Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék kilábalni a...

Hogy tudnék kilábalni a helyzetből?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 10 osztályom van meg bolti eladói és óvodai dajka szakmám. Párom 26 éves ő kukásként dolgozik. Alig keresünk valamit, ő 230ezer körül keres én meg próbaidőn vagyok e hónapban csak 68ezret kaptam mert május közepétől kezdtem dolgozni. Így is, 140körül fogok keresni. Ez csak egy kis élelmiszerbolt napi 8órás munka.

Szóval a gond az hogy nem tudjuk beosztani a pénzt. A ház a páromé bár igaz már öreg és van rajta mit csinálni. Rezsit fizetjük meg fel kellett vennünk kölcsönt, hogy a párom apukáját el tudjuk temetni. 33ezer forint a törlesztő 2 év a futamidő.

Félretett pénzünk semmi nincs, ahol tudok spórolok kettőnkre, viszont a pàrom cigizik napi 1- 1,5 dobozzal elszív. Tehát naponta 2 doboz cigit kell neki. Nagyon megnyomja az anyagiakat. Velem veszekszik folyton hogy hol a pénz meg hogy elköltöm mindig.

Pedig látszata sincs hogy költennék annyit. Élelmiszer pedig kell. Mit tegyek?

Remélem a júliusi hónap már jobb lesz


2022. jún. 22. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vezessetek haztartasi naplot, bevetelrol kiadasrol. De reszletesen. Akar a reggeli kave a sarki bufeben, a legutolso kis darab csokirol is. Tegyetek hozza a blokkokat.

Hatha latja egyben, h mennyit visz a szenvedelye, visszafogja majd a dohanyzast.

Esetleg masodallast, ha van meg erotok, energiatok.

2022. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

🍏

- Pénzügyi tudatosság fejlesztése!

Ajánlom a kiszámoló akadémiát a youtube-on, illetve vannak jó cikkek a kiszámoló blog-on is.

[link]

- Mikor az anyagi helyzet problémás, a cigi luxus, de szerintem ezzel kapcsolatban ti is tudjátok a megoldást.

- Képeznetek kell magatokat mindenféleképen!

- Nem írtad, hogy merre laktok, mert a helyszín is kulcsfontosságú a kilábalás szempontjából. Lásd mellékállás keresése.

- Az étkezési szokásaitokat újra kell értékelni (főzés, összetétel stb.). Érdemes például az akciókat is figyelni:

[link]


Sok sikert!

2022. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
230 azért az nem olyan kevés.
2022. jún. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!