Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik kijöttek Ausztriába...

Akik kijöttek Ausztriába melózni magyarok sokan miért panaszkodnak itt is ugyanúgy mint Magyarországon, hogy ebből a bérből sem lehet megélni, félretenni, csak éhenhallásra elég stb?

Figyelt kérdés
2023. márc. 7. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

1. Gondolom nem jól fizető melóra megy, hanem csicskának.

2. A legtöbben csak az ottani fizut nézi, de azt nem, hogy biza a kiadások is mások ám.

2023. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Ahány ismerősöm Ausztriába jár dolgozni (és vannak egypáran), senki se panaszkodik a fizetésre.
2023. márc. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

#2:

És látod, ezért képes lenullázni téged a hülyéje, mert te mást mertél mondani.

2023. márc. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Ausztriában élek, nincs panaszom a béremre, de még az árakra se. Tudom, hogy milyen árban vannak Magyarországon a dolgok és minden konkrétan vagy drágább vagy egy árban van.
2023. márc. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy réteg, amely akárhova mehetne úgy sem tudna megélni vagy beilleszkedni (mondjuk nem is akar).
2023. márc. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

4-es!

Miért írsz valótlanságokat?

Az rendben van, hogy Ausztriában több a fizetés, akár többet is lehet félretenni, de 90%-ban drágább, esetleg azonos áron van. Itt vagyok hetente 3-4-szer én is.

És azért panaszkodnak néhányan, mert itt is minden drágult, legjobb itt keresni, Magyarországon elkölteni.

2023. márc. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

"minden konkrétan vagy drágább vagy egy árban van."


Nem is tudtam, hogy olcsóbb az albérlet vagy egy rahedli szolgáltatás.

2023. márc. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

A mérnök férjemmel 1 évig laktunk Ausztriában, kategóriákkal jobban éltünk. Lakbér és rezsi együtt (tartományi székhelyen kétszobás lakás) megvolt 300 ezerből 2019-ben (forintra átszámítva), a többi dolog pedig kb. annyi volt, mint Magyarországon (pl. élelmiszer, ilyesmi, csak jobb minőségben). Én akkor nem is dolgoztam, nappalin tanultam egyetemen. Bőven tudtunk félretenni így is.

Nem azt kell nézni, hogy lakbér+rezsi hányadrésze a fizunak, hanem azt, hogy utána abszolut értékben mennyi marad (kb. magyarhoz hasonló árak mellett), és ez a nagyon nem mindegy.

2023. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

8-as!

A kérdés az volt, hogy miért panaszkodik aki Ausztriában dolgozik? Amit te írtál, az hogy jön ide?

2023. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as csak kidicsekedte magát, hogy a mérnök férje jól keres, ennyi...
2023. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!