utána egyetemre mentem és könnyűipari mérnök lettem. Inkább a szakmunkásba járnak hülyegyerekek.
ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%

Pènzből vagy társadalmi megbecsülésből fizetjük ki a közèrti v közmű számlát..? Ma már egy állami alkalmazott orvos szegènyebb,mint egy gázszerelő vsgy vízszerelő.

A tanulásba befektetett energia mennyire tèrül meg pènzben?

ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%

"Ez most a régi szakközepek elnevezése ugye?

Ami szakmát és érettségit is ad?"

Mindig attól függ, mit akar az állam mögéje látni, és mekkora szabadsága van egy intézménynek ezt az elképzelést elk*ni.

Így aztán a jövőben végzőkkel kapcsolatban nem lehet semmit sem mondani. De hogy régen a 4 éves szakközépiskola után még 2 évet kellett járni, hogy valaki technikus lehessen, az biztos. Ez 72 után volt. 72-ig volt technikum, ami meg "magában", általános 8. után indulva négy éves képzés volt, érettségivel egyenértékű technikusi képesítő oklevéllel zárult.

ápr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%
A kérdés azért fura, mert bármelyik intézményben van egy sáv, amelyben elosztódnak a diákok eredményei. Az orvosira kik járnak? A leckekönyvük alapján van, akinek 2,8 az átlaga, van, akinek 4,7. Akkor most buták vagy okosak járnak oda?
ápr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A városunkban lévő tevhnikumra ez igaz. Bár már valamit javult a felhozatal, de sok múlik a gyereken. Lehet, hogy le fogják húzni. Szerintem sok múlik a szülőn. Engem nagyon keményen neveltek, apám agyon is vert volna, ha elkallódok.
ápr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A #14 kiegészítése: és az 50 éves találkozóra az életben levő több, mint 50 %-ának volt felsőfokú végzettsége
ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen sulifüggő, érdemes lett volna már a jelentkezéskor megnézni, hogy az adott iskola milyen. Mert vannak olyan technikumok, amiket erősebb gimik elé írnak be jó tanuló, jól felvételiző diákok, annyira jó hírük van és/vagy nagyon jó képzést nyújtanak. Pl. a Petrik vegyipari technikum ilyen, de van közgazdasági, informatikai, stb. jó hírű technikum is.

Ugyanez elmondható a gimikről is. Attól, hogy egy iskola gimnáziumi képzést hirdet, egyáltalán nem biztos, hogy jó is, van pár nagyon gyenge is, ahová bárkit felvesznek, akit máshova nem.

Nem most kellett volna elkezdeni tájékozódni, az egész múlt félév a felvételiről, iskolaválasztásról szólt, nyílt napokkal, beszélgetésekkel az osztályfőnökkel, stb.

Mindenesetre ha nem válik be, lehet iskolát váltani.

ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként, kérdező, magyarban úgymongyák hogy technikumBA jár, nem pedig úgy, hogy technikumBAN jár.
ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Az igaz hogy a technikumokban nem a legértelmesebb diákok járnak? Fiam technikum a megy jövőre ... "

Te is oda jártál? :DD

ápr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!