Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki így gondolkozik mint a...

Aki így gondolkozik mint a cikkíró, az minek költözik külföldre?

Figyelt kérdés

[link]


Nálam rögtön a 2. pont az ami kiakaszt:


"A külföldre költözéstől nem fog lemenni a súlyfelesleg"


"Hacsak nem éhezni megyek ki hajléktalannak. De az nem hosszú távú eredmény, és főleg nem az egészséges fajta. Odakint aztán még nehezebb lesz: nem tudom, hova lehet menni sportolni, nyelvi akadályokba ütközöm, nem tudom értelmezni a boltban kapható ételek összetételének listáját... Pár elkeseredett nap, és a meglévő tíz kiló fölösleg mellé felszalad másik tíz is."


Miért olyan elképzelhetetlen hogy valaki nyelvtudással és helyismerettel költözik valahova? Aki nyelvi akadályokba ütközik az minek költözik ki?


A 4.ponttal nem értek egyet. Pont, hogy a szülőkkel való konfliktust a távolság oldja meg.


2023. ápr. 24. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

A problémáidat valóban nem fogja megoldani az, hogy külföldre költözöl.

Néhány éve élek külföldön, huszonhárom évesen költöztem ki ideális körülmények között vagyis voltak kint barátaim (köztük a helyi párom), egy biztosított szállás, egy biztosított munka és felsőfokú nyelvismeret angolból és olaszból (Olaszországba költöztem ki), és bár a cikkben olvasható problémák egyike se volt nálam tényező, de valóban nem oldódik meg egy probléma, csak mert elköltözöl.

A környezetváltozatás (akár belföldön is) egy új esély lehet, de számtalan nehézséggel is járhat, ha az ember felkészületlenül költözik ki, ami csak még nehezebbé teszi az addigi problémáinak a megoldását. A legtöbb dolog fejben dől el, mert hiába költözöl ki, a gondolkozásod, a személyiséged ugyanaz marad.

2023. ápr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az, hogy igy gondolja nem jelenti hogy o is ilyen gondokkal ment ki. Csak tenymegallapitas. Meg hat amig nem tapasztalja meg az ember addig hogy mondjon velemenyt.
2023. ápr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!