Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, ha van egy...

Mit lehet tenni, ha van egy osztálytársam akit ugyan úgy hívnak mint engem? Többi lent

Figyelt kérdés

Anonimitás kedvéért, most a Gizike nevet használnám

Az a bajom, hogy amikor megkezdtem a 9. osztályt, csak én voltam Gizike az osztályban,

mást nem hívtak így, viszont most 10. osztálytól jött egy új osztálytárs, akit szintén Gizikének hívnak, és kettőnk közül ő a népszerűbb, őt jobban szeretik az osztályban mint engem, szóval folyamatosan megy szüneten a Gizike gyere ide nézd meg ezt, Gizike ugye milyen jó volt a múltkor, stb stb szóval folyamatosan kapkodom a fejem, aztán arcon vág a valóság, hogy rohadtul nem hozzám szóltak, így szerintem logikus, hogy egy idő után immunissá váltam a nevemre, mert tudom, hogy úgyis a másik Gizikéhez szóltak. Aztán ha valami oknál fogva mégis engem szólítottak meg, nem a másik Gizikét, akkor meg meg vannak sértődve, hogy miért kell 100× szólni nekem, miért nem hallom meg ha a nevemen szólítottak.

Rohadt idegesítő, és már nem kérhetem, hogy engem becézzenek a Gizike helyett Gizinek pl, mert már ezt szokták meg, plusz hiába kérném, úgyis csak az lenne, hogy én egyediskedni akarok.

A másik Gizikét meg csak Gizikének lehet szólítani, mert hát őt mindig Gizikének szólították mindenhol, ő nem akarja, hogy másképp szólítsák. Aztán meg persze ha én akarnám, hogy akkor szólítsanak engem másképp, akkor én vagyok a rossz.

Komolyan már kezdem megutálni a nevemet, emiatt az idegesítő osztálytársam miatt.

Nem is nagyon látom, hogy bármi megoldás lenne erre az egészre, de azért gondoltam kiírom, hátha valaki tud valami hasznosat mondani.

Előre is köszönöm, aki végigolvassa és válaszol



2022. okt. 21. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
bárcsak ez lenne a legnagyobb problémám. nem tudsz ellene csinálni semmit ezek szerint
2022. okt. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én nevemmel négyen voltunk anno az osztályban, de mindenkinek debil beceneve volt, nem is a keresztneve, hanem a vezetékneve alapján.
2022. okt. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

miért ne kérhetnéd meg őket, hogy máshogy szólítsanak? senki se mondja azt, hogy különcködni akarsz, sőt könnyebb lesz. majd megszokják.

vagy lehetne például a vezetéknévvel együtt szólítani, mi is ezt a két variánst csináljuk az én osztályomban, sok az egyforma nevű, soha senkit sem zavart ez. például: Nagy Gizike, ez nem megterhelő nekik sem.

2022. okt. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én is pl a vezetéknevemmel egybekötném . hogy,m ,,ha engem akarnak megszólítani; akkor tegyék hozzá a vezetéknevemet is légyszi; mer5t ilyenkor amikor valaki szól Gizikének, már mexoktad, hogy mindig azt hiszed, hogy a másik Gizikének szólnak.
2022. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*Ja meg h rosszul esik,azt is elmondhatod , és hogy aztán meg mindig megkapod a leszidást, ha nem figyelsz


Hogy szal te szomorú vagy emiatt; hiogy téged ez rosszul érint; meséld el, mondd el nekik .

2022. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!