Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kisebbségi komplexusra utalnak...

Kisebbségi komplexusra utalnak ezek? Többnek szeretnék tűnni, mennyire normális ez? (2 eset lent)

Figyelt kérdés

F/26 vagyok, és jó érzést okoz, ha idegenek előtt többnek mutatom magam, mint ami valójában vagyok.

Pár hete volt egy buli, meghívtak egy olyan társaságba, ahol csak 2 embert ismertem, és volt 5 idegen. Eleve játszottam a sznobot, meg vittem drága piákat. Közben tudtam, hogy ők olcsó sört meg vodkát isznak, csak ezzel valami kis ellentétet akartam szítani, hogy én több vagyok mint ők, mert drága piákat viszek. Pedig simán megiszom én is a sört, nincs vele semmi bajom alapvetően, és a drága piák árának is lett volna helye máshol. Azért is többnek éreztem magam, mert közülük senki nem járt fősulira sem, én meg doktorira tervezek jelentkezni hamarosan. Egyszerűen jól esett ezzel "menőzni", pedig tudom, hogy mindahányan hasznos tagjai a társadalomnak, ők is fontos, sőt életbevágó munkát végeznek.

A másik sztori szerintem neccesebb, de talán kisebb horderejű. Jófogáson vettem magánszemélytől kézműves szappanokat ajándékba. Nem volt messze, írtam neki, hogy személyesen el tudok érte menni. Egy bevásárló központ parkolójában találkoztunk. Írtuk mindketten, hogy milyen kocsival leszünk, hogy megismerjük egymást. Én viszont azt írtam, hogy vagy VW Polóval, vagy Audi Q8-assal megyek. Nyilván a Polóval mentem, mert nincs Q8-asom. Mégis jó érzés volt valamiért, hogy ezzel az idegen emberrel elhitettem, hogy van.

Szerintetek nagy baj lehet velem? Ha igen, akkor mi? Egyáltalán, az emberek számára ennek van az ilyen dolgoknak jeletősége? Én magamból indulok ki, nekem van: én mindig megnézem kinek milyen háza, autója, munkája van, milyen ruhát, cipőt, illatot visel. Szóval akkor gondolom felszínes is vagyok, de mondjuk ezt saját magam is meg tudom állapítani.

Köszi ha elolvastad, és leírod a véleményed. ;)


2022. aug. 23. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kistessó, én nagyon szeretnélek a drága piák miatt. Már akkor is ha az csak egy Hennessy t jelent. Arany ászokon nőttem fel, de ma már tényleg csak a drága piák

Gondolom még otthon laksz, ha nem akkor meg hiányzik egy társaság ahol befogadnak.

Elég menő szakmám van, csajok szeretik, 2-3 évig én is nagyzoltam, tetszett, hogy a legtöbb csaj egyből máshogy állt hozzám, viszont már csak annyit mondok, hogy teszkóban áru feltöltő.

Idővel megkomolyodsz.

2022. aug. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem igen, kissebbségi komplexus.
2022. aug. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ez egyértelműen kisebbségi komplexus. Ha rendben lennél önmagaddal, akkor nem érdekelne, hogy más mit gondol rólad és hogy mennyire vagy menő. Egyébként egy kicsit is okosabb ember azonnal átlát ezen, szóval eléggé tökön szúrod magad ezzel a viselkedéssel.

Foglalkozz önismerettel, rád fér.

2022. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez az.
2022. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cringe vagy bro.
2022. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!